Московські житомиряни презентували культуру своєї малої батьківщини

У Шевченковій залі Національного культурного центру України у м. Москві відбулося засідання Московського відділення Міжнародної громадської організації “Земляцтво Житомирян”. Одночасно відкрилася виставка нових художніх робіт “Земля моїх батьків” заслуженого художника Росії, голови “Земляцтва Житомирян”, викладача образотворчого мистецтва в Українській недільній школі імені Павла Поповича Віктора Дем’янчука.

Із відкриттям нової художньої виставки Віктора Дем’янчука та його гостей і земляків-поліщуків привітав генеральний директор Національного культурного центру України у м. Москві Валерій Юрченко, відзначивши, при цьому довголітню творчу співпрацю й дружбу з художником, який щороку представляє у Центрі свої нові живописні твори.

Щирі вітання й побажання творчих успіхів Віктору Дем’янчуку прозвучали від заступника голови Правління, генерального директора Спілки письменників Росії Володимира Середіна, а також представників “Земляцтва Житомирян”, його колег із Російської академії мистецтв.

Перед гостями виступила лауреат міжнародних конкурсів, солістка “Moscow State Ballet”, випускниця Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова (Україна, м. Київ) Вікторія Назаренко, витончений образ якої відтворив на полотні Віктор Дем’янчук.

Сам герой вечора висловив щиру подяку Національному культурному центру України у м. Москві: “Низький уклін усім співробітникам Центру, які за 25 років його діяльності змогли зберегти його і створити атмосферу любові та радості, де ми можемо зібратися із земляками, проводити виставки, концерти та інші мистецькі заходи”.

В експозиції представлено художні роботи Майстра, написані ним під час перебування на Житомирщині. Нові полотна передають краєвиди рідної землі, композиції з життя краю та портрети земляків – “Квітучий місяць травень”, “Річка Тетерів восени”, “Вранішній косар”, “Чарівні мавки біля верби”, “І знову весна прийшла”, “Вечірня пісня солов`я”, “Дівчина-весна. Іванна-краса”…

Віктор Дем’янчук – народився у 1952 році в с. Бурківці на Житомирщині. Освіту отримав у Київському народному художньому училищі (1985-1987), Ленінградському художньому училищі ім. В. А. Сєрова (1987-1991) та Московському державному академічному інституті ім. В. А. Сурікова (1981-1987).

Член-кореспондент Російської академії мистецтв із 2008 року. Він є учасником понад 200 міжнародних і російських виставок, із яких близько 50 персональних. У 1995 р. отримав звання заслуженого художника Росії. Нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня, Орденом пошани, Орденом “Честь і слава Житомирщини” та іншими державними і громадськими відзнаками.

Джерело


На світлинах: Художник Віктор Дем’янчук. Віктор Дем’янчук розповідає про свої роботи. Окрасою вечора став виступ балерини Вікторії Назаренко. Глядацька аудиторія. Виставка картин Віктора Дем’янчука.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка