Валерій СемененкоЕпістолярна бесіда головного редактора сайту Андрія Бондаренка із співголовою ОУР і ФНКА “Українці Росії” Валерієм Семененком

За допомогою електронної пошти відбулась ця досить цікава, відверта і показова розмова одного з керівників редакції сайту “Кобза-українці Росії” з провідником федеральних українських громадських об’єднань Росії паном Валерієм Фоковичем Семененком. Хотів би додати, що Редакція сайту дякує пану Валерію за відкритість і щирість, проявлені під час цієї бесіди.

Андрій Бондаренко,

головний редактор сайту “Кобза-українці Росії”

- Мої вітання Вам, шановний Валерию Фоковичу! До Вас особисто в мене перш за все питання про розповсюджену паном Юрієм Кононенком Вашу так звану заяву до Рад ОУР і ФНКА УР від 20 червня, в якій Ви нібито просите “З метою удосконалення структури керівних органів Об’єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців Росії прошу розглянути і прийняти мою пропозицію про скасування в організаційній структурі ОУР та ФНКА УР посади співголови”. Фактично це заява про Ваше добровільне звільнення з посади співголови ОУР і ФНКА УР. Навіщо Ви написали її, цю заяву? Чи її не було в природі і все це брехня і чергова фальсификация? До Вас з повагою ставляться мої колеги Стефан Паняк, Василь Коломацький і багато інших людей. Поясніть, будь ласка: що ж воно таке зараз робиться в московських коридорах ОУР?

- Заяви про звільнення з посади співголови я не писав, хоч цього вимагав від мене п. Дума. Також я не підтримую Василя Бабенка з приводу подачі ним заяви про звільнення. Прочитав матеріал про відкликання ним заяви. Вважаю, що цей матеріал дискредитує Бабенка.

- Валерію Фоковичу, свого відкритого листа Василь Бабенко в понеділок 13 листопада не тільки опублікував, але і розіслав по всім українським громадам. Я не вважаю, що повернення Василя Яковича до активної участі в українському громадському русі його якось дискредитує. Навпаки, дискредитувала наш громадський рух і його керівництво відсутність в ньому професора Бабенка. На цьому тижні їм була підготовлена і опублікована на сайті важлива заява стосовно створення всеросійської організації “Просвіти”. Як Ви її оцінюєте?

- У свій час і зараз підтверджую, що я негативно поставився до заяви Бабенка щодо його звільнення. А дискредитує його не повернення до активної участі в українському русі (до речі, він і не виходив з українського руху), а заяви спочатку про звільнення, потім відкликання цієї заяви. Це – несолідно. Я отримав Заклик Василя Бабенка про створення нової організації «Просвіта». Знову повна еклектика, себто мішанина, зойки про моральність і т. ін. Треба чітко сказати, чому його не влаштовує ОУР, причому конкретно. ОУР робить конкретні справи, проводить фестиваль Кошиця, відкрила пам’ятну дошку Грушевському, друкує книжки про Сандармох і т. ін. Що робиться не так і як треба робити, щоб було правильно? При цьому я не хочу применшити заслуги Бабенка. Це дійсно провідник української справи в Росії.

- На сайті, яким я безпосередньо займаюсь останні 2 роки, приблизно на 80% іде розмова про конкретні справи регіональних і міських національно-культурних організацій, земляцтв регіонів України, парафій української церкви. І водночас ми не можемо обходити стороною грубі статутні порушення. Для ЗМІ (а наше щоденне електронне видання має право називати себе засобом масової інформації, бо нас щомісяця читають більше 5 тисяч відвідувачів), це цілком природно.

- Щодо грубих статутних порушень не буду дискутувати. Вважаю, що принципових порушень не було, а в процесі реєстрації Статуту доводилося якісь непринципові зміни вносити. Щодо повноважень Ревізійної комісії змін ніяких не було.

- Перед засіданням правлінь ОУР та ФНКА УР в Москві та під час Фестивалю им. Олександра Кошиця на сайт з регіонів надійшло кілька досить гострих, принципових матеріалів. Особливо виділяються виступи заступника голови Ревізийної комісії ОУР Миколи Свінтицького, голови Ревізийної комісії ФНКА УР Наталі Ковальовоі-Медведюк та інші. Будь ласка, дайте якийсь коментар.  

- Якщо писати про ОУР, то перш за все треба писати про справи, а не бабляти брудну білизну. Більше конкретики. Бо всі дуже розумні, виголошують загальні фрази, хтось робить не так, а що роблять самі вон? Мене дуже дивує виступ п. Тараса Дудка. З якого дива він буде ревізувати Статут, протоколи? Це що, передбачено Статутом? Ревізійна комісія перевіряє фінансово-господарську діяльність і крапка. Хай скликає Конгрес і ставить питання, але добре хай подумає, чи може він скликати Конгрес. Це ж не те, що підписувати наклепницькі листи, написані Василенком і Мельниченком про самозванців Семененка, Скопенко, Кириченка

Він розумує з приводу бюджету ОУР, а бюджет на сьогодні - 12000 рублів. Стільки грошей здали наші організації, і не видно, щоб хотіли більше здати. Ніякі Дудки і іже з ним нічого не зберуть і не створять. Тільки можуть бути на поводу у таких прохвостів як Василенко і Мельниченко. І це велика шкода. Бо той же Тарас Дудко - це щирий українець. І я не можу зрозуміти його позицію.

- Скажіть, будь ласка, шановний Валерію Фоковичу, хто в нас в ОУР зараз може реально займатись громадським контролем діяльності Правління і Ради ОУР і перевіряти відповідність її до вимог Статуту ОУР? Назвіть мені цей “контрольно-ревізійний орган” – нашу ЦПК чи КНК? Чи може Правління контролювати само себе? Чи може Рада контролювати сама себе? Якщо “Ні!”, то цілком природний наступний висновок: це може робити тільки обрана Конгресом Ревізійна комісія. Вона звітується не перед Радою і Правлінням, а лише перед Конгресом.

- Громадським контролем діяльності Правління ОУР може займатися тільки Рада ОУР, а контролем діяльності Ради може займатися тільки Конгрес ОУР. Ревізійна комісія контролює фінансово-господарську діяльність ОУР (Статут).

Це ж в ідеалі, Валерію Фоковичу! Я добре знайомий з цими статутними статтями і вважаю, що їм би ціни не було, якби вони діяли, а не залишалися на папері мертвими літерними рядками. Але ж, вони – ці статті Статуту ОУР і Статуту ФНКА УР не діють! Реально за останній час не тільки засідання Рад ОУР і ФНКА УР, але і засідання Правлінь обох федеральних громадських українських об’єднань фактично не проводилися, хоча у звітах пана Юрія Кононенка – все добре. А керівники громад, навіть такі, як член Президії УВКР Микола Сергієнко, чомусь пишуть про кризу в ОУР, він ізаступник голови ОУР Мирослава Філіпова вимагають легітимного, відкритого голосування членів Рад і Правлінь за допомогою електронного опитування і публікації цих результатів...

Навіть останній раз - на Фестивалі імені Олександра Кошиця – через публічно визнану паном Василем Думою відсутність кворуму засідання Правлінь не було. І про це на сайті “Кобза-українці Росії” публічно заявили присутні на тій зустрічі в Бібліотеці української літератури в Москві заступник голови ФНКА УР Наталя Литвиненко-Орлова, голова Ревізійної комісії ФНКА УР Наталя Ковальова, член Правління ОУР Володимир Сенишин... А навздогін вслід за ними в регіони надсилається так звана “Постанова Правління Об’єднання українців Росії та Правління Федеральної національно-культурної автономії українців Росії від 20 жовтня 2006 року. Тобто, постанова засідань Правлінь, яких реально не було... Як це назвати? Хто може оперативно дати принципову оцінку подібному?

Вибачаюсь, шановний Валерію Фоковичу, але далі мені хочеться перейти “на латинь”, щоб як психічно нормальній людині охарактеризувати те, що зараз робиться зі Статутами! Де ті Ради ФНКА УР і ОУР, які дадуть оцінку цьому шахрайству? І хто на них буде готувати документи, які члени Рад, де і коли зберуться, щоб розібратись в цих порушеннях? Вважаю, що ми з Вами повинні подякувати Тарасу Миколайовичу Дудку та Наталі Степанівні Ковальовій та їх колегам з ревкомісій за те, що вони проявили ініціативу і вирішили провести реальну, а не так звану ревізію і розібратись з виконанням Статутів окремими представниками московського проводу.

Ви можете виказувати свої думки по цьому питанню і я їх з задоволенням виставлю на сайті, але ні Ви, ні пан Василь Дума ніяк не можуть судити і оцінювати діяльність ні одної, ні другої Ревізійної комісії. Будь ласка: коли буде Конгрес, то після звіту пана Тараса Дудка виступайте Ви чи шановний Василь Михайлович і виказуйте делегатам всі свої зауваження і претензії та пропонуйте, наприклад, визнати роботу Ревкомісії ОУР незадовільною – це Ваше повне право. Делегати підтримають – і робота “щирого українця” Тараса Дудка буде визнана незадовільною за те, що він перебільшив свої статутні повноваження. А поки що він і його колеги уповноважені Конгресом виконувати функції контрольно-ревізійного органу в ОУР і можуть спитати з того ж пана Юрія Кононенка, яким чином в проекті Статуту ОУР, який був надісланий в березні минулого року Правлінням ОУР в регіони і представлений на розгляд делегатів Конгресу під час його реєстрації були суттєво скорочені повноваження Ревізійної комісії ОУР? Нехай відповідає.

Ви сумніваєтесь, що академік Дудко зможе зкликати Конгрес ОУР. Хоча я і не думаю, що він його буде збирати – йому достатньо буде звітуватись на найближчому реальному, а не “паперовому” засіданні Ради ОУР, але, вибачаюсь, дорогий Фоковичу, що йому завадить це зробити? Чи Ви вважаєте, що шановний Тарас Миколайович, на листи якого відкликається і позитивно реагує Президент України Віктор Ющенко, не зможе знайти для цього спонсорів в нашій Ненці? Для цього ж не так забагато і треба – десь 100 тисяч гривень, не більше. І “прохвост” Володимир Мельниченко та Посол України Олег Дьомін з задоволенням нададуть йому приміщення для того, щоб прийняти людей, а “Славутич” розбере тих, кому не дістане номерів на Арбаті, 9 та в посольському готелі. І Дмитро Павличко на його заклик з задоволенням приїде з Києва, а Аскольд Лозинський з Торонто. А чи буде він запрошувати до оргкомітету  деяких членів Правління ОУР – це ще питання...

- Щодо скликання Конгресу паном Дудком – це чисті емоції, зовсім нереальні. І ще – Мельниченко є прохвостом без лапок. Щодо «Славутича» - теж емоції, хто такий і де? Було і загуло.

- Відносно “Славутича” Вам видніше, бо Ви були одним із його засновників, а стосовно фінансів ОУР я за 1,5 роки майже нічого не писав: всього 2 публікації пройшло, та й то друга була публікацією листа мені заступника голови  Ревізійної комісії ФНКА УР пані Христини Кашуби з необхідним додатком, щоб пояснити читачам, про що іде мова. Мене питання сплати членських внесків особливо не цікавить – це прерогатива членів Правлінь ОУР і ФНКА УР.

- І Ви теж, Андрію Васильовичу, багато пишете з приводу фінансів. Перш ніж видавати матеріал в друк, зверніться до конкретних осіб по всім питанням, що Вас цікавлять.

Якщо питання внесків Вас не цікавить, чого ж так  Ви мусуєте цю тему. Після ІV Конгресу українців Росії до бюджету ОУР надійшло 12000 руб. Все. Тепер діліть на кількість організацій, порівнюйте з внесками Київського земляцтва в Москві і т. ін.

Потім, навіщо так паплюжити Кононенка. Який він майор ФСБ, і тесть у нього всього лише капітан. Це я вияснив у Тетяни, його жінки. Це все так несолідно. Дискусію треба вести конкретно, а не по базарному. Сайт "Кобза" все ж претендує на звання сайту ОУР.

- З задоволенням звертаюсь про членські внески до конкретної особи – до Вас: напишіть, хто саме заплатив ті членські внески в 2006 році, а хто відмовився надіслати ті нещасні 500 рублів за рік. Як там у вже класичному кінофільмі було сказано: “Огласите весь список, пожалуйста!”, Тепер стосовно першого заступника голови ОУР. Вибачаюсь, шановний Валерію Фоковичу, я не паплюжу пана Юрія Кононенка – він сам себе постійно паплюжить останній час своїми незрозумілими вчинками. Це ж не мої оцінки його діяльності, а його колег. Я іноді тільки з питаннями до нього звертаюсь, на які він не реагує і просто ігнорує журналістські запити, порушуючи тим самим російське законодавство. На відміну від Вас він за останні 3 роки не написав мені ні єдиного листа – тільки вислав на моє прохання після Конгресу своє фото (замість того страшного, що в мене було) і біографічну довідку, яку я виставив на сайті десь наприкінці травня минулого року. Від нього на відміну від Вас в мене майже пуста електронна папочка  листування, бо навіть супровідних листів він не пише...

- Не відповідає Вам Кононенко, ну й чорт з ним! Не переймайтесь. Кононенко так, як і Ви вболіває за українську справу. Уважайте, що Ви робите потрібну справу, тримаєте на плаву сайт ( причому розкручений), потрібний українцям Росії. За це Вам подяка і шанування.

- Я маю ясні і чітко сформульовані погляди та оцінки діяльності керівництва громадських організацій: все повинно робитись згідно з діючим Статутом об’єднання і громадською демократією, яку членам ОУР надають норми Федерального закону РФ “Про громадські організації”. Шосте: На звання сайту ОУР “Кобза-українці Росії” вже не претендує і поки я в ньому головний редактор – претендувати не буде. Бо єдиною умовою для цього пан Василь Дума (і я певний, що і пан Юрій Кононенко) поставили мою відставку з моєї громадської посади в редакції сайту. Мабуть, я повинен бути дуже вдячним за таку мою оцінку...

На “Кобзі” я працюю безкоштовно і те, що роблю – Вам добре видно. На пана Думу я надіявся, навіть підготував йому його програмну заяву, надсилав Галі Кульчіцький на перших порах деякий довідковий матеріал. Навіть зрадів, коли отримав від Василя Михайловича пропозицію зробити сайт органом ОУР-ФНКА. Але деякі колеги, перш за все власник сайту, все поставили на свої місця. Так що якщо ми і будемо в перспективі органом якогось громадського обєднання, то тільки не ОУР.

Ми знайшли можливість для сайту зберегти його економічну і ідеологічну самостійність. Мені не потрібні виклики і включення в число делегатів ОУР чи ФНКА УР чи делегатів Світового форуму українців я і в Москву, і в Київ можу приїхати самостійно і знайду, де зупинитись. Буду радий підтримати Ваш новий офіційний сайт (тільки надішліть мені його адресу – я знайшов в Мережі лише старий, який не оновлюється з 10 березня 2004 року). Тільки щоб він працював, а не був таким напівмертвим, як Разом.ru мого земляка з Горловки Влада Кириченка.

- Я думаю, що хай “Кобза” буде незалежним сайтом українців Росії. А вже яку організацію репрезентуватиме, то, може, зачекаймо.

З повагою, Валерій Семененко.

Можете використати мої відповіді у своїх публікаціях.

V.Semenenko Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

25.11.2006.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка