Томський державний унверситет
Томський державний унверситет

На Всеросійській науковій конференції ми представили доповіді про багаторічну роботу Центру української культури міста Томська та школи

В Томському державному університеті 21 – 22 листопада 2010 року відбулась Всеросійська наукова конференція з участю міжнародного представництва «Джерела та інформаційні технології в презентації і трансляції культурної спадщини».

На першій секції «Документ, музейний експонат, нарратив, письмова довідка в культурному трансфері Сибір – Україна» представили доповіді представники Центру української культури (ЦУК) «Джерело» міста Томська.

Голова товариства Філіпова Мирослава Орестівна доповіла про історію заснування ЦУК «Джерело», напрямки діяльності, досягнення та культурологічні набутки за 20 років творчої роботи товариства. Вона презентувала свою доповідь «Джерело – центр української культури у Томській області».

Я, заступник голови товариства Макаревич Антоніна Олександрівна, доповіла про 15-річну роботу слов'янського відділення з викладанням української мови, літератури, фольклору, країнознавства та виховних програм серед учнів з 1-го до 11-го класів. Її презентація «Український компонент в етнокультурній освіті Томської області» мала схвалені відгуки присутніх. Доповіді давали багатий фактичний матеріал для вивчення соціалізації українців у Сибіру.

Особисте місце мали доповіді науковців про обрядовість українських переселенців XIX  та XX століть. Сімейну хронічку як джерело з етнічної історії презентували представники далеких українських сел., які збереглися ще з перших переселень та заслання. В резолюції конференції було визначено, що особистої підтримки держави потребують етнічні українські села, культура яких є незрівняним реліктом, втрата яких неможлива для світу. Це ще живі перлини світової етнічної культури.

Антоніна МАКАРЕВИЧ,

заступник голови Центру української культури «Джерело».

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Учасники конференції
Учасники конференції

На світлинах: Томський державний університет. Учасники конференції.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка