У Москві біля Соловецького каменя навпроти будівлі ФСБ 30 листопада відбулася погоджена із владою акція пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років

Кілька десятків людей у сквері біля Соловецького каменя навпроти будівлі ФСБ на Луб'янській площі в Москві 30 листопада запалювали лампадки, тримали прапори України, Росії, Казахстану, а також колоски, які символізують жертв Голодомору 30-х років ХХ століття. Про це йдеться в сюжеті "Радио Свобода".

Учасники акції розповідали свої сімейні історії, пов'язані з Голодомором. Вони вшанували пам'ять жертв геноциду хвилиною мовчання і з’їли символічний хліб, через відсутність якого в 1932-33 рр. загинули мільйони людей.

Організаторами стали партія ПАРНАС та громадський рух "Декомунізація".

Голод у СРСР 1932–1933 рр. охоплював території Української РСР, Російської РФСР, Казахської та Білоруської РСР.

У 2008 році Держдума Росії ухвалила постанову, в якій визнала, що "жертвами штучного голоду в результаті колективізації в СРСР стали 7 мільйонів людей". Проте в Росії досі на офіційному рівні не проводять жодних меморіальних заходів.

В Україні Голодомор розцінюють як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР через організацію штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. День пам'яті жертв Голодомору відзначають у четверту суботу листопада.

У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. На сайті МЗС України повідомляють, що станом на сьогодні 24 країни визнали Голодомор геноцидом. Росія до таких країн не належить.

Наш кор.


На світлинах: Одна із організаторів акції Софія Гоцман з українським прапором. Лампадки пам’яті біля Соловецького каменя. Учасники акції з’їли символічний хліб, через відсутність якого в 1932-33 рр. загинули мільйони людей.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка