У рамках програми «Захист» Посольство України в РФ створило Групу допомоги громадянам України в Росії та представникам діаспори під час пандемії COVID-19

Закордонні дипломатичні установи України розгортають спеціальну програму "Захист" для українців, які після закриття українського кордону залишаться поза межами Батьківщини.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у відеозверненні, опублікованому у Facebook.

"Ми шукаємо можливості повернути вас і після того, як буде закрито регулярне пасажирське сполучення. Для тих, хто застряг за кордоном на цей час, ми будемо надавати максимальну допомогу. І сьогодні я доручив усім закордонним дипломатичних установам розгорнути програму "Захист". Це захист вас у тих надскладних умовах, у яких ви опинилися", - звернувся міністр до українських громадян за кордоном.

Він пояснив, що більше інформації про "Захист" можна буде відшукати на офіційній сторінці МЗС та інших сторінках у соцмережах.

Кулеба нагадав, що Україна повністю припиняє регулярне пасажирське сполучення опівночі з 27 на 28 березня.

"Ми надаватимемо максимальне сприяння у межах наших можливостей. Кордон у жодному разі не зупиняється на замок. Можна буде повертатися до України автомобілем, пішки", - підкреслив він.

Міністр також запевнив, що МЗС знає про місцезнаходження українців по всьому світу і про проблеми, наприклад, штрафи за перевищення терміну перебування в країнах перебування, та пообіцяв займатися вирішенням цих питань.

За його словами, тільки на Балі українців - 700, на Гоа - 154, півсотні людей у Перу і навіть на острові Палау у Тихому океані є 9 наших співгромадян.

Раніше Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна до кінця п'ятниці, 27 березня, повністю закриє державний кордон, а про українців, які не встигнуть повернутися, подбають дипломати з урахуванням стану епідеміологічної ситуації в місцях їхнього перебування.

У свою чергу, керуючись рішенням МЗС про створення програми «Захист», Посольство України в Російській Федерації створило групу допомоги громадянам України в Росії під час пандемії COVID-19. Лист до українських громадських організацій РФ за підписом Тимчасового повіреного у справах України в Російській Федерації В.І. Покотила був оприлюднений 30 березня у соціальній мережі Facebook.

Про завдання створеної Групи, зокрема, говориться: «Ця група створена посольством України в Російській Федерації за дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. У ній ми координуємо допомогу, підтримку та захист громадян України, які не можуть повернутися на Батьківщину в період обмеження регулярного міжнародного транспортного сполучення. У цій групі присутні як українці, які “застрягли” в Російській Федерації, так і члени української громади в Російській Федерації. І, звісно, співробітники Посольства в РФ».

Підготував Віктор Гіржов

Додатково: Українців у Австрії не каратимуть за прострочені документи

На світлинах:

  1. Українське Посольство в Москві.
  2. Очільник МЗС України Дмитро Кулеба розповідає про особливості програми «Захист» (скріншот з відео).
  3. Лист Посольства України в РФ до українських громадських організацій Росії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка