Злочини проти людяності – спільна відповідальність владних режимів і суспільств, які їх підтримують

5 серпня 2018 р. виповнилася чергова 81-а річниця трагедії Сандармоху, де у 1937-1938 рр. сталінський режим масово вбивав українців, поляків, естонців та в’язнів інших національностей, де вбивали росіян, які не сприймали злочинну політику Сталіна.

Без перебільшення можна сказати, що найбільш знаменною подією у вшануванні українських жертв репресій став Пам’ятний Хрест у Сандармосі «Убієнним синам України». Скромна жінка Лариса Скрипникова увійшла в історію: лише завдяки її заповзятливості, патріотизму, щирій українській душі в урочищі Сандармох з’явився цей величний гранітний пам’ятник.

Як і в минулі роки, в Карелії відбулося вшанування загиблих борців за волю, правду, життя. В заходах взяли участь українці Карелії, представники українських організацій Москви, Санкт-Петербурга, члени санкт-петербурзького Меморіалу.

До Сандармоху прибули Тимчасовий повірений у справах України в РФ Руслан Німчинський, представники Генконсульства України в Санкт-Петербурзі, генеральний консул Леся Лозинська, генконсули Польщі, Фінляндії, США, Литви, Латвії, Естонії. Присутні поклали квіти та запалили свічки пам’яті за невинно убієнними.

Час вносить свої корективи в сучасність. На мітингу, на відміну від попередніх років, не було представників російської влади будь-якого рівня. Не було й відомого правозахисника Юрія Дмитрієва, який виконав величезну роботу зі встановлення самого факту масового вбивства в урочищі Сандармох. Правозахисник сидить у тюрмі за надуманими обвинуваченнями. Не було делегації від Товариства української культури «Калина» (Республіка Карелія), що може свідчити про нинішнє загальне становище українських громадських організацій в Росії…

Біля Хреста була прочитана молитва за упокій душ синів і дочок України.

Невтомна Лариса Скрипникова організувала поминальний обід, спекла поминальний коровай.

1937 рік увійшов в історію як рік масштабних репресій кривавого сталінського режиму. Чи були б можливі репресії, якби не було мовчазної або немовчазної підтримки народу? Сотні тисяч, мільйони сиділи в таборах, а не менше людей – на мітингах таврували ворогів народу, писали доноси. Тож хіба один Сталін і його прислужники несуть відповідальність за масові репресії?!

Сполучені Штати скинули атомну бомбу на Японію. В Хіросімі загинуло одночасно 70 000 людей, в більшості – мирних жителів. Людство ніколи не дійде до спільної думки про необхідність, правильність чи злочинність такої акції. Але треба пам’ятати, що мілітаристську політику, піратський напад на Перл-Харбор підтримало все японське суспільство, весь народ. Тільки така підтримка стала головним рушієм всієї агресивної політики Японії. Тож весь японський народ ніс на собі відповідальність за політику держави. Те ж саме можна сказати про Німеччину.

Німеччина і Японія – дві держави, два народи, що пройшли через горнило покаяння, і сьогодні політика цих держав свідчить, що в свідомості людей, менталітеті народів сталися радикальні, корінні зміни.

Більшовицький режим не впав з неба, революційні зміни в Російській імперії сталися за підтримки народу, і подальша комуністична практика теж отримала підтримку більшості народу. На землі інших народів імперії більшовицький режим був принесений на штиках російської більшовицької армії.

Репресії 1937 року – це не тільки сталінські репресії. За ці репресії несуть відповідальність громадяни Радянського Союзу.

І цей висновок є справедливим для всіх часів, усіх суспільств і всіх народів, включаючи пострадянські країни.

Об’єднана прес-служба українських організацій Росії (ОПС УОР)

06.08.2018 р.

Додатково: https://7x7-journal.ru/item/110157


На світлинах: Пам’ятний Хрест в урочищі Сандармох – пам’ятник синам України, що загинули від рук сталінських катів. У мітингу пам’яті цьогоріч взяло участь близько п’ятисот учасників. Ведучий мітингу – член правління товариства «Міжнародний Меморіал» Олександр Даніель. Лариса Скрипникова  (друга праворуч у першому ряді) серед учасників мітингу. Тимчасово повірений у справах України в РФ Руслан Німчинський із сім’єю та генконсул України у Санкт-Петербурзі Леся Лозинська. Американський дипломат Томас Лірі з нащадками репресованих американських фінів. Литовський прапор на мітингу пам’яті. Російські козаки – прихильники нинішнього режиму Кремля, традиційно намагалися зірвати меморіальний захід. Дерев’яний хрест на місці поховання одного із розстріляних українців.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка