Микола МащенкоПро творчий вечір, присвячений 80-річчю Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка

У Культурному центрі України в Москві відбувся творчий вечір, присвячений 80-річчю Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка, під час якого було презентовано один із кращих нових українських фільмів – “Богдан Зиновій Хмельницький”. З цієї нагоди до Центру завітали заступник директора Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка Андрій Грушка й автор сценарію та режисер фільму, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Микола Мащенко. Представляючи кінострічку, він сказав: “Я скучив за старим кіно, тому повернувся до нього в цій своїй роботі…”. Микола Мащенко висловив подяку своїм учням і друзям за те, що вони в цей день прийшли на прем’єру його стрічки. Серед гостей Культурного центру були племінник Олександра Довженка професор Тарас Дудко, учень Довженка кінорежисер Роллан Сергієнко та проректор із міжнародних зв’язків Всеросійського державного університету кінематографії ім. Сергія Герасимова (ВГИК) Тетяна Старчак. Від гільдії акторів Московського Будинку кіно режисера привітали заслужена артистка Росії Тетяна Митрушина, артистки Олена Костіна й Ірина Малишева.

Було сказано багато щирих слів на адресу Миколи Мащенка. Його учениця Олена Костіна, згадуючи колишню співпрацю з режисером, зокрема, мовила: “Микола Павлович відкрив для мене справжню Україну… Коли ми під Ужгородом знімали “Все перемагає любов”, саме в його картині я відчула всю колоритність і тепло української мови, всю неповторність української душі”.

Фільм Миколи Мащенка “Богдан Зиновій Хмельницький” – помітна подія в українському кінематографі. Вітчизняному глядачеві дають можливість цілком по-сучасному поглянути на постать видатного українського державника Богдана Хмельницького. Захоплюючі й талановито витворені образи, майстерно виписані характери головних героїв, грандіозні батальні сцени – все це здатне залишити помітний слід у душі кожного глядача.

Показом цієї стрічки Культурний центр України продовжив довготерміновий проект “Українське кіно”, в рамках якого щороку відбуваються прем’єри назнаковіших фільмів українського кінематографа. Насамперед потрібно згадати роботи Вадима та Юрія Іллєнків, Роллана Сергієнка, Бориса Савченка, Олеся Саніна, Ірини Бонітенко, Наталки Фіцич та багатьох інших. Крім того, у Центрі проходять зустрічі Клубу шанувальників українського кіно та дні українського кіно, які викликають значну зацікавленість поміж москвичів.

На світлині: Микола Мащенко.

Юрій БЕЗКРОВНИЙ.

Інформаційна служба Культурного центру України в Москві

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка