Лариса Скрипникова - почесний голова КРОО 'Калина', член президії УВКР
Лариса Скрипникова - почесний голова КРОО 'Калина', член президії УВКР

Як український вечір об'єднав карельські етнічні діаспори

ЎKНе цурайтесь мови, люди, рідного джерельця.
Хай вона струмочком буде, хай дійде до серця.

Надія Красоткіна

У Карельському республіканському центрі національних культур відбувся міжнаціональний літературно-музичний вечір «Мово рідна моя, не мовчи», присвячений Міжнародному Дню рідної мови. Ці вечори стали гарною традицією, яку започаткувало наше Товариство.

Відкрила святковий концерт голова КРОО «Калина» пані Світлана Рукавишникова. Її переповнювало хвилювання, адже був її перший самостійний захід. У своєму вітальному слові пані Рукавишникова наголосила, що тепер, коли Україна стала вільною і незалежною, інтерес до нашої культури, історії, мови зростає не тільки серед українців, а й серед міжнародної спільноти. А ще тільки рідною мовою можна сповна висловити свої почуття, передати радість і сум, щастя і горе. Нехтувати рідною мовою,- резюмувала наша колежанка, - то великий гріх і перед людьми, і перед Землею, на якій живимо, і перед Богом.

На вечір, як і годиться, між добрими сусідами, ми запросили представників інших національних товариств: вірменів і грузин, вайнахів і греків, росіян, карелів, марійців, - аби й вони мали можливість порадувати глядача своїми народними традиціями та культурою. Звісно, концертна програма розпочалась із «українського блоку». Вікторія Шпильова декламувала вірш «Люби свій край», а чоловічий гурт «Ясени» задушевно співав українських пісень.

Естафета національних культур тривала. Присутні зацікавлено дослухались у мелодику марійської та грузинської мов, голова Товариства грецької культури «Еллада» пані Тетяна Корнієнко із натхненням читала класичні грецькі вірші, і так сердечно, що й без перекладу все було зрозумілим.

Зворушило до сліз, як після вітань вірменською і грузинською мовами, діти закружляли у своїх національних танцях. Публіка винагородила їх бурхливими оплесками.

Та чи не найбільше симпатій залишив по собі колектив із міста Медвежегорська «Живая водица» (під керівництвом пані Наталі Шепелявої). Цей гурт унікальний. Репертуар складається із українських та російських пісень, жартівливих сценок, народних ігор. Особливим талантом пані Наталі є те, що, як невидимий диригент, сценічне дійство вона переносить у залу, незчуєшся, як і сам, разом з іншими глядачами, починаєш пританцьовувати й підспівувати запальним артистами! І починається святкова круговерть: не зрозумієш, де артист, а де глядач, ЁC усім добре й весело! До речі, це вже другий колектив, створений пані Шепелявою. Перший дитячий колектив - «Земелюшка» - побував навіть в Україні, де виступав на Міжнародному фестивалі.

Честь їй за це і хвала, більш як двадцять років, власне, «на голому ентузіазмі» пані Наталя гідно несе українське слово, дбайливо зрощує паростки української культури в далекому північному Медвежегорську, невеличкому містечку, де у сталінське лихоліття свій останній притулок знайшли тисячі краян - Цвіт Української Нації, де в страшні тридцяті роки мучились українці в засланні, помирали від непосильної праці на Біломорканалі, на лісозаготівлях, від голоду, холоду, лихих хворобЎK

Гарно співав українських естрадних пісень, акомпануючи собі на гітарі, новий заступник голови «Калини» пан Юрій Голембієвський. І знов тривалими оплесками дякували глядачі своїм улюбленцям - чоловічому гурту «Ясени». А ось душею, серцем вечора була наша ведуча ЁC пані Олена Кононова. Тендітна й чарівна, лагідна й весела, все і всіх об'єднала вона у своєму конферансі, нікого й нічого не забула й не оминула увагою. Досконало й натхненно володіючи українською, за потреби, презентувала гостей ЁC представників інших діаспор, вона миттєво переходила на російську. І для кожного з гостей знаходила щирі й теплі слова!

Загалом, вечір пройшов на високому рівні, кажу, як є, як відчуваю. Присутнім аж ніяк не хотіли розходитись, продовжити спілкування вирішили за ароматним чаєм. І знову, й знову лунали українські пісні та вірші, лунала рідна мова. Відтак домовились зустрітись вже на Шевченківських читаннях, дванадцятого березня.

Дай Боже, щоб так було і надалі, дай Боже, щоб і після нас наші діти спілкувались межи собою українською, щоб і для них головним поетом - у серці й світі - назавжди залишався наш Кобзар, наш Тарас Григорович Шевченко.

Наостанок хочу сказати. Ось уже і перший вечір пройшов не мною організований. На серці ЁC трохи щем, а більше надії та радісного чуття. Вечір удався на славу, бо й зусиль доклали багато. І я радію з того, бо це дає надію, що наша «Калина» не зів'яне, а буде й далі процвітати. Тепер під керівництвом нової голови - пані Світлани Рукавишникової. На радість людям, на радість українській справі. Поможи їй, Боже, у цій благородній меті.

Лариса СКРИПНИКОВА

почесний голова КРОО «Калина»,

м. Петрозаводськ, Карелія, РФ

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Голова правління Карельського громадського товариства 'Калина' пані Світлана Рукавишникова презентує тематичний вернісаж - українське друковане слово
Голова правління Карельського громадського товариства 'Калина' пані Світлана Рукавишникова презентує тематичний вернісаж - українське друковане слово
Виступає чоловічий вокальний гурт 'Ясени'
Виступає чоловічий вокальний гурт 'Ясени'
Ну, і хто встоїть, коли танцюють грузини...
Ну, і хто встоїть, коли танцюють грузини...
Як гарна й пишна, то одразу - українка
Як гарна й пишна, то одразу - українка
Хор російської пісні 'Питарицы', худ. кер. Ема Йолина
Хор російської пісні 'Питарицы', худ. кер. Ема Йолина
І публіка довго не хотіла розходитись
І публіка довго не хотіла розходитись
Ведуча вечора Олена Кононова та автор цієї статті Лариса Скрипникова
Ведуча вечора Олена Кононова та автор цієї статті Лариса Скрипникова
Опісля концерту - дружня розмова за ароматним чаєм
Опісля концерту - дружня розмова за ароматним чаєм

На світлинах: Лариса Скрипникова ЁC почесний голова КРОО 'Калина', член президії УВКР. Голова правління Карельського громадського товариства 'Калина' пані Світлана Рукавишникова презентує тематичний вернісаж - українське друковане слово. Виступає чоловічий вокальний гурт 'Ясени' (художній керівник Клара Стасюк, концертмейстер Дмитро Богданов). Ну, і хто встоїть, коли танцюють грузини?.. Як гарна та пишна, то одразу ЁC українка. Хор російської пісні 'Питарицы' (худ. кер. Ема Йолина). І публіка довго не хотіла розходитисьЎK Ведуча вечора Олена Кононова та автор цієї статті Лариса Скрипникова. Опісля концерту - дружня розмова за ароматним чаєм.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка