Валентину Макаровичу Пилипчуку виповнилося 70 років

23 лютого виповнилося 70 років одному з активних діячів українського руху в Росії, в минулому заступнику голови правління Національно-культурної автономії українців Камчатки, члену президії Української Всесвітньої Координаційної Ради  Валентину Макаровичу Пилипчуку. Редакція сайту «Кобза - українці Росії» приєднується до численних вітань, які надійшли на адресу ювіляра і бажає йому міцного здоров’я, щастя, а також якомога довше залишатися таким же активним, яким він був завжди в своєму громадському житті. Пан Валентин прийняв активну участь в підготованому Кобзою дослідженні про українців Камчатки, а також частково проспонсорував цю роботу. Всі члени діаспори добре знають життєрадісну вдачу ювілянта, його чудові організаційні здібності, принциповість і щедрість. Валентин Макарович завжди мав демократичні погляди і відстоював в Об’єднанні українців Росії (ОУР) саме демократичні принципи – чесні вибори, змінність керівництва, звітність. Це, як ми знаємо, вимагало мужності і принциповості. На далекій Камчатці були мудрі українці, які не боялися у Москві відстоювати свою позицію і захищати Статут ОУР. Саме завдяки таким діячам  керівництво Росії не змогло взяти контроль над ОУР, і в результаті, з політичним скандалом, мусило юридично ліквідувати нашу федеральну організацю. Для світу це стало свідченням того, що українці Росії не гнуться перед Москвою і не визнають т.зв. «русский мир». А в України з’явилися додаткові аргументи у надуманій суперечці із Москвою про «права російськомовних в Україні».

Валентин Макарович народився у 1951 році в селі Володимирівці (зараз село має назву Зірка) на Житомирщині. Закінчив з відзнакою Київський інститут інженерів цивільної авіації. Із квітня 1979 року за власним бажанням опинився на Камчатці. Літав на вертольотах у різних регіонах Далекого Сходу - в Магаданській області, в Хабаровському краї, на Чукотці, має 5500 годин вертольотних польотів. Нагороджений нагрудним знаком «Відмінник прикордонної служби» за відмінне виконання складного польоту під час врятування тяжко пораненого прикордонника.

Льотну роботу поєднував з активною громадською діяльністю – 18 років очолював на громадських засадах профспілкову організацію льотчиків Камчатки. Разом з іншими членами Президії профспілки льотчиків цивільної авіації Росії сприяв внесенню суттєвих змін в Закони про пенсійне  забезпечення цивільних льотчиків не тільки РФ, а й України.

Українська діаспора в Росії знає Валентина Макаровича Пилипчука насамперед через його активну участь у діяльності національно-культурної автономії українців Камчатки, де він був заступником голови НКА, в роботі Клубу української культури імені І.Франка м. Петропавловська-Камчатского. Запам’ятався українським камчадалам також як організатор українського недільного класу, забезпечивши його , в т.ч. і за власні кошти, меблями, відеоапаратурою, підручниками.  Сам проводив заняття в якості викладача.

Заробивши на Камчатці льотну пенсію Валентин Макарович разом з дружиною і двома дорослими синами повернувся  в Україну, в місті Вишневе під Києвом. Але і тут він не поривав зв’язків з діаспорою Далекого Сходу, залишаючись її представником в УВКР та Українському Конгресі Росії.

«Справжній патріот України, невтомна, безвідмовна людина, яка завжди допомагає співвітчизникам і мудрою порадою, і добрим словом, а коли потрібно – то й конкретним ділом», - так відгукуються про Валентина Макаровича Пилипчука усі, хто його знають. І така оцінка – найкращий подарунок ювіляру до його 70-річчя, бо недарма ж кажуть: «Ти – це те, що думають про тебе люди».

«Кобза. Українці Росії»

На світлині: Валентин Макарович Пилипчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка