Мапа Карелії, зроблена в сусідній ФінляндіїАдміністрація Президента РФ дала гроші на перший Конгрес українців Карелії

"Моя Карелія, моя Україна" - так думають або говорять понад 19 тисяч чоловік, що мешкають на території Республіки Карелія. Тому що саме стільки її громадян у графі національність написали: українець, українка. На початку квітня вони зберуться на Перший конгрес українців Карелії.

Дані федерального перепису по Карелії - це лише "суха" статистика. Цікаво, що стоїть за цими цифрами? Які люди, чи багато хто з них почувають себе українцями, задає питання голова Товариства "Калина" Лариса Скрипникова.

Відповідь шукатимуть на Першому Конгресі українців Карелії, який відбудеться у столиці - місті Петроскої (Петрозаводськ). За два дні - 9 та 10 квітня - делегати з'ясують чи добре, чи комфортно їм жити у цій фіно-угорській країні? Чи знають вони свою історію, мову, звичаї, пісні? Чи передають вогник української свідомости своїм дітям? А може українська громада потерпає від безробіття і відчуває брак правової підтримки?

Всекарельський з'їзд українців організовує товариство української культури "Калина". І вперше подібний захід фінансує адміністрація Президента РФ та республіканське Міністерство у справах національної політики. Очевидно, в такий спосіб влада намагається глибше "моніторити" життя національних громад Карелії, особливо після подій у райцентрі Кондопога.

Нагадаємо, на початку вересня 2006 року в Кондопозі відбулися масові бійки на грунті національної нетерпимости, що призвело до людських жертв. Саме тоді Республіка Карелія - країна колоністів - втратила імідж заповідника "міжетнічної любові".

На світлині: Мапа Карелії, зроблена в сусідній Фінляндії.

Ростислав МАРТИНЮК

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

27.03.2007

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка