Українська мова та пісня в Підмосков’ї

У мікрорайоні Нова Трьохгорка Одинцовського міського округу (Московська область)  3 листопада в рамках святкових заходів з нагоди  Дня народної єдності відбулася презентація української культури.

«Був концерт, де співали естрадні та народні колективи. Етнічні та сучасні танці. – розповів у Facebook засновник гурту «Трипільська Русь», керівник Українського молодіжного клубу Москви Ярослав Копельчук. - Був чай, баранки та млинці. А ще були виставки национальні: узбекська, грузинська, вірменська, єврейська, а також українська культура.

Ми, члени театральної групи «Трипільська Русь», презентували вишиванки, рушники, листівки…. Співали та навчали людей українських пісень та мови. На диво, дуже багато з тих, хто заходив в наш намет вітались: «Здоровенькі були!». Багато хто підходив й казав що походить з України, або жив, працював, служив в Україні…

Багато людей згадували українські пісні і питали, чи ми їх знаємо? І таких, яких би не знали, не було. Були й такі, що зайшовши, побачивши наш прапор – миттю тікали.

Особливо прихильні до нас були діти – заходили, розглядались та розглядали, і  подовгу з нами спілкувались.

Представляли Україну та українські традиції,  та українську мову, та українські пісні, та жовто-блакитний прапор ми, українці, народжені за межами України»

До слова. Проведене 28 жовтня 2019 року Всеросійським центром вивчення громадської думки опитування показало: лише 32% росіян знають, що 4 листопада відзначають День народної єдності. На запитання, чи є в Росії сьогодні народна єдність, 37% респондентів відповіли ствердно (у 2017 році - 54%). На думку більше половини опитаних (54%), сьогодні в Росії народної єдності «скоріше ні» (в 2017 - 40%).

Думки, що народної єдності «скоріше ні», найчастіше дотримуються респонденти у віці 25-34 років (58%) і громадяни 45-59 років (59%). Таку ж позицію з даного питання найчастіше займають москвичі і петербуржці (59%), а також жителі міст з населенням 500-950 тис осіб (62%).

Олександр Гвоздик


На світлинах:

1. Так запрошувала на презентацію української культури група «Трипільська Русь»

2. Ярослав Копельчук (крайній праворуч) з представниками інших діаспор. Трьохгорка, 3 листопада, 2019 р.

3. Особливо прихильними до української експозиції були діти

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка