Засвіти свічкуПро День пам‘яті жертв Голодомору в російській столиці

21 листопада ц.р. у церкві Трійці Живоначальної на Воробйових горах в Москві пройшов жалобний молебень в пам’ять жертв Голодомору 1932-33 рр. в Україні.

У поминальній панахиді взяли участь представники української громади Москви та дипломати Посольства України в РФ.

Нагадуємо, що 14 жовтня у Богоявленському кафедральному соборі Москви пройшов молебень в пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років в Україні. Більше сотні присутніх молебні, серед яких були представники української громади, співробітники Посольства, прості москвичі, вознесли молитву “за упокоєння душ замучених безбожою владою”. Даний захід відбувся за ініціативою Посольства України в РФ в рамках міжнародної акції “Незгасима свічка”. У вступному слові перед початком молебну один з священнослужителів зазначив, що вшанування жертв Голодомору повинно єднати народи України і Росії та інших республік колишнього СРСР, які разом страждали від злочинних дій тоталітарного режиму, від спроб “побудувати комуністичний рай на землі без Бога”.

Проведення спільної молитви в другому за значимістю соборі Москви засвідчило, що Російська православна церква розуміє християнські основи зусиль, які докладає Україна задля міжнародного вшанування жертв Голодомору. Також ця акція підтвердила, що в цілому російське суспільство духовно готове приєднатися до спільного з українцями поминання мільйонів загиблих в роки тоталітаризму.

http://www.mfa.gov.ua/russia/ua/news/detail/17477.htm

День пам‘яті жертв Голодомору

22 листопада о 16-й годині в Культурному центрі України в Москві відбулася загальноукраїнська акція “Засвіти свічку” та національна хвилина мовчання на вшанування пам‘яті жертв Голодомору в Україні – о 17-й годині.

Посол України у РФ Костянтин Грищенко наголосив, що Україна ніколи не звинувачувала Росію в організації Голодомору. Як передає УНІАН, про це він заявив у суботу в Культурному центрі України в Москві під час заходів до 75-х роковин Голодомору 1932-33 років.

"Ми не вважаємо, що Росія і російський народ, який сам зазнав великих втрат, який був жертвою також сталінського терору та втратив мільйони людей, будь-яким чином винен у цій трагедії", - сказав Грищенко.

Він наголосив, що ніхто і ніколи на офіційному рівні з української сторони не звинувачував Росію.

Грищенко також підкреслив, що сьогодні є можливість вшанувати пам’ять як українців, так і представників інших національностей, які загинули під час Голоду.

"Ми бажаємо, щоб разом з нами вшанували пам’ять безневинно загиблих мільйонів людей інші народи, інші держави", - наголосив посол і додав, що вже десятки країн на офіційному рівні визнали Голодомор в Україні.

У суботу на території посольства України в РФ був приспущений державний прапор України. У Культурному центрі України відбувся концерт-реквієм і Хвилина мовчання, а ввечері відбулася акція "Незгасима свічка".

Українська правда

http://ukrcentre.ucoz.ua/news/2008-11-21-29

В храмі запалали  свічки нашої скорботи

Почалася панахида по убієнним  Великим голодом

Амбасадори України ставлять свої свічки перед іконами

 З свічками в руках представники української громади Москви

На світлинах: «Засвіти свічку». В московському храмі запалали свічки нашої скорботи. Почалася панахида по убієнним  Великим голодом. Амбасадори України ставлять свої свічки перед іконами. З свічками в руках представники української громади Москви.

Додатково:

Звернення Президента України до світового українства та міжнародної спільноти

з нагоди вшанування 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні

Звертаюсь до вас у зв'язку з 75-ю річницею найтрагічнішої події в історії українського народу -  Голодомору 1932-1933 років.

Правда про злочин геноциду, свідомо скоєний сталінським режимом на благодатній українській землі, десятиліттями намагалася пробити собі дорогу.

Хочу  низько вклонитися всім, хто не мовчав у ті роки, коли страх скував підрадянську Україну, коли світ волів залишатися в благодушному невіданні про один із найстрашніших злочинів проти людства.

Лише звільнившись від пут комуністичного тоталітаризму, незалежна Україна змогла на повний голос заявити про замах на життя цілого народу, здійснений в далекі 30-і роки минулого століття.

Нині правда про Голодомор стає надбанням широкої світової громадськості. Її вже не замовчати. Морок сталінської ночі 1932-1933 років нарешті розвіюється.

Голодомор уже визнаний злочином і засуджений багатьма державами та міжнародними організаціями, регіональними урядами та парламентами, муніципальними радами по всьому світу.

Глибока шана і вдячність за гуманізм і солідарність з мільйонами невинних жертв геноциду.

Міжнародна підтримка утверджує нашу віру в те, що історична справедливість буде відновлена, зміцнює нашу волю добиватися її в усій повноті.

Світове співтовариство має усвідомити, що запобігти злочинам проти людства у майбутньому не вдасться, доки не  будуть засуджені злочини минулого.

Ми не говоримо про те, що світ міг би вчинити 75 років тому, якби знав усю  правду. Ми говоримо про те, що він має зробити нині на знак шани до загиблих і до тих, кому вдалося вижити у пеклі Голодомору. 

22 листопада в Києві мільйони свічок, запалених українцями в пам'ять про замордованих голодом співвітчизників, зіллються з полум'ям  «Незгасимої свічки», яка пройшла через 33 держави світу та всю Україну, увібравши в себе вогонь сердець щирих людей різних країн і народів.

Закликаю всіх, кому не байдужі милосердя, співчуття і справедливість, хто прагне перемоги добра над злом, запалити свою свічку пам'яті й разом з нами вшанувати жертв Голодомору.

Україна пам'ятає! Світ визнає!

Віктор ЮЩЕНКО

17.11.2008 Прес-служба Президента України

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка