Чим був наповнений ювілейний для Українського культурного центру «Дніпро» 2018 рік

Минулого року виповнилося 25 років Українському культурному центру «Дніпро» в м. Іркутськ. Чим був наповнений для нього цей ювілейний рік, розповів один з активістів «Дніпра», друг «Кобзи» Андрій Зав’ялов:

- Центр «Дніпро» у 2018-му провів низку власних заходів, а також брав участь в заходах, влаштованих як національними культурними центрами інших народів Іркутської області, так і адміністрації міста та області.

Розпочався рік вже традиційними Різдвяними посиденьками: кутя, пісні, колядки, щедрівки, короткі постановки, вірші – вже невід’ємні частини цього заходу.

 У лютому  в обласній філармонії було проведено грандіозний концерт української пісні з нагоди 25-річчя центру «Дніпро». В ньому взяли участь українські колективи міста і області, колективи інших національних культурних центрів, солісти обласної філармонії.

У березні ми взяли участь у тижні неформальної освіти – акції, яка проводиться під час шкільних канікул, але абсолютно для всіх вікових категорій. Нами було проведено уроки української мови для початківців. Вивчали прості слова, висловлювання, вчили літери та як їх правильно промовляти. Також були скоромовки і пара коротесеньких простих пісеньок. Наприкінці відвідувачам було запропоновано скласти письмово маленький діалог знайомства, з чим вони прекрасно впоралися.

У день 9 травня деякі активісти «Дніпра» взяли участь в урочистій ході з нагоди Дня Перемоги, поклали квіти до Вічного Вогню.

У червні, на день міста,  ми пройшлися колоною центральною вулицею міста з українськими прапорами, в національних костюмах, а також взяли участь у заходах з нагоди Дня Росії 12 червня та Дня Скорботи 22 червня.

У липні наші активісти брали участь в молодіжному таборі «Байкал», що організовує Іркутська область, в секції «Діалог культур». Там же було засновано Молодіжну асамблею народів Прибайкалля, до складу якої ввійшли й активісти «Дніпра». Основною метою асамблеї є консолідація активної молоді Іркутської області різних національностей та віросповідань задля збереження та популяризації культур та мов народів Прибайкалля.

В серпні взяли участь в міській акції з озеленення міста, на вулиці Сухе-Батора серед інших дерев тепер сидить і «українське» – висаджене нами, з відповідною табличкою. Також наприкінці серпня відбулося святкування Дня Незалежності України у вузькому колі членів Центру.

4 листопада у Палаці Спорту відбулося святкування Дня народної єдності, де також було презентовано й українську культуру. В яскраво оформленому українському куточку активісти запрошували бажаючих приєднатися до культурного центру, до хору, а на сцені в той час виступали хор «Слов’яни» з українськими піснями, ансамбль танцю «Реверанс» з українськими танцями, і також нашою активісткою Людмилою було виконано пісню «Плакала» гурту «KAZKA».

Наприкінці грудня відбулася міська акція «Найгарніша ялинка», де також і ми взяли участь. Нарядили штучну ялинку різноманітними прикрасами, у нас вийшла така своєрідна «ялиночка-україночка». Призового місця не взяли, але українську культуру показали.

Андрій Зав’ялов


На світлинах:

  • Активіст Українського культурного центру «Дніпро» (м. Іркутськ) Андрій Зав’ялов
  • Колона Українського культурного центру «Дніпро» на святкуванні Дня міста Іркутськ
  • Концерт з нагоди 25-річчя УКЦ «Дніпро»: ведуча Анастасія Гусак, голова центру Наталія Вітт і хор «Слов'яни». 
  • Висаджування дерев на День міста
  • Святкування Дня народної єдності (крайній ліворуч – Андрій Зав’ялов)

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка