Перший український космонавт Павло Романович Попович

Про документально-книжкову експозицію на Арбаті, 9, присвячену пам`яті першого українського космонавта

У Національному культурному центрі України в Москві відкрилася документально-книжкова експозиція, присвячена пам`яті першого українського космонавта, соратника Юрія Гагаріна, двічі Героя Радянського Союзу Павла Поповича. У підготовці цього заходу взяли участь Музей космонавтики (Москва) та Бібліотека української літератури м. Москви.

Павла Романовича з Центром пов`язувала довголітня дружба, він пишався цим і постійно цікавився його роботою. Нам залишився такий відгук про Центр:

"Вже багато років я живу в Москві, але ніколи, ні на мить не забував про Батьківщину, про те, що я найперший український космонавт. З роками ностальгія за рідною землею зростає, тому все частіше буваю в Культурному центрі. Тут особливо гостро відчуваю свою причетність до України, тут український дух, тут звучить українська мова, слово Сковороди, Котляревського і Шевченка. В Центрі завжди зустрінеш людей, які люблять Україну і якими вона гордиться. Сюди тягнуться й наші друзі — російські діячі культури і науки. Особлива, тепла атмосфера, яку відчуваєш, як тільки переступаєш поріг, створюється Вами — колективом Центру... Ви — подвижники важливої справи, яку Вам доручила Українська держава. Ви справді добилися того, що Україна постійно й гідно представлена на Арбаті, 9. З любов’ю. Ваш П. Попович, льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу".

На відкритті виставки генеральний директор Національного культурного центру України в Москві, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко сказав: "Павло Романович був оберегом для Центру. В українській діаспорі в Росії не було постаті масштабнішої, значнішої, впливовішої, світлішої. Не всі це визнавали і далеко не всі величезні його таланти та можливості були задіяні в ім’я України”.

Володимир Мельниченко також розповів про те, що своє 80-річчя Павло Попович планував відзначати в 2010 році в Культурному центрі України, тому цього року в Центрі відбудеться вечір пам’яті Павла Романовича. Планується також і презентація книги Павла Поповича "Не могло бути інакше”, що готується до друку в Києві в Державному спеціалізованому видавництві "Либідь”.

Біографічна довідка:

Павло Романович Попович народився 5 жовтня 1930 року в м. Узин на Київщині в родині робітника. Під час Другої світової війни знаходився на окупованій території України. Закінчив 7-річну школу і ремісниче училище в м. Біла Церква (1947), Магнітогорський аероклуб та Індустріальний технікум трудових резервів у Магнітогорську (1951), Центральні авіаінструкторські курси удосконалення офіцерського складу ВПС (1954), Військово-повітряну інженерну академію ім. М.Є. Жуковського в Москві (1968). Здійснив два космічні польоти: 12-15 серпня 1962 р. - як пілот на космічному кораблі "Восток-4" за програмою першого групового польоту на кораблі "Восток-3"; 3-19 липня 1974 р. - як командир космічного корабля "Союз-14" і військової орбітальній станції "Салют-3". З 1993 года - генерал-майор авіації. До вересня 2009 р. Павло Романович працював головою Ради директорів Всеросійського інституту сільськогосподарських аерофотогеодезичних досліджень. Автор книг "Людина обживає космос", "Космос і книга". Був обраний депутатом Верховної Ради УРСР 11-го скликання (1984-1988). Почесний громадянин міст Біла Церква, Полтава, Запоріжжя, Калуга, Магнітогорськ. Герой Праці Демократичної Республіки В`єтнам. Нагороджений Орденом Ярослава Мудрого IV ступеня. Почесний голова Товариства української культури "Славутич".

Юрій БЕЗКРОВНИЙ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відкриття виставки

Пам'ятні фотографії героя

На світлинах: Перший український космонавт Павло Романович Попович. Відкриття виставки. Пам'ятні фотографії героя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка