Як відзначають день народження Кобзаря в Оренбурзі

В Оренбурзі на 206-ту річницю  від дня народження Тараса Шевченка стартував традиційний «Шевченківський березень». З цієї нагоди в будинку-музеї українського подвір'я культурного комплексу «Національне село» 9 березня відбувся концерт.

Участь в ньому взяли артисти ансамблю «Криниченька», ансамблю відділення сольного і хорового народного співу музичного коледжу Інституту мистецтв, а також в концерті звучали  вірші та уривки з поем Кобзаря.

Такі заходи проводяться в Оренбурзі щорічно, починаючи з 1977 року, за ініціативи вченого-шевченкознавця Леоніда Большакова.  Дні «Шевченківського березня» в цьому році відкрилися в 44-й раз. Традиційно він завершується гала-концертом українських творчих колективів міст і районів області, де компактно проживають нащадки переселенців з України. Цього року  він запланований на 4 квітня в драматичному театрі ім. Горького обласного центру.

Нагадаємо, що  Тарас Шевченко на засланні в Оренбургському краї провів 10 років свого життя. Спочатку він був доставлений в Оренбург, а потім в Орську фортецю «за сочинение возмутительных и в высшей степени дерзких стихотворений» з припискою царя : «под строжайший надзор с запрещением писать и рисовать».

Олександр Гвоздик

На світлинах:

1. Тарас Шевченко. Автопортрет часів  заслання в Орській фортеці, 1847 р.

2. 9 березня 2020 р. в будинку-музеї українського подвір'я «Національне село»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка