У Москві відкрилася виставка робіт художника Віктора Дем’янчука

У Національному культурному центрі України у м. Москві відбулося відкриття художньої виставки заслуженого художника Росії, члена-кореспондента Російської академії мистецтв, голови Московського відділення Міжнародної громадської організації “Земляцтво житомирян” Віктора Дем’янчука та його учнів “Старовинна українська хата Полісся”.

Щирі побажання творчих успіхів Віктору Дем’янчуку прозвучали від заступника генерального директора Центру Лариси Бондарук, заступника голови Міжнародної спільноти письменницьких спілок Володимира Середина, члена Спілки письменників Росії Володимира Лісового, представників “Земляцтва Житомирян”, колег Віктора Дем’янчука з Російської академії мистецтв.

Гості вечора з великим задоволенням послухали українські народні пісні з Полісся у виконанні фольклорного гурту “Виноград” під кервництвом Сергія Вострикова.

Віктор Дем’янчук представив учасникам зустрічі свої художні роботи, присвячені рідній хаті та селу Бурківці на Житомирщині, а також малюнки юних учнів-земляків.

Художник розповів, що він відремонтував хату своїх предків, зберігши первісний інтер’єр зі старовинною піччю, іконами та вишитими рушниками, лавою, мисником та скринею, яку дідусь подарував колись своїй коханій у день весілля.

Щороку Віктор Дем’янчук проводить літо в рідному селі, де займається творчістю та благодійницькою діяльністю, зокрема, минулого року він відкрив у рідній хаті дитячу школу мистецтв.

Віктор Дем’янчук народився в 1952 році в с. Бурківці на Житомирщині. Освіту отримав у Київському народному художньому училищі (1985-1987), Ленінградському художньому училищі ім. В.А. Сєрова (1987-1991) та Московському державному академічному інституті ім. В.А. Сурікова (1981-1987).

Член-кореспондент Російської академії мистецтв із 2008 року. Він є учасником понад 200 міжнародних і російських виставок, із яких близько 50 персональних. У 1995 р. отримав звання заслуженого художника Росії. Нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня, Орденом пошани, Орденом “Честь і слава Житомирщини” та іншими державними і громадськими відзнаками.

Джерело

На світлинах:

  1. Художник, уродженець Хмельниччини, Віктор Дем’янчук.
  2. Виступає в.о. генерального директора НКЦУ Лариса Бондарук.
  3. Учасники творчого вечора у приміщенні бібліотеки НКЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка