Київська Русь (Южно-Сахалінськ)

Пішла з життя активна пропагандистка української культури в Росії Людмила Засенко

 28 травня 2019 року після тривалої хвороби пішла з життя Людмила Петрівна Засенко, заслужений працівник культури Росії і  України, , керівник народного ансамблю козацької пісні «Воля» з міста Южно-Сахалінськ.

Більше 30-ти років своєї діяльності вона,  уродженка України, разом  з  чоловіком і таким же справжнім патріотом України Миколою  Засенком,  присвятила пропаганді української культури в Росії. Ставши артисткою обласної  філармонії,  Людмила Засенко підготувала ряд фольклорних програм, з якими гастролювала по Сахаліну, Приморському та Хабаровському краях, підкоряючи серця глядачів перлинами української народної творчості.

Керівник ансамблю козацької пісні «Воля» з Южно-Сахалінська Людмила Засенко відзначає своє 70-ряччя

Цими днями активна учасниця українського руху в Росії Людмила Засенко відзначає свій ювілей – 70-річчя від дня народження. Вона – заслужений працівник культури Росії і України, керівник народного ансамблю козацької пісні «Воля», створеного чверть століття тому.

Пані Людмила має багато заслужених нагород, а про її діяльність знають далеко за межами Южно-Сахалінська. Але не це головне. Головне в її житті – це любов до народної пісні, до української культури, яку вона пронесла через роки. А вірним супутником і справжнім патріотом України є її чоловік Микола Засенко. Так вони і йдуть поруч усе життя: з піснею і творчістю.

Сьогодні свій день народження відзначає Почесний голова Сахалінської регіональної громадської організації українців (СРГОУ) «Київська Русь» Микола Засенко

Редакція «Кобзи» щиро вітає з днем народження Почесного голову СРГОУ Миколу Засенка.

Пана Миколу вирізняє поміж багатьох українців Росії патріотизм, щира любов до своєї історичної Батьківщини. Те, що болить сьогодні Україні – це і його біль.

Після 2014 року він стійко і принципово відстоює свою позицію, захищаючи європейський вибір України, суверенне право народу на власний шлях розвитку. Ми знаємо, що це не просто, вести суперечки навіть у рідній громаді у далекому від України Южно-Сахалінську. Окрім того, син пана Миколи повернувся в Україну і живе там постійно. Це рідкий приклад вияву любові до України на ділі, що свідчить і про батька.

Микола Засенко

Цими днями свій день народження відзначав почесний голова СРГОУ «Київська Русь» Микола Засенко

Редакційний колектив «Кобзи» щиро вітає з днем народження почесного голову СРГОУ Миколу Засенка. Пан Микола відомий своїм патріотизмом по відношенню до України. Неодноразово він засвідчував свою громадянську позицію, багато зробив для розвитку української культури поза межами України, тривалий час співав у Народному ансамблі козацької пісні «Воля».

Щиро зичимо пану Миколі здоровя та невичерпного оптимізму, бадьорості, гарного настрою та благополуччя! Нехай здійснюються мрії, а підтримка рідних та друзів допомагає долати будь-які труднощі.

Л. Засенко
Л. Засенко

В этом году участников было в два раза больше!

Сахалинский ансамбль казачьей песни «Воля» выступил на V международном фестивале казачьего творчества «Любо». Мероприятие проходило в Луганской станице (Украина). На фестиваль приехало в два раза больше коллективов, чем в прошлом году. Были казаки из средней полосы России, Урала. Но сахалинцы оказались самыми «дальними».

Стоит отметить, что программа фестиваля каждый раз меняется. Например, в 2011 году мероприятие посвятили свадебным обряды и проводам в армию. Как рассказала корреспонденту astv.ru руководитель коллектива Людмила Засенко, в этом году была запланирована программа «Казачий дом - наш дом».

Ольга Жирова - учасниця сахалінського ансамблю 'Воля'
Ольга Жирова - учасниця сахалінського ансамблю 'Воля'

«Бронза» на Всеросійському пісенному конкурсі «Козачий круг»

Згадувана дещо раніш на сторінках «КОБЗИ» поїздка сахалінського народного ансамблю козацької пісні «Воля» до Чити, у липні 2011 року, на Військовий етап Всеросійського конкурсу «Козачий Круг», мала своє щасливе продовження. Наразі наша «Воля» - не лише один із небагатьох творчих колективів на Сахаліні, що виконують український репертуар, а віднині ще й входить до першої трійки колективів Російської Федерації, що пропагують козацьку пісню й культуру.

Нагадаємо, протягом 2011 року в шести військових етапах Всеросійського конкурсу «Козачий Круг» були відібрані тринадцять колективів-лауреатів від одинадцяти військових козачих товариств. Ми, сахалінці, мали честь представляти Усурійське військове козаче товариство.

Микола Засенко, Південно-Сахалінськ.
Микола Засенко, Південно-Сахалінськ.

Сахалінці вітають «Кобзу» з ювілеємДякуючи Інтернету, національно свідомі українці Сахаліну перебували на Майдані разом зі своїм народом. І коли мої колеги по обласній адміністрації та співвітчизники по походженню запитували мене - чому я з «помаранчевими», то я звіряв свої погляди з позицією нашого сайту. І які б розчарування не приносила діяльність лідерів «помаранчевих», я і тепер дотримуюсь ідеалів Помаранчевої революції. Дивно те, що більшість сахалінських українців дотримуються відмінних поглядів від моїх. А в тім - ніякого дива немає, оскільки як на Сахаліні, так і по всій Росії, відсутня правдива інформація про події в Україні, а на сайт, на жаль, мало хто заходить. І коли я, з власної ініціативи, (готуючись до переїзду на Батьківщину) залишив керівні посади в Громаді, то для нового керівництва сайт не став цілющим джерелом ідей і інформації. Але це вина не «Кобзи», а самих керівників громади. Незважаючи на всі негаразди, сподіваюся висловити думку більшості і побажати творчого натхнення як організаторам та засновникам сайту, так і тим, хто займається копіткою роботою по редагуванню кожного матеріалу, а також тим позаштатним кореспондентам, які по добрій волі залишають свої повсякденні заняття та подають інформацію про життя діаспори.
Зичимо сайту довголіття, як і всій українській діаспорі, розпорошеній по нашій Планеті!

Заслужений працівник культури України та Росії Людмила Засенко
Заслужений працівник культури України та Росії Людмила Засенко

Народний ансамбль козацької пісні «Воля» став лауреатом Конкурсу-фестивалю «Козачий Круг»!

Літні місяці 2011 року виявилися гарячими незважаючи на те, що в Україні дощило. В Очакові протягом п'яти днів (з 24 по 28 червня) проходив П'ятий Міжнародний фольклорний фестиваль української діаспори «Чуття єдиної родини», організований миколаївськими громадськими організаціями «Центр» Розвиток демократії» та «Україна-Світ». У ньому взяли участь самодіяльні артисти з Білорусі, Придністров,я, Російської Федерації, Казахстану, Молдови. Фестиваль був присвячений 20-річчю Незалежності України.

Делегацію Російської Федерації із Нижнього Новгороду представляли вокально-музикальна група регіональної української громади Людмила та Анатолій Садові, п'ятикласник - лауреат міжнародних конкурсів, баяніст Микита Колесов. Із далекого Південно-Сахалінська на фестиваль прибула заслужений працівник культури України та Росії Людмила Засенко.

Анатолій Сідько, Сахалін
Анатолій Сідько, Сахалін

Відійшов у вічність Анатолій Сідько

15 лютого 2011 року на 72 році життя відійшов у вічність член української громади Сахаліну, талановитий співак, добрий батько та дідусь Сідько Анатолій Федосійович. Мабуть тільки українська земля могла народити в такі тяжкі часи хлопчика з таким чистим сильним  голосом. Та й не тільки в голосі був Божий талант, бо ніхто в школі і селі Пилипівці Фастівського району, що на Київщині, не міг так гарно каліграфічно писати. Та й силою великою був нагороджений від природи – розповідав мені, що без відпочинку міг навантажити машину піску лопатою.

Замість того щоб розвивати співочий талант довелося йому провести трудове життя за кермом автомобіля, оскільки він рахував себе відповідальним за всіх: за багатодітну батьківську сім’ю, що залишилась в Україні, та за свою сім’ю на Сахаліні.

Заслужений працівник культури Росії та України, педагог додаткової освіти Людмила Засенко дивиться і слухає виступи своїх юних вихованців
Заслужений працівник культури Росії та України, педагог додаткової освіти Людмила Засенко дивиться і слухає виступи своїх юних вихованців

Діти обласного центру Сахаліну співають українські народні пісні

В середній  загальноосвітній школі № 8 міста Южно-Сахалінська відбувся захід в рамках Міжнародного року зближування національних культур «Візьмемось за руки друзі». Представники декількох національних діаспор, в тому числі й українська, представили свої оформлені стенди-виставки та номери художньої самодіяльності.

Вчасно надійшла українській діаспорі Сахаліну велика посилка від Генерального Консула України у Владивостоці з букварями, красивими плакатами з державними символами, портретами гетьманів і українських письменників та інше. Тому стенд України був чи не найкращий серед інших діаспорних громадських організацій. Тут постарались педагог додаткової освіти Володимир Чепіга та член Рад двох українських організацій – Сахалінської регіональної громадської організації українців «Київська Русь» та міської національно-культурної автономії українців «Дніпро» Людмила Засенко. Вихованці пана Володимира – молоді козачата показали як вони вдало володіють шаблею та нагайкою. А вихованці пані Людмили показали свою майстерність при виконанні української народної пісні.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка