День української культури у Нижнєвартовську

У Центрі національних культур (ЦНК)  Нижнєвартовська (Ханти-Мансійський автономний округ)  24 листопада відбувся День української культури. Поздоровлення із 20-річним ювілеєм в цей вечір приймала національна громадська організація «Культурно-просвітницьке товариство «Україна».

«Двадцять років тому українці Нижнєвартовська об'єдналися для того, щоб зберігати і пропагувати рідну культуру на Самотлорській  землі. Засновником і першим головою товариства «Україна» був Ігор Прокопишин. Після нього керівником організації стала Людмила Широкопояс. Під час її роботи було створено хор української пісні «Веселка», що став улюбленцем нижнєвартовської публіки, - нагадує сайт ЦНК. - У 2007 році цьому колективу було присвоєно звання «Народний хор української пісні». Учасники «України» - завсідники міських свят. Разом з хором «Веселка» беруть активну участь у культурному житті Нижнєвартовська і за його межами. Візитна картка колективу - любов до рідної культури, самобутність національних костюмів і безмежна гостинність».

 З неї, з гостинності, і почався День української культури у Центрі національних культур. Всіх охочих пригощали салом і полтавськими галушками, запрошували на виставку декоративно-прикладної творчості та української вишивки.

Офіційну частину заходу відкрила Антоніна Матвійчук – нинішній голова культурно-просвітницького товариства «Україна», привітавши всіх присутніх з Днем української культури. Своє привітання вона продовжила піснею «Мамина сорочка», яка була вибрана не випадково -  саме в цей день матусь вітали зі святом - Днем матері.

До привітань товариству з нагоди його 20-ліття приєдналися голови інших національних громадських організацій Нижньовартовська і директор Центру національних культур Олена Князєва, яка вручила листи-подяки за активну участь у міських заходах і з нагоди ювілею Антоніні Матвійчук, Валентині Нестерук, Павлу Алещенку, Богдану Ковалюку, Мілені Багіровій, Христині Шулдуковій, Вікторії Грицанюк, Домініці Онішук.

Творчими подарунками українців в цей день вітали хор української пісні «Веселка», ансамблі «Стожари», «Барвінок», «Каприз», дитяча хореографічна студія «Браво», а також юні  вихованці дошкільного навчального закладу № 80, які під бурхливі аплодисменти зали виконали український танець  «Черевички».

Олександр Гвоздик

На світлинах:

1. День української культури у Нижнєвартовську відкрила голова товариства «Україна» Антоніна Матвійчук

2. Співає хор української пісні «Веселка»

3. Український куточок у Центрі національних культур

4. Вітання «Україні» від голів національних товариств округу

5. Танець «Черевички» у виконанні наймолодших артистів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка