Світлана Рукавишникова, голова КРОО 'Калина'.
Світлана Рукавишникова, голова КРОО 'Калина'.

Християнське свято об'єднало національні громади Карелії

21 квітня 2012 року вперше у Карельському республіканському центрі національних культур та народного мистецтва Республіки Карелія відбулося Міжнаціональне святкування Великодня.

Наша колежанка Галина Опришко, співробітниця Національної бібліотеки Карелії, організувала книжковий вернісаж, присвячений святкуванню Світлого Христового Воскресіння віруючими різних конфесій. Глядачі зацікавлено знайомились із представленою літературою.

Зала, прикрашена рушниками, і чути великодні святкові дзвони… На столах - страви, що завжди бувають на Паску в українських та польських оселях.

Відкривати святковий вечір за спільною згодою було доручено нашій КРОО «Калина», і я, як голова української громади, привітала усіх присутніх зі Світлим Воскресінням Христовим, розповіла про звичаї святкування Паски в Україні. Голова НКА українців Петрозаводська пан Андрій Литвин розповів про прадавню символіку великодніх крашанок та писанок, і зауваживши, як їх розмальовували у старовину, за допомогою слайдів продемонстрував, як великоднє яйце-райце робиться до цього часу.

На вечір, як і годиться між добрими сусідами, ми запросили представників інших національних товариств: литовців і греків, росіян та поляків, - аби й вони мали можливість порадувати глядача своїми народними традиціями, ознайомити присутніх зі своєю самобутньою культурою.

А далі - концертна програма. Розпочали її ми, українці. Тетяна Сібєлєва прочитала великоднє привітання, а чоловічий гурт «Ясени» проникливо співав українських пісень. А потім надали слово гостям.

Присутні зацікавлено дослухались до мелодики литовської, грецької та польської мов, учитель польської мови Марта Стемпковська розповіла про католицьке святкування Паски, продемонструвала польський національний святковий костюм, рідною польською читала святкове вітання.

Голова Товариства грецької культури «Еллада» пані Тетяна Корнієнко із натхненням розповіла, як святкують Паску греки, читала класичні грецькі вірші, і так сердечно, що й без перекладу все було зрозуміло.

Акомпануючи собі на акордеоні, гарно виконав весняну музичну композицію "Повернення ластівки" член нашого товариства пан Олександр Горінов, а згодом продекламував власного вірша про Україну. Тривалими оплесками дякували глядачі своїм улюбленцям - чоловічому гурту «Ясени».

Присутні аж ніяк не хотіли розходитись. А на завершення зустрічі наші українські господині запропонували гостям і учасникам вечора традиційні українські великодні страви.

А потім знову й знову лунали українські пісні та вірші, своєю виконавською майстерністю радував нас акордеоніст Олександр Горінов.

Зусиль доклали чимало, але й вечір удався на славу! Словом, відсвяткували на високому рівні! Світлана РУКАВИШНИКОВА

голова КРОО «Калина»,

м. Петрозаводськ, Карелія, РФ

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Виступає український чоловічий вокальний гурт 'Ясени'
Виступає український чоловічий вокальний гурт 'Ясени'
Символи Великодня - паски та писанки
Символи Великодня - паски та писанки
У візерунках писанки - архаїчні символи
У візерунках писанки - архаїчні символи
Дореволюційна листівка. Христос  воскрес! Воістину воскрес!
Дореволюційна листівка. Христос воскрес! Воістину воскрес!

На світлинах: Світлана Рукавишникова, голова КРОО «Калина». Виступає український чоловічий вокальний гурт 'Ясени'. Символи Великодня - паски та писанки. У візерунках писанки - архаїчні символи. Дореволюційна листівка: Христос воскрес! Воістину воскрес!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка