Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відзначив свій чвертьвіковий ювілей

У грудні минулого року своє 25-річчя відзначив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка». Цій даті була призначена передріздвяна зустріч, яка відбулася в четвер, 21 грудня 2017 року.

На урочистий захід окрім представників академічної спільної були запрошені також очільники Львова та області. Настоятель собору Святого Юра – отець Роман Кравчик передав керівництву університету Вифлеємський вогонь миру, який потім роздали по залу.

За час свого існування МІОК зробив вагомий внесок у розвиток співпраці між Україною й українською діаспорою у світі. Зокрема, вперше в Україні:

Інститут провів п’ять Міжнародних конгресів «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті» за участю понад двох тисяч осіб – представників 40-а країн світу.

За ініціативою МІОКу у 2009 році було скликано Парламентські слухання з питань світового українства, а також серію Комітетських слухань Верховної Ради України.

Інститут створив підручники з української мови (як іноземної) «КРОК-1» і «КРОК-2», що базуються на загальноєвропейських рекомендаціях щодо вивчення іноземних мов. За підручниками навчаються на усіх континентах представники української діаспори та іноземці.

Вперше у світі було створено портал з вивчення української мови (як іноземної) «Крок до України».

Вперше, окрім Міжнародних літніх шкіл україністики «Крок до України» в Україні, проведено літні школи в Аргентині (дві) та літні школи в Казахстані (чотири).

Інститутом створено мандрівну виставку «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра», яку представлено в різних містах України та Європи.

Книгу «Діти емігрантів про себе», яка є результатом великого проекту про трудових мігрантів, перекладено італійською мовою. Цю книгу Блаженніший Святослав подарував Папі Римському у 2016 році.

У 2010 році висаджено єдиний у світі «Сад Світового Українства».

Проведено соціологічне дослідження з вивчення міграційних настроїв студентської молоді на Львівщині та у Києві.

МІОК – єдина державна інституція, яка підписала Меморандум про співпрацю зі Світовим Конґресом Українців (жовтень 2016 року). Розцінюємо підписання цього документу як акт визнання праці МІОКу міжнародною українською спільнотою. Такі Меморандуми підписано з Урядом та Верховною Радою України, Міністерствами.

 «Нас не 42 млн, а 60 млн – і це велика сила», – звучало на урочистостях.

Ректор НУ «Львівська політехніка» Юрій Бобало назвав МІОК унікальною у світовій практиці інституцією, яка налагоджує зв’язки з 20-мільйонним світовим українством.

«Галичина і Львівська політехніка пишається тим, що ця структура є у нас. Більше того, я би сказав, що якби такого інституту не існувало, то його варто було б створити», – зазначив він. При цьому ректор додав, що наступного року буде ще один ювілей – 20 років як МІОК перебуває у складі Львівської політехніки. Від імені академічної спільноти Юрій Бобало подякував директору МІОК і колективу інституту за подвижницьку працю для України.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка у своєму вітальному слові наголосив, що сьогодні держава Україна має допомагати всім українцям, незалежно від того, що вони через різні обставини опинилися за межами рідної землі. Зокрема, потрібно допомагати українцям в інших країнах зберігати свою мову, культуру й усвідомлення власної ідентичності. «Також потрібно допомоги великому українському лобі у світі відстоювати інтереси України. Це два надважливі завдання, які сьогодні стоять», – зазначив він.

Від громади Львова МІОК привітав міський голова Андрій Садовий. «Сьогодні багато людей шукають кращої долі в інших країнах. Нам важливо зберігати єдність і будувати завтрашній день. Я вірю в успішну Україну і вірю, що українці будуть повертатися в Україну», – сказав міський голова.

У жовтні 2016 р. МІОК підписав меморандум про співпрацю зі Світовим конгресом українців. Його президент Євген Чолій записав відеопривітання з нагоди ювілею інституту, яке продемонстрували учасникам сьогоднішньої зустрічі. Зокрема, Чолій відзначив успішні міжнародні конференції, які проводить МІОК, а також видання освітніх матеріалів для шкіл української діаспори. «Пані Ірино, – сказав він, звертаючись до очільниці МІОК Ірини Кючковської, – Ви є дійсно надзвичайна людина – талановита, працьовита і жертовна, яка багато від себе вимагає, але й вміє заохотити інших. Тому й не дивно, що члени колективу так віддані своїй справі».

Сама Ірина Ключковська насамперед акцентувала на тому, що Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою був заснований Іриною Калинець, яка «вже тоді поставила перед усіма таку високу моральну планку, від якої не можна відступати ні на крок». Також вона розповіла про різноманітні напрями роботи інституту. Зокрема, наголосила, що МІОК якраз був першою інституцією, яка почала готувати підручники для української діаспори, а також створив перший інтерактивний портал для вивчення української мови як іноземної «Крок до України». «Зараз цей портал і наші підручники використовують на всіх континентах світу», – зазначила вона.

На завершення Ірина Ключковська подякувала своєму колективу за спільну роботу, а своїй мамі і рідним своїх співробітників  – за підтримку й розуміння.

Джерело


На світлинах: Директор МІОКу Ірина Ключковська. Ірина Ключковська відкриває ювілейні заходи. МІОК вітає головний редактор загальноукраїнської газети «День» Лариса Івшина. Які ж урочистості без чудового концерту! Актова зала «Львівської політехніки» була переповнена. Фото на згадку: в центрі – ректор «Львіської політехніки» Юрій Бобало та директор МІОКу Ірина Ключковська. У коридорах університету була розгорнута виставка, присвячена історії МІОКу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка