Логотип української громади Тольятті

 

У Національному культурному центрі України в Москві відбулася презентація Місцевої громадської організації «Українське земляцтво “Дніпро”» міста Тольятті Самарської області

Було проведено круглий стіл «Творча діяльність української громади міста Тольятті. Минуле та сьогодення» за участі українських організацій міста Тольятті та Москви, під час якого голова «Українського земляцтва “Дніпро”» Тетяна Андреєва та почесний член товариства Петро Лісничий розповіли про історію та діяльність цього українського осередку.

Концертну частину вечора відкрили Українська народна хорова капела Москви та лауреати міжнародних конкурсів Оксана Ліснича (сопрано), Дмитро Онищенко (фортепіано) та Ансамбль танцю “Ровестник” (художній керівник – заслужений працівник культури Росії Лариса Льовіна).

Концерт продовжив Народний хор Місцевої громадської організації «Українське земляцтво “Дніпро”» міста Тольятті Самарської області (художній керівник — Віталій Головко), який підготував спеціальну програму для свого виступу в Національному культурному центрі України у м. Москві.

У виконанні хору та солістів Валентини Лісничої, Петра Лісничого, Тетяни Андреєвої, Ніни Бондаренко, Марини Землячко, Людмили Голеніщевої, Віталія Головка і Оксани Старцевої прозвучали українські народні й авторські пісні.

Місцева громадська організація «Українське земляцтво “Дніпро”» міста Тольятті Самарської області була заснована понад 20 років тому. При ній працюють художні аматорські колективи, зокрема український народний хор, тріо бандуристок, фольклорний та вокальний ансамблі (художній керівник – Віталій Головко). Створено бібліотеку української літератури, фонотеку, відеотеку та музейний куточок земляцтва.

Представники громади брали участь у роботі ІІ-го та ІІІ-го Всесвітнього форуму українців, ІІ і ІІІ Конгресів українців Росії, колектив хору брав участь у фестивалях-конкурсах українських хорів Росії імені Олександра Кошиця, в міжнародному фестивалі “У світі звучить українська пісня” (2001 рік, м. Київ), у фестивалі “Калинові грона Поволжя” (2005 рік, м. Нижньокамськ). На ІV фестивалі-конкурсі імені Олександра Кошиця хоровий колектив громади, ансамбль народної пісні та тріо бандуристок отримали дипломи лауреатів.

Незмінний керівник колективу – Віталій Головко – викладач інституту мистецтв м. Тольятті. Завдяки його таланту і невтомній праці хор української громади став дипломантом і лауреатом великої кількості конкурсів і фестивалів.

Віталій Головко має Почесну відзнаку Міністерства культури України “За досягнення в розвитку культури й мистецтва”.

Джерело

Додатково: http://kobza.com.ua/rus-samara/2745-nash-dnipro-na-volzi.html


На світлинах: Логотип української громади Тольятті. Гостей з міста на Волзі вітає генеральний директор НКЦУ Валерій Юрченко. На сцені вокальний ансамбль (соліст Петро Лісничий). Виступають юні українки з Тольятті. Соло на бандурі. Співає солістка Большого театру Оксана Ліснича. Вдячна аудиторія. Презентація автономії в бібліотеці Центру. Українські гості Москви завжди приходять до Тараса.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка