У Нижньому Новгороді звучали українські пісні і поезії

У Нижньому Новгороді, місті, пов’язаному з іменем Тараса Шевченка, протягом червня відбулися одразу два заходи за участі української діаспори.

12 червня тут пройшов традиційний, вже шостий, Фестиваль національних культур, в якому взяли участь творчі колективи 14 національних громад і спільнот.

«Фестиваль національних культур є традиційним для міста подією, яке є частиною комплексного плану заходів щодо розвитку та зміцнення міжнаціональних і міжконфесійних відносин. Фестиваль - це можливість познайомитися з національними піснями, танцями, костюмами, кухнями. Він дозволяє людям бути ближче один одному, ставати зрозуміліше і добрішим», - розповів секретар Міжконфесійної консультативної ради при адміністрації Нижнього Новгорода Ілля Барсков.

Духовні скарби української народної творчості представив  на фестивалі вокальний народний ансамбль «Калинове гроно» Товариства  української культури «Джерело».

«Будь-які міські заходи, які проводяться усіма представниками національних товариств Нижнього Новгорода, тільки допомагають зміцнювати дружбу між нами. Вони дозволяють нам ближче пізнавати один одного, зав'язувати знайомства», - зазначила член правління Товариства української культури «Джерело» Галина Голованова.

А 17 червня у музеї Миколи Добролюбова за участі регіональної громадської організації «Криниця» відбулася зустріч, присвячена Тарасу Шевченку і його перебуванню у Нижньому Новгороду. Про це повідомила у Facebook одна з учасниць заходу  Ірина Гараніна. «Огромное спасибо Александру Николаевичу Криницкому (голова НРГО «Криниця» – Ред.)  за интересный краеведческой материал и возможность услышать замечательные народные украинские песни!», - написала вона.

 Нагадаємо, Тарас Шевченко перебував у Нижньому Новгороді  у 1857-1858 рр. Про це нагадують  меморіальна дошка на будинку, в якому він проживав,  та назва на його честь однієї з вулиць міста.

Варто, мабуть, також додати, що в інформаціях місцевих ЗМІ про фестиваль, в якому брали участь українці Нижнього Новгороду, слово «український»  відсутнє, а про зустріч в музеї Добролюбова взагалі не повідомляється.

Наш кор.


На світлинах:

  • Член правління Нижегородського Товариства української культури «Джерело» Галина Голованова
  • Голова НРГО «Криниця»  Олександр Криницький (крайній праворуч) з учасниками зустрічі в музеї Добролюбова
  • Фестиваль національних культур в Нижньому Новгороді. Червень, 2019 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка