У столиці Канади знайдено нову мантру: «Please, someone, kill Putin»

Ще 23 лютого  в Оттаві відбувся мітинг на підтримку України, про який ми писали, а 24 лютого  в Україні таки розпочалася війна, і в Оттаві пройшов стихійний пікет біля Посольства Росії. Пікет розпочався о п’ятій годині вечора і продовжувався приблизно до сьомої. Кількість учасників змінювалася і доходила до ста осіб.

Демонстранти тримали плакати «Ні імперіалізму», «Зупинимо війну», «Громадяни Росії не підтримують війну. Але він не слухає», «Разом з Україною!», «Руки геть від України!», «Ні війні!». Найбільш помітним гаслом було «Please someone kill Putin» (Будь ласка, хто-небудь, убий Путіна). Більш того, всупереч прийнятим правилам плакат закріпили прямо на паркані Посольства (в той час як нормою є те, що демонстранти мають протестувати на протилежній стороні вулиці).

Для миролюбної і політкоректної Канади це, мабуть, був прецедент прямоти і зневаги до особи. Але і момент відповідав політичній ситуації, коли Путін вже перестав сприйматися як політик, і натомість став жалюгідним мемом і потворним слимаком зла. Для порівняння, Путіна в Україні після 14-го року  називали «*уйло», плакат «Please someone kill Putin» висловлює приблизно ту ж саму зневагу. При цьому слово «Please» явно відсилає нас до абсурду і чорного британського гумору. Тут мимоволі  виникає літературна алюзія із «Євгенія Онєгіна» Пушкіна, мабуть, близької багатьом сьогодні у світі : «Вздыхать и думать про себя:/ «Когда же черт возьмет тебя?».

Промов на пікеті не було. Загально демонстранти були у пригніченому настрої і переважно мовчали. Коли біля будівлі з’являлися російські дипломати, вони дружно кричали їм «Ганьба!»

Із розмов із учасницею, що була із Харкова, вдалося довідатися про долю українських біженців. Виявляється люди із Харкова масово виїжджають на захід родинами, заправити авто дуже важко через довгі черги, деякі люди лишають авто на дорозі, йдуть пішки в напрямку заходу, їх підбирають інші автівки, і шлях продовжується.

У Польщі відкрита програма для біженців. Так у перший день війни Україна отримала нові страждання, а політичний рух України у Європу символічно перетворився на потік біженців на захід. Чи про це мріяли українці? І чому Президент Зеленський заспокоював громадян, коли було б мудро переїхати на правий берег Дніпра ще з місяць тому.

Також вдалося безпосередньо довідатися про ситуацію у Сумах. Вулиці спорожніли. Хліб в крамницях розкуплено. Готівку зняти неможливо, платіжні картки не працюють. Адміністрація області виїхала у Ромни. Будівля Адміністрації залишилася без влади. Поліції на вулицях не видно. В районі колишнього артучилища (нині Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус») вдень і вночі не вщухають бої, лунають автоматні черги, вибухи з гармат. Відсіч окупантам дають розташована там одна з військових частин і бійці територіальної оборони (добровольці). Вночі з 24 на 25 лютого горіли приміщення Кадетського корпусу.

25 лютого о 14:00  біля Посольства Росії в Оттаві відбудеться новий пікет, який, мабуть, триватиме до вечора. А у неділю, 27 лютого,  акцію протесту проводитиме Конгрес українців Канади (КУК) і очікується 200-300 учасників. Проводитиме акцію Борис Генгало (КУК-Оттава). Окрім того, у Канаді заявлено ще три івенти протестів: у Торонто, Ванкувері та Едмонтоні. З ними можна ознайомитися за лінками:

https://www.facebook.com/events/735585980713607/?ref=newsfeed 

https://www.facebook.com/events/494443899011064/

 https://www.facebook.com/events/625685855394782/

На завершення, просто так і хочеться прошептати як мантру: «Please someone kill Putin».  Чудова формула, що висловлює повну зневагу світу до кремлівського «бункерного»  ідіота. Формула, яку, між іншим, було знайдено у Оттаві І прибито на паркан Посольства Росії, як колись щит Ярослава до воріт столиці Візантії.

Василь Коломацький, Оттава

На світлинах:

1. Плакат «Будь ласка, хто-небудь убий Путіна» на огорожі Посольства РФ в Оттаві

2. Учасники пікету біля Посольства РФ в Оттаві. 24 лютого, 2022 р.

3. Гасла – різні, думки і  позиція  - спільні. Оттава, 24 лютого, 2022 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка