Віталій Ляшук.Спогади про урочистий вечір та святковий концерт, присвячені 20-річчю створення нашого Товариства української культури

У Культурному центрі України в Москві відбувся урочистий вечір та святковий концерт, присвячені 20-річчю створення Товариства української культури “Славутич” міста Москви.

Урочистості розпочалися виконанням національного гімну України. Голова правління товариства, академік АМН Росії, доктор медичних наук, професор Василь Антонів у своєму виступі нагадав присутнім про задум та мету створення товариства у 1988 році, про надбання за 20 років його діяльності. Було відзначено вирішальну роль участі при юридичній реєстрації товариства двічі Героя Радянського Союзу, космонавта Павла Поповича, який із 1988 року є президентом товариства, та згадано його вислів на І Конгресі українців Росії: “Нас, українців багато, думаємо по-різному, але в нас одна велика мета – це незалежна, визнана світом, багата й авторитетна Українська держава. А тому кожен з нас мусить робити те, що в його силах для піднесення авторитету, її культури та історії, як головне в діяльності товариства”.

Названо ініціаторів заснування товариства та його активні діячі: Іван Дрогобицький, Борис Козаренко, Іван Шишов, Микола Ольшевський, Семен Гой, Оксентій Онопенко, Володимир Любунь, Леонтій Кузьмук, Стефанія Гнідина, Євген Багрій та, світлої їм пам’яті, Микола Шекір, Роман Дмитришин, Михайло Забочень та Віталій Фурніка.

Після офіційного відкриття Культурного центру України в Москві (27 листопада 1998 року), головним у діяльності якого є постійна активна пропаганда української культури, духовності, самобутності та української мови, товариство “Славутич” прилучилося до співпраці з Центром.

Вітання товариству від Міністерства культури і туризму України, від Культурного центру України в Москві зачитав заступник генерального директора центру Полікарп Ткач. Він вручив Василю Антоніву та для передачі відсутній на урочистостях Стефанії Гнідиній почесні грамоти Міністерства.

З вітальною промовою від Посольства України в РФ виступила радник із культури Ольга Дарибогова.

Товариство також отримало вітання від Світової федерації українських лікарських товариств, Музею Леся Курбаса (Тернопільська обл.), Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету Львівська політехніка, Української всесвітньої координаційної ради, Республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану “Кобзар” та інших організацій.

У дарованому славутичанам Міжнародною хоровою капелою “Славутич” концерті, як родзвинка, була вперше виконана пісня заслуженого артиста України та Росії Олександра Сьомаки на слова відомого українського поета Віталія Крикуненка, присвячена космонавту Павлові Поповичу, та гімн Культурного центру цих самих авторів.

Виступ на ювілейному вечорі.

На світлині: Віталій Ляшук. Виступ на ювілейному вечорі.

Віталій ЛЯШУК,

ветеран, член ради Товариства української культури “Славутич”.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка