Відбувся міжнародний онлайн-форум, присв’ячений 30-річчю Незалежності України

Міжнародний онлайн-форум під назвою «Громадський рух українців Росії (вчора, сьогодні, завтра)»  провела 26 червня Спілка українок Росії. Як зазначалося в анонсі заходу,  його метою було «узагальнення досвіду діяльності громадських організацій українців у Росії за 30 років Незалежності України; консолідація українських громадських організацій; формування активної життєвої позиції з питань збереження національно-культурної спадщини, пропагування української освіти, історії, мови, культури на теренах РФ».

«Захід був науково-культурологічного напрямку, - розповіла голова Спілки українок Росії Людмила Мельник. -  За 30 років Незалежності України українцями в РФ було створено десятки громад. Кожна громада унікальна. Кожна має свій напрямок роботи і працює в силу своїх можливостей. Майже чотири години продовжувався Форум. «Вчора» громадського руху українців було плідним, наповненим певним змістом, цікавим. «Сьогодення» - складне, «завтра» - невідоме. І все ж таки, на Форумі були представники українських громад з 26 регіонів. Хвилиною мовчання вшанували тих хто пішов у засвіти.

Ми вдячні кожному хто був з нами, хто розповідав про свою роботу, кому болить Україна! Значить ми є!

Великою приємністю було те, що з нами на зв’язок вийшов Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою «Львівської політехніки» у складі: директора інституту, кандидата філологічних наук Ірини Ключковської, заступників директора: к.екон.н., Оксани П’ятковської та Андрія Яціва. Єдина структура в Україні, яка починаючи з 2006 року, системно працює, допомагає, радить, підтримує українські організації. Завдяки МІОКу нас знають у світі, нас сприймають, нас не цураються. Респект Вам, МІОКівці. Потужний виступ пані Ірини, пропозиція запровадження комунікаційної платформи «Культура єднає» - щоквартальні он-лайн зустрічі, це знову все для нас, українців РФ. Без вас нам ніяк. Приймаємо цю пропозицію з великим задоволенням і готові до подальшої співпраці.

Приємно було відчувати підтримку українських дипломатів: Тимчасового повіреного у справах України в Росії Василя Покотила, генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, генерального консула України в Єкатеринбурзі Георгія Закраявського, консула України в Новосибірську Сергія Кононенка, посла України в Латвії Олександра Міщенка.

Участь у Форумі взяли: виконуюча обов’язки голови Світової Федерації українських жіночих організацій (СФУЖО) Євгенія Петрова, представниця СФУЖО Оксана Коломоєць, голова УВКР - Михайло Ратушний, його заступниця Ольга Кобець, екс-голова українського конгресового комітету Америки Аскольд Лозинський, співзасновниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», к.ф.н., Людмила Долгоновська, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства ім. М. Рильського, к.і.н., Галина Бондаренко, вдячні за підтримку голові Всеукраїнської громадської організації  «Територія жінок» Лілії Шевченко.

Виконання гімну України придало учасниками Форуму якоїсь віри в завтрашньому дні, й надії, що, можливо, нас ще хтось почує в Україні.

Щира подяка всім учасникам Форуму!»

На світлинах: 

1. Голова Спілки українок Росії Людмила Мельник

2. Анонс онлайн-форуму

3. Екран онлай-форуму під час спілкування його учасників

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка