Олександр Сьомака разом з солістками Міжнародної хорової капели «Славутич» Культурного центру України в Москві.Слово про творця і художнього керівника Міжнародної хорової капели „Славутич” 

Заслужений артист України та Росії Олександр Іванович Сьомака - художній керівник та головний диригент Міжнародної хорової капели „Славутич” Культурного центру України в Москві. Народився він на Київщині, в селі Засупоївці Яготинського району. Олександр Іванович закінчив Одеську державну консерваторію і Київський державний музично-педагогічний інститут, у різні роки був хормейстером Московського камерного хору, головним хормейстером ансамблів пісні і танцю «Червона зірка» і Військово-повітряних сил Росії, головним диригентом Театру української музики «Чуєш, брате мій...», інших музичних колективів.

Творчість Олександра Івановича Сьомаки — це яскрава подія музичної культури, яка триває вже три десятиріччя. Це один з найблискучіших і самобутніх сучасних диригентів серед числа тих, що працюють на ниві вокально-хорового жанру в мистецтві. Наділений щирою українською сердечністю, світлим доброзичливим характером та багатим життєвим досвідом він завжди оточений великим колом друзів - не тільки із середовища музикантів, композиторів та диригентів, але й відомих поетів, художників, акторів, режисерів, академіків, космонавтів та політичних діячів.

Працюючи в Культурному центрі України в Москві, Олександр Іванович створив і підняв до творчих висот унікальний хоровий колектив - Міжнародну хорову капелу «Славутич». В 2008 році цьому прославленому хору виповнилось 15 років.

У творчому доробку капели десятки українських народних пісень, твори сучасних українських композиторів, українська духовна хорова музика та різноманітні твори європейських авторів.

Виступи Міжнародної хорової капели «Славутич» завжди були прикрасою любого заходу або концерту. Репертуар цього дійсно творчого хорового колективу такий багатий, неординарний та яскравий в своїй різноманітності, а рівень виконання багатьох найскладніших творів настільки високий, що не можливо знов і знов не повертатись до того, хто створив цю унікальну хорову капелу, хто постійною наполегливою працею вдихає в її творче життя нове свіже повітря, хто, неначе перлинки до розкішного намиста по одному голосу, по одній ноті збирає у єдине ціле фрази за фразами, щоб викарбувати з них форму нового твору.

Мистецтво Олександра Івановича Сьомаки - це взірець служіння українській культурі, це безкрайня любов музиканта до невичерпного джерела - української пісні, яка щедро наповнює всю його творчість.

У 2002 році завдяки Олександру Івановичу було створено некомерційну організацію «Благотворительный культурный фонд «Днепр», реєстраційний номер 1027714014350, р/сч. 40703810200000000631, ОАО «Импэксбанк», к/сч. 30101810400000000788, БИК 044525788, юридична адреса 125468, г. Москва, Ленінградський проспект д. 55, офіс 309. Прохання до всіх, кому не байдужа українська культура, її митці, підтримати по можливості Міжнародну хорову капелу «Славутич».

Людмила МЕЛЬНИК, 

член організаційного комітету. 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Художній керівник капели «Славутич» Олександр Сьомака.

Герб його рідного села на річці Супій, що по дорозі з Києва на Харків.

Виступає Міжнародна хорова капела «Славутич».

На світлинах: Олександр Сьомака разом з солістками Міжнародної хорової капели «Славутич» Культурного центру України в Москві. Художній керівник капели «Славутич» Олександр Сьомака. Герб його рідного села на річці Супій, що по дорозі з Києва на Харків. Виступає Міжнародна хорова капела «Славутич».

Додаток:

Славнозвісна капела «Славутич»

Міжнародна хорова капела «Славутич» – професійний колектив, створений у 2001 році за сприяння Московського товариства «Славутич», Посольства України в РФ і Московського центру слов’янських культур. Новий колектив виник із хорової групи Театру української музики «Чуєш, брате мій...», якому виповнилося тоді вісім років.

Репертуар капели складають різнопланові твори – від класики і духовної музики до слов’янського фольклору (українські, білоруські, болгарські, російські народні пісні), сучасної української музики.

Постійне оновлення концертної програми, озвучення давніх та маловідомих творів, створення міні-вистав, участь у різноманітних музичних акціях – це далеко не повний список напрямків роботи колективу.

Художнє керівництво капелою здійснює талановитий хормейстер, заслужений артист України та Росії, лауреат премії мистецтв НДР, диригент і режисер Олександр Сьомака. Випускник Одеської державної консерваторії і Київського державного музичного педагогічного інституту (клас – хорове диригування), він у різні роки був хормейстером Московського камерного хору, головним хормейстером ансамблів пісні і танцю «Червона зірка» і ВВС Росії, головним диригентом Театру української музики «Чуєш, брате мій...», інших музичних колективів.

Капела здійснила безліч концертних програм (понад 1150 концертів) в Росії та за кордоном – Відень і Зальцбурґ (Австрія), Софія, Плевен, Пловдів (Болгарія), Німеччина, Швейцарія, Італія, Мальта тощо. «Славутич» неодноразово гастролював Україною, брав участь у низці фестивалів та конкурсів, зокрема, в Міжнародному фестивалі «Українська пісня в світі», IX Міжнародному кінофорумі слов’янських і православних народів «Золотий витязь» (Москва, 2000), Молодіжному фестивалі хорової музики «Зірка Віфлеєма» (Москва, 2001), Міжнародному фестивалі мистецтв «Слов’янський базар» (Вітебськ, 2001), у різних міжнародних фестивалях духовної музики та інших музичних форумах. Хор був учасником кількох телепрограм (ТВ-6, ТВЦ), має фондові записи на радіо «Орфей» та «Радио России».

«Славутич» та його танцювальна група (балетмейстер Костянтин Батманов) є активним учасником концертних програм, які проводить Культурний центр України в Москві.

У складі капели (основний склад – 28 артистів) – професійні музиканти: артисти-вокалісти і хорові диригенти. Колектив активно залучає до співпраці оркестрові й танцювальні групи, а також професійних акторів для здійснення різноманітних музичних проектів.

В. ДИРЕКТОРЕНКО,

генеральний директор Фонду «Дніпро»

http://www.obriy.pib.com.ua/2006/52_06/05.shtml

Міжнародна хорова капела «Славутич»

Новий колектив постав із хорової групи Театру української музики “Чуєш, брате мій…”, якому тоді виповнилося тоді вісім років.

Репертуар капели складають різнопланові твори – від класики і духовної музики до слов’янського фольклору (українські, білоруські, болгарські, російські народні пісні), сучасної української музики.

Постійне оновлення концертної програми, озвучення давніх та маловідомих творів, створення міні-вистав, участь у різноманітних музичних акціях – це далеко не повний список напрямків роботи колективу.

Художнє керівництво капелою здійснює заслужений артист України та Росії, диригент і режисер Олександр Сьомака. Випускник Одеської державної консерваторії і Київського державного музичного педагогічного інституту (клас – хорове диригування), він у різні роки був хормейстром Московського камерного хору, головним хормейстром ансамблів пісні і танцю “Червона зірка” і ВВС Росії, головним диригентом Театру української музики “Чуєш, брате мій…”, інших музичних колективів.

Капела здійснила безліч концертних програм (понад 1150 концертів) в Росії та за кордоном – Відень і Зальцбурґ (Австрія), Софія, Плевен, Пловдів (Болгарія), Німеччина, Швейцарія, Італія, Мальта… “Славутич” неодноразово гастролював Україною, брав участь у низці фестивалів та конкурсів, зокрема, в Міжнародному фестивалі “Українська пісня в світі”, ІХ Міжнародному кінофорумі слов’янських і православних народів “Золотий витязь” (Москва, 2000), Молодіжному фестивалі хорової музики “Зірка Віфлеєма” (Москва, 2001), Міжнародному фестивалі мистецтв “Слов’янський базар” (Вітебськ, 2001), у різних міжнародних фестивалях духовної музики… Хор був учасником кількох телепрограм (ТВ-6, ТВЦ), має фондові записи на радіо “Орфей” та “Радио России”.

У складі капели (основний склад – 28 артистів) – професійні музиканти: артисти-вокалісти і хорові диригенти. Колектив активно залучає до співпраці оркестрові й танцювальні групи, а також професійних акторів для здійснення різноманітних музичних проектів.

http://ukrcentre.ucoz.ua/index/0-5

Завантажити: Пісня «Люблю я свою Україну» у виконанні капели «Славутич». [4,4 Mb]

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка