Новини

Украина вводит визовый режим для россиян. Постановление Кабинета министров вступит в силу вступит 1 июля, после чего граждане России не смогут попасть на территорию Украины без получения визы. Как это будет работать, кто будет выдавать соответствующие документы?

Безвизовый режим между Россией и Украиной продолжал действовать даже после аннексии Крыма и начала военного конфликта на Донбассе. Россияне могли находиться в Украине до 90 дней раз в полгода. Въехать они могли только при наличии загранпаспорта и тщательной проверки на границе. После 2014 года количество граждан России, въезжающих в Украину, значительно сократилось.

В Торонто пройде концерт виконавців із діаспори, кошти від якого будуть передані фонду «Приятелі Збройних Сил України»

З початком повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію України закордонне українство активно включилося в акції моральної, політичної та матеріально-фінансової допомоги українській армії. У багатьох світових столицях та великих містах проходять, зокрема, благодійні концерти, виручені кошти від яких надходять на потреби ЗСУ.

24 червня в канадському місті Торонто пройде один із таких благодійних концертів під назвою «А ми тую червону калину підіймемо...». Проводиться він під егідою Спілки Української Молоді (осередок Торонто), та Ліги Українок Канади (відділ Торонто). Зібрані кошти будуть передані фонду «Приятелі Збройних Сил України».

Делегація з Латвії відвідала Харків і хоче запозичити досвід українського мегаполісу в умовах війни

Незважаючи на щоденні обстріли Харкова, 6 червня  місто відвідали представники Латвійської Республіки на чолі з парламентським секретарем Міністерства оборони Латвії Байбою Блодніеце.  Метою зустрічі стало  обговорення з міським головою Харкова Євгеном Тереховим ситуації в місті, передача гуманітарного вантажу для представників територіальної громади (медикаменти, продукти харчування), в т.ч. для пологового будинку. Латвійську делегацію також цікавило, як владі українського мегаполісу вдалося забезпечити його життєдіяльність в умовах війни – налагодити роботу комунальних служб, надавати комплекс ЖКГ-послуг та робити все, щоб у городян було якнайменше незручностей.

Російські загарбники знищують не лише українські культурні цінності в Україні, але й свої власні

Окупанти зруйнували єдиний в Україні музей, відкритий на честь російського поета Сергія Єсеніна. Він знаходився у центральному корпусі школи у Київському районі Харкова.

Про це розповіла вчителька російської мови та літератури, а також української мови Світлана Бредунповідомляє "Суспільне".

Росіяни випустили ракету у ніч на 2 червня. Вибуховою хвилею також вибило вікна у сусідньому навчальному блоці, частково обвалилися стіни.

Боротись проти російської агресії можна й потрібно – це довів новосибірський старшокласник

У Новосибірську зняли банер на підтримку так званої спецоперації в Україні після скарги школяра. Про це редакції Сибіру.Реалії повідомив автор скарги десятикласник Євген Фокін.

Школяр, звинувачений раніше у поширенні хибної інформації про російську армію за репост у чаті телеграм-каналу, регулярно повідомляє мерію про порушення в розміщенні вивісок та банерів. У травні він поскаржився на вивіску "ZА МИР ТРУД МАЙ! ZА МИР БЕЗ НАЦИЗМА!", яка з'явилася на Червоному проспекті в центрі Новосибірська.

Фокін офіційно повідомив чиновникам про те, що банер порушує правила дизайн-коду міста про вивіски ― у мерії погодилися, що вивіска явно порушила "Правила розповсюдження зовнішньої реклами та інформації". Вивіску зняли.

Делегація з постраждалого Харкова візьме участь у заходах з нагоди Міжнародного Дня Миротворця ООН у Женеві

За календарем 29 травня у світі традиційно визначеють як Міжнародний День Миротворця ООН. В цьому році  урочистості з його нагоди під егідою ООН і  за участі кадрових військових у відставці, що мають реальний досвід участі у проведенні миротворчих операцій, заплановані на 30 травня  у Палаці Ліги Націй  в Женеві (Швейцарія).  Серед офіційних співорганізаторів заходу - міжнародні ветеранські організації «Міжнародна асоціація Солдати Миру» («SPIA») та «Всесвітня ветеранська організація» («WVF»).

«Кобза»  щиро вітає з днем народження свою дописувачку, невтомну активістку українства Росії, чарівну пані Лідію Ковалів з Єкатеринбургу!

Львів’янка Лідія Ковалів приїхала на Урал у 2014 році і відразу ж поринула у вир життя діаспори, популяризуючи  українські традиції і українську культуру, фольклорну спадщину, налагоджуючи міжрегіональні  зв'язки  українців в Росії. Невипадково саме вона очолила «Спілку українок Уралу».

В непростих умовах пандемії, тиску на все українське і всупереч цьому, завдяки її ініціативам і організаторським здібностям  вдалося, зокрема,  провести у 2020 році онлайн-фестиваль «Українська осінь на Уралі»,  участь в якому взяли колективи та окремі виконавці з різних куточків Росії, аматори України і Казахстану, у 2021-му організувати за старовинними українськими звичаями  свято  «Щедрий вечір - Новий рік», урочисто відзначити в Єкатеринбурзі День Незалежності України а у 2022 долучити українські колективи до участі у міжрегіональному Фестивалі  народів Уралу. В наші дні Лідія Ковалів у Єкатеринбурзі допомагає біженцям із Маріуполя, які намагаються залишити Росію, а не їхати на Сахалін, куди їх намагається відправити влада.

Окупанти півострова почули щось недобре і «пакують валізи»

Працівники ФСБ Росії з початку повномасштабної війни проти України були неприємно здивовані та вражені бойовими діями українських захисників і почали вивозити власні родини з окупованого Криму, а також виставляти на продаж об'єкти нерухомості.

Як повідомляє «24 канал» з посиланням на джерела в українській розвідці, з тимчасово окупованого півострова «пакують валізи» росіяни, які прибули до Криму в 2014 році.

Панічні настрої росіян й місцевих ФСБшників підігріваються кількістю загиблих воєнних злочинців РФ, різке зростання цін, знищення флагмана Чорноморського флоту — крейсера «Москва» та прихована мобілізація в Криму.

Російські дипломати почули на свою адресу «фашисти!» та «вбивці!»

24 травня біля посольства Росії в Оттаві була проведена антивоєнна акція на підтримку України, присвячена двом місяцям російсько-української війни. Організатором акції виступили члени російської діаспори, об’єднані в соціальний клуб «Силы добра Оттавы и Виннипега за прекрасную Россию будущего». Координатором -  житель канадської столиці Олександр Полєв – програміст, що кілька років тому емігрував до Канади із Сибіру.

Демонстрація розпочалася о першій годині дня і тривала коло двох годин. В ній взяли участь близько 70-80 осіб, які представляли кілька національних громад: росіян, українців, литовців, латишів, білорусів та євреїв. Напередодні демонстрації представники громад узгодили її формат та гасла. Від української громади в координації приймали участь голова Наукового товариства імені Тараса Шевченка (відділення в Оттаві) Микола Біланюк та автор цих рядків.

Вице-президент Газпромбанка Игорь Волобуев уехал из Москвы, чтобы   вступить в ряды теробороны в Киеве

Бывший вице-президент Газпромбанка Игорь Волобуев уехал из России в Украину и собирается вступить в ряды территориальной обороны, чтобы защищать родину. Об этом он рассказал в интервью изданию The Insider.

«Я больше не мог находиться в России. По национальности я украинец, родился в Ахтырке (Сумская область – ред.), я не мог больше наблюдать со стороны, что творит Россия с моей родиной. Мой визит – это как покаяние, я хочу отмыться от своего российского прошлого. Я хочу остаться в Украине до победы», – заявил бывший топ-менеджер российского банка.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка