Робимо влітку Крок до України
Робимо влітку Крок до України

У літній школі української мови і культури у Львові прозвучав останній дзвінок

У Міжнародному інституті освіти, культури та зв'язків з діаспорою (МІОК) Львівської політехніки завершила роботу Літня школа української мови та культури «Крок до України». Цього року до участі у ній зголосилися слухачі з восьми країн світу - Польщі, Сербії, Білорусі, Румунії, Киргизстану, Словаччини, Німеччини та Російської Федерації. Різні за віком і за професією, студенти, журналісти, політологи, діячі громадських молодіжних організацій мали унікальну можливість не лише вивчати та вдосконалювати українську мову, але й пізнати Україну зблизька, збагнути наші реалії. Наші слухачі - відважні люди. Цього року в багатьох університетах скаржилися, що люди з інших країн боялися приїжджати в Україну. Наші приїхали. Серед них - дванадцятеро з Російської Федерації. На питання «Чи не страшно повертатися в Росію?» - від Олексія з Кемерово почули відповідь: «Страшно не повертатися, а - жити».

У кожного учасника школи своя мета. Журналістка з Румунії Марія вважає, що для неї це добра нагода «осучаснити мову, яку вона вивчила від своїх батьків і дідів, що покинули Україну понад 100 років тому». Аліна з Петербурга хоче читати Тараса Шевченка в оригіналі. Денис, активіст білоруської діаспори з Росії, поставив для себе завдання розібратися в ситуації і переконатися у правдивості інформації, яку подають російські ЗМІ, а для Михайла з Кемерово (РФ) - це можливість «на власні очі побачити, як народжується нація». Приїхав вивчати мову й Ілля з Киргизстану. Він є сьогодні політичним біженцем, бо був змушений шукати політичного притулку в Україні після того, як організував акцію на підтримку Євромайдану в Бішкеку.

Для них усіх МІОК дає прекрасну можливість вчитися, пізнавати і робити кроки назустріч Україні. Для цього є все необхідне - команда творчих викладачів, які створили підручники для багаторівневого вивчення мови за європейськими стандартами і вимогами, цікаві заняття, майстер-класи, квести, мандрівки. А найголовніше - розуміння важливості поширення знань про Україну у світі, популяризація її мови і культури.

Колектив МІОКу вагався, чи варто проводити Школу в час, коли Україні бореться за свою незалежність, коли гинуть на фронтах наші хлопці, коли необхідна повна мобілізація всіх сил, фізичних, духовних, інтелектуальних і фінансових. Чим можемо бути корисні для держави? Прийняли рішення - будемо допомагати усім, що нам під силу: збирати кошти на підтримку українського війська, працювати з волонтерами, допомагати пораненим в АТО. А ще - працювати на культурному фронті. За словами Ірини Ключковської, директора МІОКу, «симпатики нашої держави за кордоном - на вагу золота, адже це потенційні лобісти інтересів України у державах свого проживання, які матимуть вплив на формування громадської думки, формування політичних, бізнесових та інших контактів. Тому Україна обов'язково повинна використовувати цей золотий фонд народної дипломатії і побудови мостів між державами». І це нам вдалося!

Заняття відбувалися в корпусах Львівської політехніки, яка вже давно стала центром єднання світового українства, майстер-класи та екскурсії - на вулицях і площах Львова, який завжди «відкритий для світу». Координатор літньої школи Олеся Палінська підкреслює, що для вивчення української мови і пізнання України саме це є найважливішим: мовне середовище і небайдужі люди, завжди готові допомогти і бути не лише вчителями, але й друзями.

Викладачі МІОКу зробили все, щоб учасники Школи 2014 не лише вивчали мову й пізнавали культуру, але й зрозуміли ситуацію в Україні. Мабуть тому у відгуках про роботу школи майже усі висловили побажання: «Обов'язково проводити школу «Крок до України» під мирним українським небом».

Джерело: http://www.miok.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1200:l-r-&catid=15:2010-03-10-15-49-51&Itemid=63

Додаткова інформація: http://www.kobza.com.ua/miok/4940-mizhnarodna-litnia-shkola-ukrainistyky-krok-do-ukrainy-zaproshuie.html

http://ukr-net.info/sche-krok-ukrajiny-126291/

http://www.lp.edu.ua/node/6328

Ірина Ключковська, директор МІОК
Ірина Ключковська, директор МІОК
Нестандартна вікторина про Тараса Шевченка
Нестандартна вікторина про Тараса Шевченка
Учасники вікторини
Учасники вікторини
Активісти Школи
Активісти Школи

На світлинах: Робимо влітку Крок до України. Ірина Ключковська, директор МІОК. Нестандартна вікторина про Тараса Шевченка. Учасники вікторини. Активісти Школи.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка