Він і гостей вміє приймати, та більше не хоче мандрувати
Він і гостей вміє приймати, та більше не хоче мандрувати

Київський журналіст Микола Хрієнко завершив маршрутну частину журналістського проекту «Українці за Уралом»

Недавно (30 червня нинішнього року) український журналіст Микола Хрієнко повернувся з Російської Федерації, де він завершив останній довготривалий дослідницький маршрут, який пролягав по території  між полярним колом і береговою лінією Північного Льодовитого океану від мису Дежнєва і селища Уелен (Чукотка) до міста Мурманська, що на Кольському півострові.

Авторський журналістський проект «Українці за Уралом» є наполегливою спробою створити масштабну картину переселення українців в різні часи з етнічних територій за Урал і, найголовніше, розповісти про нинішнє життя наших земляків на території Росії.

Під час 1-го етапу проекту «Українці за Уралом», який тривав з 7 липня 2004 року по 11 лютого 2005 року Микола Хрієнко подолав від Києва через Урал, Алтай, Хакасію, Якутію, Колиму й Чукотку до селища Уелен і мису Дежнєва 27 тисяч кілометрів, а разом з дорогою назад в Україну весь пройдений шлях дорівнює довжині екватора Землі – 40 тисяч кілометрів.

Під час 2-го етапу, який тривав з 16 червня 2007 року по 19 жовтня 2007 року, журналістом було зібрано надзвичайно цікавий матеріал про життя наших земляків на Камчатці, Сахаліні, Командорських та Курильських островах. Загальна протяжність виконаного маршруту до кінцевого пункту острова Кунашир і назад до Києва – 33 тисячі кілометрів.

Маршрут 3-го завершального етапу складався з двох частин. Перша пролягала від селища Уелен до міста Білібіно (Чукотка) і проходження її тривало з 26 квітня по 8 липня 2009 року. А друга частина завершального маршруту проходила від Білібіно до Мурманська з 26 березня по 30 червня 2010 року. Загальна протяжність всієї пройденої дороги – 45 тисяч кілометрів.

Крім публікацій у пресі матеріалів з авторськими фотознімками про життя наших земляків за Уралом та за Північним полярним колом, Микола Хрієнко планує при підтримці спонсорів та державних структур випустити книгу, фотоальбом і продемонструвати авторську фотовиставку під спільною назвою – «Українці за Уралом. ХХI століття».

Коротка довідка.

Микола Хрієнко родом з Світловодського району Кіровоградської області. Почав працювати в центральній пресі України з 1974 року. Здійснив у різних регіонах колишнього СРСР та нинішньої Російської Федерації 24 піших та лижних походів (з них 19 одиночних загальної протяжності 6 178 кілометрів. З них 1 061 кілометр пролягав по радіоактивних територіях України, Білорусії і Росії.

Після атомної катастроф на Чорнобильській АЕС Микола Хрієнко працював в редакції газети «Вісник Чорнобиля» (м. Чорнобиль) та в прес-агентстві Чорнобильської АЕС протягом 3,5 років. Двічі був «Журналістом року»: в 1996 році за міжнародними критеріями і в 2000 році за критеріями Національної спілки журналістів України. Нагороджений міжнародним орденом Миколая Чудотворця «За видатний вклад у примноженні Добра на Землі», орденом Української Православної Церкви Рівноапостольного князя Володимира III ступеня і 2 золотими медалями за перемоги в журналістських конкурсах. Має звання «Заслужений журналіст України».

Микола СВІТЛОВОДСЬКИЙ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Від редакції:

Наш колега – автор і ведучий рубрики «Київська Русь (Південно-Сахалінськ)» Микола Іванович Засенко з дружиною Людмилою Петрівною та онуком Єгоркою Корпляковим з Сургута нещодавно був на квартирі у свого друга і приятеля Миколи Хрієнка, з яким вони познайомилися під час його мандрівки по Далекому Сход і перебування в місті Південно-Сахалінську.

Зараз родина Засенків вже на Сахаліні... Пропонуємо нашим читачам надіслані нам дуже домашні фото, зроблені п. Миколою Засенком під час зустрічі з родиною Хрієнків.

Андрій Бондаренко.

головний редактор сайту «Кобза-Українці Росії».

Онук
Єгор Корпляков з Сургута за робочим столом Миколи Хрієнка
Онук Єгор Корпляков з Сургута за робочим столом Миколи Хрієнка
Бойові подруги Миколи Засенка та Миколи Хрієнка – Людмила Засенко 
та Тамара Хрієнко
Бойові подруги Миколи Засенка та Миколи Хрієнка – Людмила Засенко та Тамара Хрієнко
Так 
виглядає робоча карта Миколи Хрієнка
Так виглядає робоча карта Миколи Хрієнка
Єгорка вже знає, що бабуся Люся в нього теж знаменита, як і 
журналіст Хрієнко
Єгорка вже знає, що бабуся Люся в нього теж знаменита, як і журналіст Хрієнко
Микола Хрієнко більш не хоче мандрувати
Микола Хрієнко більш не хоче мандрувати

На світлинах: Він і гостей вміє приймати, та більше не хоче мандрувати. Єгор Корпляков з Сургута за робочим столом Миколи Хрієнка; він нещодавно взнав від дідуся Миколи Засенка, що він наполовину українець, вже чисто говорить слово «паляниця» і з задоволенням слухає твори Павла Глазового. Бойові подруги Миколи Засенка та Миколи Хрієнка – Людмила Засенко та Тамара Хрієнко. Так виглядає робоча карта Миколи Хрієнка. Єгорка вже знає, що бабуся Люся в нього теж знаменита, як і журналіст Хрієнко. Микола Хрієнко більш не хоче мандрувати.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка