Вхід до алеї, яка веде до Меморіалу Пам'яті Голодомору
Вхід до алеї, яка веде до Меморіалу Пам'яті Голодомору

Світовий Конґрес Українців закликає всіх українців взяти активну участь у завершенні міжнародної акції „Свічка моління”

27 листопада 2010 року, у День пам’яті жертв Голодомору, завершується Міжнародна акція „Свічка моління”, яку Світовий Конґрес Українців (СКУ) розпочав під гаслом „Не дамо згасити свічку пам’яті”, щоб вшанувати пам’ять мільйонів невинних жертв Голодомору 1932-33 років та привернути увагу світової громадськості до справжніх причин цієї трагічної сторінки нашого народу.

Координацію цієї акції здійснює спільний комітет із числа представників Світового Конґресу Українців та України, на чолі з головою Міжнародного координаційного комітету СКУ в справі Голодомору Стефаном Романівим та колишнім директором Українського інституту національної пам'яті Ігорем Юхновським, за участю відомих громадских діячів Івана Васюника та Володимира В’ятровича.

Напередодні відзначення цієї сумної дати в Україні і в державах проживання української діаспори відбудуться різні громадські заходи – пройдуть тематичні академії, будуть показані фільми, проведені виставки на тему Голодомору тощо, а в засобах масової інформації будуть висвітлені тематичні матеріали. У цей час у публічних місцях будуть розміщені плакати з написом „Голодомор 1932-33 рр. – геноцид українського народу” чи інші знаки, що символізують цю трагічну сторінку історії українського народу, а на будівлях державних і українських установ та на власних будинках українців будуть вивішені траурні прапори.

27 листопада, в день пам’яті жертв Голодомору, в усьому світі в українських церквах та громадах пройдуть скорботні панахиди й поминальні заходи.

У цей день у Києві, о 14:30 стартує акція „Голодомор 1932–33 – це геноцид. Пам’ятаємо”, в рамках якої люди, взявшись за руки, утворять живий ланцюг пам’яті до Національного меморіалу Голодомору. А о 16:00 біля Національного меморіалу Голодомору та в усій Україні, перед початком громадських пам’ятних акцій, будуть запалені свічки.

Додаткова інформація про заходи в Україні знаходиться на сайті: http://www.holodomor33.org.ua/category?id=4 

Свічки моління або звичайні свічки, як знак пам’яті про знищених і ненароджених внаслідок геноциду українців, будуть також запалені під час відповідних заходів українцями діаспори. Окрім того, від 19:32 до 19:33 (що символічно нагадує роки Голодомору) за місцевим часом в країнах проживання діаспори відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання.

СКУ закликає всіх українців та тих, хто розділяє смуток нашого народу, взяти активну участь у завершенні Міжнародної акції „Свічка моління”, помолитися за невинні душі жертв Голодомору та не відсторонятися від емоційно тяжкої і болючої для благополучного сьогодення теми, а навпаки – бути свідомими страшної трагедії та всіляко поширювати правдиву інформацію про Голодомор 1932-33 рр.

СКУ запрошує всіх українців світу долучитися до підписання розміщеної на його сайті електронної петиції http://www.ukrainianworldcongress.org/signature.php/signature_id/1 та поштової листівки на адресу Президента Віктора Януковича з закликом публічно визнати Голодомор геноцидом українського народу та забезпечити дотримання Закону „Про Голодомор 1932-33 років в Україні”, який стверджує факт геноциду.

Міжнародний координаційний комітет СКУ в справі Голодомору просить українські громади діаспори до 24 листопада 2010 р. подати свої програми відзначення 77-ї річниці Голодомору.

Україна пам’ятає – Світ визнає! Ukraine Remembers – The World Acknowledges!

Стефан РОМАНІВ,

голова МКК СКУ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Стефан Романів та Володимир В’ятрович розпочинають акцію, 19 червня 2010 року
Стефан Романів та Володимир В’ятрович розпочинають акцію, 19 червня 2010 року

На світлинах: Вхід до алеї, яка веде до Меморіалу Пам’яті Голодомору. Стефан Романів та Володимир В’ятрович розпочинають акцію, 19 червня 2010 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка