З 2012 року українська громада міста проходить  колоною в рамках  карнавалу національно-культурних центрів

Іркутську в 2018 році виповнилося 357 років. Це славетне місто було засновано у далекому 1661 році козаками на чолі з Яковом Похабовим. Українці є складовою населення міста ще з тих далеких часів.

В Іркутську у рік святкування 350-річчя міста (2011 р.) з’явилася традиція проводити карнавали (щороку це дійство називають по-різному: і карнавал, і урочиста хода) до Дня міста. Вперше іркутські українці взяли участь у заході в 2012 році, і з того часу щорічно вони є яскравою його частиною (або як самостійна колона, або як відокремлена частина загальної колони національно-культурних центрів міста). Карнавали організовує Адміністрація Іркутська.

2 червня 2018 року відбувся черговий карнавал. Обов’язковими елементами української колони є національні костюми, рушники та українські прапори. Слід відзначити, що Адміністрація міста сама просить національно-культурні центри пройти міськими вулицями з національними прапорами – це вже стало доброю традицією. І цей рік не став винятком.

В українській частині загальної колони національно-культурних центрів взяло участь 15 осіб – активістів Українського культурного центру «Дніпро» м. Іркутська. Українців вітали особливо тепло, вигукуючи різні слова підтримки та гасла, махали руками. Деякі ведучі іноді хоч і робили помилки, наголошуючи на «і» в слові «Дніпро», але все ж таки атмосфера була дуже затишною. Один ведучий почав у мікрофон до нас говорити українською мовою, на що друга ведуча запитала, звідки він знає українську, на що той відповів, що 10 років прожив в Україні (він за національністю, до речі, бурят).

З нами в колоні йшов представник татаро-башкирського культурного центру, бо вони, на жаль, не змогли організувати свою окрему колону.

Величезна колона національно-культурних центрів міста складалася з представників народів Півночі, етнічних вірмен, білорусів, азербайджанців, дагестанців, киргизів, литовців, німців, поляків, туркменів, узбеків, українців, чеченців, інгушів, чувашів, а також представників іркутського відділення Асамблеї народів Росії.

Маршрут пролягав вулицею Карла Маркса і. Загалом, тривав близько 25 хвилин. Місцем закінчення була Верхня набережна (перехрестя вулиці Карла Маркса та бульвару Гагаріна), де представники різних національно-культурних центрів влаштували спільне фотографування.

Світлини з заходу можна подивитися в групі ВКонтакті (там також є світлини з минулорічних карнавалів та інших заходів. Увага: потрібно надіслати запит про додавання в групу): https://vk.com/club5678799.

Андрій Зав’ялов, активіст Українського культурного центру «Дніпро»

На світлинах: Активіст Українського культурного центру «Дніпро» (м. Іркутськ) Андрій Зав’ялов. Український культурний центр «Дніпро» м. Іркутська. Представники національно-культурних центрів міста. Під час урочистої ходи. Активістки Українського центру – Людмила і дві Наталі. Настрій в учасників ходи чудовий. Українці разом з представниками інших національно-культурних центрів Іркутська.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка