В рамках Шевченківських днів у Культурному центрі України в Москві відбувся урочистий концерт

14 березня ц.р., напевно, вперше за декілька останніх років, концертний зал Національного культурного центру України в Москві був повністю заповнений. А «винуватцем» цього масово зібрання став наш Велетень − Тарас Григорович Шевченко. Його 204-й День народження відсвяткували українська громада, представники посольства України у Москві та працівники Культурного центру.

Відкрив урочистий вечір директор НКЦУ Валерій Юрченко. Тимчасовий повірений у справах України в РФ Руслан Німчинський у своєму виступі наголосив: «… Шевченко вважав, що лише та нація буде вільною, культурною та цивілізованою, яка знає, береже та примножує свої культурні надбання». Тому березень для світового українства − це місяць Кобзаря.

Святкову програму зворушливо розпочала Українська народна хорова капела Москви Шевченківськими «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине». Поезія Кобзаря цього вечора звучала якось по-особливому: з любов’ю і шаною, з тугою за Батьківщиною. Лауреат міжнародних конкурсів Микола Вілянський словом Поета проник у серце кожного.

Долучились до вшанування пам`яті Шевченка і учні Української недільної школи ім. Павла Поповича. Ніжно, і з розумінням творчості Кобзаря, діти представили літературно-музичну композицію «Сонце України».

А музичні твори у виконанні Миколи Склярова та Інни Зіменкової причарували всіх. Та вечір на цьому не завершився, а продовжився приємним музичним сюрпризом − виступом народного артиста України Олега Дзюби.

Українські народні та популярні пісні змусили присутніх підспівувати і плакати, радіти і сумувати. Вечір завершився, завершився з надією на краще майбутнє України, зі сподіваннями на мир та спокій.

Джерело


На світлинах: Шевченко стає популярним серед української молоді в Росії. На сцені Тимчасовий повірений України у справах РФ Руслан Німчинський. Фрагмент урочистого концерту-1. Фрагмент урочистого концерту-2. Шанувальники Кобзаря в залі НКЦУ.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка