КУЦЙого проведуть на Арбаті, 9 до 195-ї річниці з дня народження Кобзаря

Увага! Конкурс на краще читання віршів Т.Г.Шевченка, присвячений 195 річниці з дня його народження, відбудеться 28 лютого 2009 року о 12 годині в приміщенні Культурного центру України в Москві.

Велике прохання заявки надсилати до 25 лютого ц.р., вказати прізвище ім’я та по-батькові учасника, рік народження, клас, школа (факс - телефон та прізвище, ім’я, по-батькові директора школи для написання подяки) , місто, область, край, республіка.

Для учасників з міст Російської Федерації проїзд, проживання та харчування за власний кошт.

Для участі у конкурсі запрошуються не більше 5 учнів та супроводжуючий. Заїзд 27-28 лютого, від’їзд 1 березня.

Відділ інформації та діаспори Культурного центру України в Москві.

Телефони: 8 (495) 737-8834, 695-73-23.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додаток:

Названі імена лауреатів

Про фінал конкурсу на краще читання поетичних творів Тараса Шевченка 2008 року

Конкурс серед школярів та студентів на краще читання поетичних творів Тараса Шевченка назвав імена нових лауреатів. В Культурному центрі України в Москві відбулося фінальне змагання юних читців.

З року в рік географія конкурсу зростає. Культурний центр запрошує до участі делегатів з усіх українських громадських організацій, які є на теренах Російської Федерації. Цього року на запрошення відгукнулись шанувальники Шевченкового слова з Воронежа, Коврова (Володимирська обл.), Омська, Нижнєкамська (Республіка Татарстан), Петрозаводська (Республіка Карелія), Твері, Тюмені та Пушкіно (Московська область). Честь столичного регіону захищали учні Української недільної школи при КЦУ в Москві, Лінгвістичного ліцею №1555, Українського освітнього центру при сш №124, Центру освіти №1865, Британської міжнародної школи, Московського міського палацу дитячої та юнацької творчості, а також студенти Московського державного університету, Московського державного інституту міжнародних відносин, Російського університету Дружби народів та Московського державного лінгвістичного університету. Приємною несподіванкою стало те, що поза конкурсом виявили бажання прочитати поезії Кобзаря доцент Інституту зв’язку Максимов Сергій (слухач курсів української мови при КЦУ в Москві) та вчитель російської мови та літератури Бобир Ірина.

Відкриваючи фінальну частину конкурсу, генеральний директор Культурного центру, доктор історичних наук Володимир Мельниченко зазначив, що цьогорічний фінал знову побив рекорд кількості учасників – більш ніж 60. “Символічно, що Кобзареве слово лунає в самому серці російської столиці – на Арбаті, містична аура якого завжди приваблювала людей високої культури і духовності”, -- зазначив Володимир Мельниченко. І справді, стіни арбатських будинків ще і досі зберігають в пам’яті образ Тараса Григоровича, який під час візитів до Москви в 40-50 роках XIX ст. зустрічався тут зі своїми знаменитими сучасниками. Саме тут, близ старого Арбату, труна з тілом Кобзаря зробила свою останню зупинку перед шляхом на Батьківщину – Тараса Шевченка відспівували в храмі Тихона Амафунтського. Згадавши про московські віхи в житті Кобзаря, Володимир Мельниченко побажав юним шанувальникам поезії натхнення та успішних виступів.

Організаційну роботу з підготовки та проведення конкурсу здійснила начальник відділу інформації та діаспори, керівник  Української недільної школи при КЦУ Людмила Мельник. Вона та її учні привітали юних читців і представили на їхній розсуд літературно-музичну композицію. В свою чергу, гості з Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя виступили перед учасниками і глядачами з вітальним словом і передали в дарунок Українській недільній школі книги від імені Українсько-американського благодійного фонду „Сейбр-Світло”. Ліцеїстка Яна Ляшко подарувала сувеніри, які були зроблені учнями ліцею при НДУ.

В журі конкурсу взяли участь як відомі представники української діаспори Москви, так і поважні гості з України. Голова журі – директор Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного  університету ім. М. Гоголя, кандидат філологічних наук Валентина Сидоренко. Члени журі: дружина Надзвичайного і Повноважного Посла України в РФ Тетяна Дьоміна, голова Товариства української культури „Славутич”, доктор медичних наук, академік академії РАПН, шанувальник поезії Т.Шевченка Василь Антонів, заступник голови Товариства україської культури „Славутич”, доктор медичних наук, академік академії РАПН, небіж Олександра Довженка Тарас Дудко, секретар журі – головний спеціаліст відділу культури і мистецтв Культурного центру України в Москві Лариса Бондарук.

Хоча джерело Кобзаревого слова невичерпане, учасники конкурсу намагаються урізноманітнити свої виступи творчими знахідками: поєднували декламацію і спів, додавали скрипковий акомпанемент, виступали дуетами. Такий неординарний підхід серйозно ускладнив роботу журі: довелося розділити премії одразу між кількома лауреатами. Найбільше враження справили виступи учасників старшої групи – майже кожен з читців посів призове місце. Отже, переможцями конкурсу стали:

у молодшій віковій категорії: перша премія – Добриня Сітніков (Тверь) і Настя Чеснокова (Москва),  друга – Альбіна Лосань (Нижнєкамськ) і Валерія Вікторук (Тверь), третя – Анастасія Нефедова та Катерина Черноіванова (Москва);

у середній: перша премія – Владислав Голумбієвський (Петрозаводськ), Олександр Поліщук (Пушкіно, Московська обл.) та Марія Тирпак (Тюмень), друга – Артем Бацевич (Москва) та Діана Зублевська (Пушкіно, Московська обл.), третя – Романцов Юрій та Ігнатьєва Марія (Тверь), Граньонкова Вікторія (Нижнєкамськ);

у старшій: перша премія – Тарас Хвалібота, Сергій Мельничук та Коритова Анастасія, друга – Чадаєва Анастасія, Поліщук Ольга та Дерлюк Ольга, третя – Олексій Коровін, Альберт Шакіров, Юрій Краснощоков та Наталія Щервадзе.

Всім учасникам було вручено дипломи, нову книгу генерального директора Володимира Мельниченка “На славу нашої преславної України” (Тарас Шевченко і Осип Бодянський)» та інші видання, підготовлені в Центрі. Цього року Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла України в РФ Тетяна Дьоміна запровадила премію від посольства – отже, крім переможців, грошові премії та подарунки отримали ще декілька талановитих школярів та студентів. 

Конкурс на краще декламування поетичних творів Тараса Шевченка було започатковано в березні 2002 року в рамках святкування Шевченківських днів, головним його завданням було визначено залучення молоді з усіх реґіонів Російської Федерації, переважно українського походження, до вивчення поетичної спадщини Кобзаря, поширення його ідей, які незмінно зберігають свою актуальність і нині.

Ольга ЧЕСНОКОВА

відділ інформації та діаспори Культурного центру України в Москві

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

20.03.08

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка