До 60-річчя спорудження пам’ятника Кобзареві у Вінніпезі

Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
                  Т. Шевченко, 1845

Нині українці всього світу відзначають 207-у річницю з дня народження Великого Кобзаря Тараса Шевченка. Неможливо переоцінити внесок Шевченка в розвиток української культури, національної ідентичності та національної свідомості.

Упродовж двох століть, український Кобзар надихає усі покоління. Щороку в Канаді учні рідних шкіл декламують вірші поета, хори виконують його твори, громади збираються на перегляди та обговорення фільмів. У світі Тарасові Шевченку встановлено понад тисячу пам’ятників, його твори перекладені майже всіма мовами світу, а його іменем названі вулиці, навчальні заклади, міста.

Особливою є історія пам’ятника Тарасові Шевченку у Вінніпезі, Манітобі. У 1959 році українська громада Канади зобов’язалась встановити пам’ятник Кобзареві на території провінційного парламенту. Тисячі українців з усієї Канади збирали добровільні пожертви на пам’ятник – усього $175 000 доларів. А 60 років тому − 9-го липня 1961 року, близько десяти тисяч українців Канади зібралося у Вінніпезі на офіційному відкритті пам’ятника за участі тогочасного Прем’єр-міністра Канади Джона Г. Діфенбекера.

Численні вірші та мистецтво Шевченка шанує цілий світ і його відданість Україні залишатиметься в наших серцях назавжди. Особливо сьогодні, коли народ України хоробро захищає свою державу, слова Шевченка продовжують нас надихати.

Під час Шевченкових днів українці Канади проведуть низку заходів (зокрема і в онлайн-форматі), присвячених пам’яті великого Кобзаря.

Конгрес Українців Канади

На світлинах:

  1. Українці всього світу вшановують пам’ять Тараса Шевченка.
  2. У день відкриття пам’ятника Кобзареві у Вінніпезі, 1961 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка