Акція на честь Дня Незалежності України в  Санкт-Петербурзі

У Санкт-Петербурзі 24 серпня відбулася акція на честь Дня Незалежності України. На Невському проспекті громадські активісти групи «Мирное Сопротивление» з українським прапором і плакатами  «З Днем Независимости, Украина!», «Украина! Живи и победи!» збирали підписи під листівками з вітаннями і побажаннями   для передачі їх до Генерального Консульства України.

У соцмережах активісти виклали текст привітання, в якому написали, що Україна «ціною жертв і страждань свого народу зірвала путінський план «Новоросія», зупинила вторгнення і забезпечила геополітичне поразку самовпевнених провідників ідей імперського реваншу». Автори поздоровлення вважають, що, можливо, саме завдяки цьому «сьогодні на вулицях Мінська немає «зелених чоловічків», а відкритого втручання у внутрішню політичну кризу в Білорусі Кремль поки уникає».

За словами організатора акції Ольги Смирнової, вона вітає Україну з Днем незалежності з 2014 року. Вона вважає, що ця традиція йде врозріз з тією лінією, яку взяла російське держава - на дискредитацію України і придушення її народу.

«У нас звикли вважати український народ «народом 404», неіснуючим народом, і привітати його в цей день - значить демонстративно відмовитися від імперської парадигми свідомості, яка сьогодні нав'язується всій країні. Ми можемо переламати цю тенденцію через визнання, через вибачення перед тими народами, перед якими ми грішні», - сказала Ольга Смирнова.

Вона впевнена, що такі дії обов'язково принесуть користь самій Росії, хоча, можливо, не зараз, а через десятиліття.

За словами Ольги Смирнової, оскільки останнім часом затримання активістів почастішали, для цієї акції був обраний формат, який повинен був меншою мірою привернути увагу поліцейських. Перехожі реагували на акцію доброзичливо і фотографувалися з активістами. Агресії по відношенню до України, до спалахів якої активісти за ці роки вже звикли, на цей раз практично не було.

Олександр Гвоздик

Джерело: https://www.severreal.org/a/30801209.html

Відео акції: https://www.facebook.com/vlad.shipitcyn/videos/10219057246274506  

На світлині:  Акція на честь Дня Незалежності України. Санкт-Петербург, 24 серпня 2020 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка