Новини

Унікальний випадок, що вимагає уважного погляду громади

22 грудня 2021 р. російський сайт «Коммерческие вести» повідомив майже сенсаційну новину: «Омская прокуратура принесла извинения Сергею Виннику за необоснованное привлечение к уголовной ответственности». Так-так, мова йде про того самого Сергія Винника.  На думку заокеанської діаспори, одного з самих активних діячів українських громад в Росії, колишнього керівника закритої за рішенням суду Омської обласної ГО «Сірий Клин», колишнього Регіонального віце-президента Світового Конгресу Українців  в Російській Федерації та Центральній і Західній Азії, того, хто в якості юриста у 2019 році відстоював інтереси СКУ у справі проти Генпрокуратури РФ та Міністерства юстиції РФ. Того самого Винника, якого сайт «СуперОмск» у 2016 році називав   «конкретним захисником українців в Росії».

Єдиний акредитований в Росії український журналіст через загрозу особистій безпеці залишив країну

Акредитований у Москві український журналіст, кореспондент агентства УНІАН Роман Цимбалюк залишив Росію у зв'язку з загрозою його особистій безпеці. Про це він розповів українському телеканалу "Громадське". 

Загалом Цимбалюк працював в РФ 13 років, висвітлював події, пов’язані з судами над українцями, ставив гострі питання Володимиру Путіна на його щорічних прес-конференціях, останнім часом відкрито виступав у медіа з критикою Кремля, який розв’язав війну проти України.

За словами журналіста, він отримав багато сигналів, які попереджають його про те, що влада Росії, як він висловився, "взялася за нього". "За останні два місяці всі топові фігури "російських інформвійськ" передбачали мені різні проблеми, – розповів журналіст в інтерв'ю українському телеканалу. – Хтось хотів, щоб мене засудили, хтось казав, що я шпигую..."

ІХ Міжнародна наукова конференція в «Острозькій академії»

В стінах першого вищого навчального закладу в Східній Європі і найстаршої української науково-освітньої установи Національний університет «Острозька академія» (м.Острог, Рівненська область) 21-22 жовтня відбулася ІХ Міжнародна наукова конференція «Українська діаспора: проблеми дослідження».

Організаторами конференції стали Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Острозька академія», Інститут дослідження української діаспори імені професора Любомира Винара і Українське історичне товариство.

Таку оцінку дала пошукам українців своєї ідентичності конференція у  Вашингтоні

21 жовтня  в Університетському Клубі Вашинґтону (США) The University Club Washington DС відбулася конференція, присвячена темі формування української ідентичності у 20-му і на початку 21-го століть. «Сильними» (strong) та «терплячими» (forbearing), характеризуються  ці пошуки в її документах.

ЄКУ запрошує до участі у Європейському форумі української діаспори

Європейський Конґрес Українців (ЄКУ) повідомляє,  що 13 листопада 2021 р. у Новому Саді (Сербія) відбудеться Європейський форум української діаспори «Новий Сад 2021», приурочений 130-річчю переселення українців на терени колишньої Югославії. Варіанти участі у Форумі безпосередньо у Новому Саді та на онлайн платформах.

Обрано нового президента і керівництво СКУМО

Новим президентом Світового Конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО) став Олександр Греченюк (Румунія). Його обрали у Чернівцях, де з 26 по 28 серпня проходив ІІІ Конгрес СКУМО.

Попередній президент СКУМО Дмитро Лєкарцев (Молдова), каденція якого завершилася, найголовнішими досягнення назвав справи талановитої команди, президії, учасників.

Як відзначали 30-й День Незалежності України в Росії

На жаль, новин про святкування Дня Незалежності України з Російської Федерації цього року небагато, і за обставин україно-російського протистояння зрозуміло чому. І все ж,  у Москві 24 серпня з нагоди 30-ї річниці Незалежності України відбулася виїзна церемонія покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку і Лесі Українки за участю представників Посольства України в РФ, української громади та Національного культурного центру України (НКЦУ) у м. Москві. Надвечір у НКЦУ відбулися урочисте зібрання і святковий концерт за участю майстрів мистецтв.

Відтепер кожен може почути, як міг би звучати великий Тарас Шевченко

До 30-ої річниці Незалежності України брендингове агентство  TABASCO за підтримки МЗС України реалізувало фантастичний проект із творчої реконструкції голосу найвідомішого українського митця Тараса Григоровича Шевченка.

Після публікації «Кобзи» Такий значимий для нас усіх день… до редакції надійшов лист від Почесного голови Карельської РГО «Калина» Лариси Скрипникової. «Шановний пане Василю!- звертається пані Лариса до головного редактора «Кобзи» Василя Коломацького. - Вважаю за потрібне доповнити публікацію Олександра Гвоздика про вшанування пам'яті наших любих земляків в урочищі Сандармох 5 серпня.

У Москві 9 серпня на 92-му  році життя помер відомий учасник радянського дисидентського руху, українець Сергій Адамович Ковальов.  

Народився Сергій Адамович Ковальов 2 березня 1930 року в Україні, в невеличкому місті  Середина-Буда в тодішній Чернігівській, а нині Сумській області, в сім'ї залізничника.  У 1932 році його сім'я переїхала в селище Підлипки під Москвою. У 1954 році закінчив біологічний факультет МДУ імені М. В. Ломоносова. Біофізик, займався вивченням клітинних мембран, фахівець в області нейронних мереж,  опублікував понад 60 наукових робіт, отримав ступінь кандидата біологічних наук. Почав займатися громадською діяльністю з середини 1950-х років з участі у  боротьбі проти визнаного згодом антинаукового «вчення Лисенка», виступаючи на захист генетики.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка