Делегація з Латвії відвідала Харків і хоче запозичити досвід українського мегаполісу в умовах війни

Незважаючи на щоденні обстріли Харкова, 6 червня  місто відвідали представники Латвійської Республіки на чолі з парламентським секретарем Міністерства оборони Латвії Байбою Блодніеце.  Метою зустрічі стало  обговорення з міським головою Харкова Євгеном Тереховим ситуації в місті, передача гуманітарного вантажу для представників територіальної громади (медикаменти, продукти харчування), в т.ч. для пологового будинку. Латвійську делегацію також цікавило, як владі українського мегаполісу вдалося забезпечити його життєдіяльність в умовах війни – налагодити роботу комунальних служб, надавати комплекс ЖКГ-послуг та робити все, щоб у городян було якнайменше незручностей.

Окрім цього, за окремою програмою Байда Блоденіца та члени делегації Латвії  у складі Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Ілгварса Кляви, старшого експерта з міжнародних та військово-релігійних питань Збройних Сил Латвії Елмарса  Плявніша, помічника міністра оборони Анете Кришянової, старшого офіцеру відділу двостороннього співробітництва  Дайги Поплавської і військового аташе Посольства Латвії в Україні полковника Олександра  Холмановса зустрілися із заступником  міністра оборони України Ганною Маляр, представниками підрозділів ЗСУ і Нацгвардії, що дислокуються в регіоні..

Байба Блодніеце зазначила, що під час Першої світової війни у ​​Харкові знайшли притулок понад 15 тис. латвійських біженців. За її словами, свого часу харків'яни стали надійними друзями для латишів, тож сьогодні вони допомагають українцям. Зокрема, Латвія надає військову та гуманітарну допомогу, але крім того, вона бачить своїм завданням бути голосом України в Європі, щоб Україні допомагали сьогодні та думали над планом її відновлення після війни.

«Росію потрібно зупинити та вигнати з ваших територій, інакше нікому не буде спокою. Вони захочуть йти далі і не лише Україною, а й країнами Балтії, Польщею, і ми це чудово розуміємо і розуміли до 24 лютого», - підкреслила Байба Блодніеце. Вона повідомила, що Латвія усвідомлює свою відповідальність та продовжить допомагати Україні та її мешканцям. Так, до Харкова вже привезли продукти та генератори, і ще один вантаж відправлять до Сєверодонецька.

Наш кор.. з Харкова

На світлинах:

1. Латвія – надійний партнер України у протистоянні російській агресії

2. Зустріч у міській раді Харкова

3. Гуманітарна допомога з Латвії для пологового будинку Харкова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка