До 90-річчя Павла Глазового

Почесний голова КРГТ 'Калина' Лариса Скрипникова
Почесний голова КРГТ 'Калина' Лариса Скрипникова

...Життя ж - вогонь. У тім вогні

Серця людські палають,

А сміху іскорки ясні

Над полум'ям літають:

Смішні пригоди і слова,

Події та картини.

Я сам згоряю у вогні

Й збираю ті іскрини.

Якби не міг збирати я

Веселого й смішного,

Давно розпалась би душа

Під тягарем страшного...

Так сталося, що вечір присвячений 90-річчю П. Глазового було проведено тільки в грудні. Трохи було страшнувато, чи прийдуть глядачі, чи знають та чи пам'ятають українці Карелії класика сучасного українського гумору, народного улюбленця Павла Глазового?

Всі наші хвилювання минулись ще до початку вечора: у великій залі Республіканського Центру національних культур не було вільних стільців, внесли додаткові лавки, тощо.

Відкрила вечір голова КРОО "Калина" пані Світлана Рукавишникова. В своєму вступному слові вона стримано та змістовно донесла до глядачів біографію славного українського письменника - гумориста. В своєму виступі вона цитувала П. Глазового, а на змістових слайдах були показані портрети Глазового, різноманітні видання його книжок.

А потім прийшла черга артистам-учасникам хору "Українська пісня". Чоловічий гурт "Ясени" з натхненням виконував жартівливі пісні. Пані Люба Голованова не вперше виступає перед публікою, жоден концерт хору не проходить без її читань, але сьогодні ще з більшим піднесенням читала гуморески! Зала була у повному захопленні! Їй дякували, дарували квіти...

Вперше, з гуморесками Павла Глазового виступив соліст хору Валентин Резнік ...і одразу підкорив глядачів!

А потім була дуель, дуель межи пані Любою та паном Валентином. Один перед одним, без відпочинку читали байки, приказки та гуморески! Це було просто диво, глядачі сміялись до сліз. Взяв участь у вечорі гумору і онук пані Рукавишникової - Олег.

Але найтепліші слова подяки, захоплення я хочу віддати пані Олені Кононовій. Вечір відбувся за її сценарієм, вона була ведучою, та не просто ведучою ? вона була душею та окрасою вечора. Трималась вільно і гідно, з глядачами розмовляла довірливо, не нав'язувала свою думку, але дуже впевнено заохочувала брати участь у вечорі, сама вдало та до речі цитувала Павла Глазового...

Я думаю, що і надалі збережуть українці своє рідне ? слово, культуру, пам'ять, звичаї. А саме ці тривоги чим далі сильніше переймали старого-старого письменника, поставали у нових і нових віршах.

Останнє десятиліття стало прощальним злетом. Благословенна доля берегла пам'ять, талант, гострий розум, зацікавлення до сущого навколо - і до останніх днів на землі. Вісімдесятидволітній мудрець (не лише письменник, а й великий читач з назавжди для душі обраним Шевченком) Павло Прокопович пам'ятав усе життя:

«Раз добром зігріте серце

вік не прохолоне...»

...Нехай ці слова завжди звучать услід добрій пам'яті про нього, хай вплітаються у них «сміху іскорки ясні», які Павло Глазовий лишив по собі. Добрий чоловік - добрим людям.

"Я так люблю веселий сміх,

Веселий сміх, що гріє всіх!

Переливаю в слово радість,

Яку в душі своїй зберіг.

І я щасливий, що пишу

Хорошим людям на потіху.

Лариса СКРИПНИКОВА,

Петрозаводськ, Карелія.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Валентин Резник та Люба Голованова
Валентин Резник та Люба Голованова
Люба Голованова, Олег
Люба Голованова, Олег
Наші друзі - глядачі
Наші друзі - глядачі
Олена Кононова
Олена Кононова
Світлана Рукавишникова
Світлана Рукавишникова

На світлинах: Почесний голова КРГТ 'Калина' Лариса Скрипникова. Валентин Резник та Люба Голованова. Люба Голованова, Олег. Наші друзі - глядачі. Олена Кононова. Світлана Рукавишникова.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка