Міжнародна онлайн-конференція за  участі представників з Казахстану, Росії і України

14 жовтня 2020 року Посольство України в Республіці Казахстан організувало міжнародну онлайн-конференцію присвячену Дню захисника України та Дню Українського козацтва. Захід відбувся на платформі «Zoom».

Участь у конференції взяли: депутат Мажилісу (нижньої палати) Парламенту РК, етнічний українець І. Клименко, доктор історичних наук, професор Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка В. Сергійчук, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою І. Ключков­ська, завідувачка кафедри Асамблеї народу Казахстану Північно-Казахстанського державного університету ім. М. Козибаєва Л. Гривенна, Апостольський Адміністратор для католиків східного обряду в Казахстані і Центральній Азії о. Василь Говера, Голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва Д. Сухінін, голови українських громад з міст Нур-Султан, Алмати, Шимкент, Алматинської, Карагандинської, Мангистауської, Павлодарської, Північно-Казахстанської, Східно-Казахстанської областей, Регіональний Віце-президент СКУ для РФ і країн ЦА С. Вінник, представник СКУ в Казахстані М. Парипса, громадяни України, зокрема й з окупованих територій, які постійно працюють чи навчаються в РК. До конференції також долучилися представники Українського культурного центру ім. Т. Шевченка (м. Омськ, РФ), учні старших класів гімназії № 47 м. Нур-Султан (єдиний в ЦА навчаль­ний заклад з вивченням української мови), Голова громадської організації «Союз козаків гіркої лінії» О. Кузнецов (м. Петропавловськ).

Захід розпочався з маршу Запорозьких козаків. Учасники конференції хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників України. Представники Посольства привітали з Днем захисника України, Днем українського козацтва, акцентували увагу на єдності українців у боротьбі за незалежність, сподіваннях на довгоочікуваний мир і повернення окупованих територій.

Депутат Мажилісу Парламенту РК І. Клименко зазначив, що незважаючи на те, що його предки більше століття тому переїхали з України, вільний запорозький дух залишився в його родині назавжди.

Професор В. Сергійчук розповів про побут, звичаї та традиції українських козаків, знищення Запорозької Січі, а також про те, що першими українцями на казахській землі вважаються вислані 1768 року в північні області Казахстану учасники гайдамацького руху, відомого в історії під назвою «Коліївщина». Сюди ж була вислана й частина запорозьких козаків після ліквідації Січі 1775 року Катериною II. А серед козаків «лінії гірких озер» значна частина є нащадками запорожців.

Голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва Дмитро Сухінін розповів представникам діаспори, що в Україні відновлено козачий рух, діє Рада отаманів Запорозького козацтва, котра має власну бібліотеку, патріотично виховує молодь. Козаки беруть активну участь у складі ЗС та інших військових формувань в Операції об’єднаних сил. Отаман Сухінін підкреслив, що українські козаки активно підтримують євроатлантичний і європейський вектор нашої держави та звернувся до своїх побратимів – козаків громадської органі­зації «Союз козаків гіркої лінії» не вірити російській пропаганді. А «червоний терор», «розкуркулення», Голодомори 1932–1933 рр., винищення українців в Україні, на Кубані та й у Казахстані є спільними сторінками історії.

Представники української діаспори Казахстану запевнили учасників конференції в тому, що вони підтримують територіальну цілісність і незалежність України та є солідарними з українцями, яким сьогодні доводиться продовжувати боротьбу за свою незалежність.

Валерія Самойлова, прес- секретарка Посольства України в Республіці Казахстан

Джерело: Освітньо-пізнавальний часопис «Український дім», №6 (104), 2020 р.

На світлині: Мапа Сибірського козацького війська, яке несло службу в Казахстані у ХІХ ст.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка