Борис Олiйник. Зустріч земляків із видатним українським поетом-класиком 

У Культурному центрі України в Москві відбулася зустріч колективу Центру та української громади міста з видатним українським поетом, академіком НАН України, Героєм України, лауреатом Національної премії України ім. Тараса Шевченка Борисом Олійником.

Почесного гостя представив генеральний директор Центру, доктор історичних наук, член-кореспондент АПН України Володимир Мельниченко: “Це людина, яка має міцний моральний стрижень, він є уособленням національної гідності, порядності та мужності... І я дуже радий, що Культурний центр України пов’язують давні дружні стосунки з Борисом Іллічем”. 

Основними темами зустрічі стали національне відродження України та суспільно-політичний розвиток нашої держави наприкінці ХХ ст. – початку XXI ст. Борис Олійник також поділився своїми роздумами з приводу українсько-російських міждержавних вiдносин на тлі сучасного загальноєвропейського поступу.

“Я ніколи своїх позицій не змінював, я їх уточнював, хоч на моїх очах деякі люди змінювали по п’ять-шість разів свої погляди...”, – такими словами почав свою розповідь Борис Ілліч.

Відповідаючи на питання присутніх про становище російської мови в Україні, Борис Ілліч надзвичайно влучно схарактеризував нинішню ситуацію: “Російської мови в Україні вимагають не росіяни, а так звані “русскоязычные” співвітчизники. Це ті, хто на початку незалежності України раптово начепили козацькі вуса, одягнули вишиванки і ламаною українською мовою почали кричати “Геть росіян!” А через деякий час ті самі, одягнувши косоворотки, почали кричати, що українці пригноблюють росіян. Тому я просив би росіян і українців дружити без посередників...” 

Незважаючи на такий політичний вступ, більшу частину зустрічі Борис Олійник читав свої вірші, в яких любов до Батьківщини переплелася з надзвичайно тонкими переживаннями української душі щодо подальшої долі української нації. Прозвучали вірші “Двобій”, “Мама”, “Ікона”, “Триптих” та інші.

На зустрічі були присутні й земляки Бориса Ілліча з Полтавщини, то ж наприкінці вони мали унікальну можливість поспілкуватися з поетом та підписати книжки.

Наступного дня Борис Олійник як почесний гість узяв участь у засіданні Ради українських земляцтв Москви, на якому були присутні президент Полтавського земляцтва Василь Бебко та голова Правління земляцтва Наталя Ківва.

Борис Олійник цього року вже вдруге відвідує Культурний центр України. В інформаційно-довідковій бібліотеці Центру є велика добірка видань його віршів, зокрема, й подароване нещодавно зібрання творів у шести томах.

Спільне фото на добру згадку iз членами Ради земляцтв регіонів України в столиці Росії

Зустрiч iз колективом Культурного центру України в Москві.

Борис Олiйник та Володимир Мельниченко.

На світлинах: Борис Олiйник. Спільне фото на добру згадку iз членами Ради земляцтв регіонів України в столиці Росії. Зустрiч iз колективом Культурного центру України в Москві. Борис Олiйник та Володимир Мельниченко.

Юрій БЕЗКРОВНИЙ,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка