Місцеві комуністи виправдовують злочини кривавого вождя і засуджують його жертв

У Новосибірську до річниці Перемоги урочисто відкрили пам'ятник Йосипу Сталіну. У двір регіонального відділення КПРФ, де встановили бюст, прийшло близько 200 осіб з портретами Сталіна і червоними прапорами.

Учасники церемонії заявили, що політика Сталіна сприяла процвітанню СРСР. А репресії, якими вона супроводжувалася, нібито були необхідні, оскільки "у радянської держави було багато ворогів".

"Ця людина зробила багато для країни. Запрацювали заводи, запрацювало селянство, запрацювали колгоспи, радгоспи. Все було робоче ... Гинули ті, хто заслуговував", − говорить Віталій Сухоруков, який працював проректором одного з інститутів.

У церемонії взяв участь і мер міста, перший секретар Новосибірського обкому КПРФ Анатолій Локоть. "Під керівництвом Сталіна радянський народ переміг фашистських окупантів, відновив країну після війни. Його заслуги величезні. І відкриттям цього пам'ятника ми вшановуємо генералісимуса великої перемоги. І не дамо так званим лібералам переписувати нашу історію", − заявив він.

Серед мешканців міста чимало і супротивників установки пам'ятника. "Сталін начебто помер, а той стан суспільства, розкол, протистояння, які він нам залишив, досі живуть. Немає в місті такого місця, де цей пам'ятник мав би стояти. Це образа", − вважає співробітник Музею Новосибірська Костянтин Голодяєв.

"Я, як і багато жителів міста, категорично проти встановлення цього пам'ятника, оскільки вважаю Сталіна злочинцем, з вини якого було вбито мільйони людей. Це просто ганьба для нашого міста", − заявив кореспонденту "Сибір.Реалії" громадський активіст Тимур Ханов, який провів одиночний пікет поряд з будівлею КПРФ.

Ініціатори встановлення монумента не виключають, що противники пам'ятника радянському диктатору проводитимуть акції протесту. За словами представників регіонального відділення компартії, територію, на якій встановили погруддя, візьмуть під цілодобову охорону.

  • 13 березня художня рада Новосибірська остаточно затвердила встановлення пам'ятника Сталіну на території обкому. З 16 експертів, "за" висловилися 11. За словами голови художньої ради, архітектора Олександра Ложкіна, це компромісне рішення, яке "дозволить бажаючим покладати квіти, і в той же час не буде ображати людей, які вважають Сталіна тираном".
  • Раніше мерія на своєму сайті проводила обговорення найбільш прийнятного місця для встановлення пам'ятника. Надійшло 155 позитивних відгуків на пропозицію встановити в місті погруддя Сталіна, і в 97 з них був абсолютно ідентичний текст. Всього проект отримав 243 відгуки: крім позитивних, було 85 негативних та три порожніх. Понад 11 тисяч осіб підписали петицію на сайті change.org проти появи такого монумента.
  • Ініціативна група домагалася встановлення пам'ятника Сталіну в Новосибірську з початку 2000-х років. Для цього було зібрано понад 500 тисяч рублів.

За матеріалами російських ЗМІ


На світлинах: Погруддя Сталіна в Новосибірську. Пам’ятник диктатору відкрив мер міста, комуніст Анатолій Локоть. Прихильники кривавого вождя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка