Володимир Юхимович Мельниченко, Генеральний директор НКЦУ у Москві

Кобза: Володимир Мельниченко має потрапити під люстрацію

Як стало відомо редакції, в Національному культурному центрі України у Москві відбувається процедура затвердження Генерального директора на наступний термін. Деталі процедури нам не відомі.

З цього приводу в середовищі московської діаспори висловлюються думки про майбутнього директора Центру, ми отримуємо листи з цього приводу, і тому вирішили прийняти участь у цій дискусії.

З нашої точки зору, нинішній директор Центру Володимир Юхимович Мельниченко є фігурою неоднозначною. Він у своїй біогафії має сильний радянський слід. Зокрема в його біографії можна знайти такі відомості:

«Навесні 1989 року Мельниченка призначили завідувачем сектору історичних наук ідеологічного відділу ЦК КПРС.На початку 1991 року Володимир Юхимович покинув апарат ЦК КПРС і очолив Центральний музей Леніна в Москві».

В НКЦУ Володимир Мельниченко перебуває на посаді директора вже незмінно тринадцять років. В його роботі можна відзначити як позитив, так і негатив. З одного боку, Володимир Мельниченко видав ряд дослідницьких книг про життя українських діячів культури у Москві, але з іншого боку, є нарікання за його промосковську позицію в суперечці різних московських українських діаспорних груп (зокрема відомо про проблеми Ярослава Копельчука у співпраці з НКЦУ).

Загальна думка редакції, що 68-річному Володимиру Мельниченко  треба подякувати за його роботу на посаді директора Центру, але вважати недоцільним продовження контракту на цій посаді, оскільки він явно не відповідає потребам сьогодення. На користь цього говорить і його пенсійний вік,  і радянська біографія і сумніви діаспори у його недостатньо патріотичній позиції.

Нині в Україні відбувається масова люстрація чиновників, вона має торкнутися і В. Мельниченка. Просто потрібно засвідчити очевидне – час радянських людей в українській владі минув, назріло кадрове оновлення. Пора дати дорогу новим кадрам, що заявили про себе під час Революції гідності.

Редакції також стало відомо про нещодавній візит пана Валерія Семененка у Київ. Можливо це повязано із його бажанням бути одним із кандидатів на посаду Генерального директора. За віком Валерій Фокович навіть старший за пана Володимира Мельниченка. Це лише одна із причин, чому ми не підтримуємо його можливу кандидатуру.

Редакція разом із московською діаспорою очікує призначення Києвом нового керівника – посланця Майдану, представника нової проєвропейської України. Ми не здивувалися б побачити у кріслі директора НКЦУ інтелектуала рівня Оксани Забужко чи Юрія Андруховича. Наш час вимагає нестандартних рішень. Важливість посади директора НКЦУ у Москві важко переоцінити, як для діаспори, так і для україно-російських відносин.

Професор Стефан Паняк, «Кобза», директор

Василь Коломацький, «Кобза», гол. редактор

Наталка Литвиненко-Орлова, «Кобза», редактор

Ігор Роздобудько, «Кобза», редактор

Катерина Марічук, режисер гурту "Трипільська Русь", член Ради "Українці Москви", член спілки журналістів Росії

Майдан, що змінив нашу історію, і який стукає у наші серцяМайдан, що змінив нашу історію, і який стукає у наші серця

На світлинах: Володимир Юхимович Мельниченко, Генеральний директор НКЦУ у Москві. Майдан, що змінив нашу історію, і який стукає у наші серця.

Додаткові матеріали:

http://uk.wikipedia.org/wiki/

http://logos-ukraine.com.ua/project/index.php?project=piued2&id=832

http://ukrcentr.ru/

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка