Дума ВасильПро деякі кадрові пропозиції пана Василя Думи та заяви і коментарі співголів ОУР і ФНКА "Українці Росії" Василя Бабенка і Валерія Семененка

Рівно 2 роки тому - 10 квітня 2005 року в Культурному центрі України в Москві відбулися ІІІ З'їзд Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії" та IV Конгрес Об'єднання українців Росії. На 4 роки керівниками обох українських громадських об'єднань делегати обрали голову Національно-культурної автономії українців Республіки Башкортостан професора Василя Яковича Бабенка та голову Об'єднання українців Москви кандидата технічних наук Валерія Фоковича Семененка. Обидва виступали з програмами розвитку українського громадського руху в Росії і немовби горіли бажанням втілити свої задуми в конкретну громадську роботу. Але не минуло і 1,5 роки, як вони обидва написали заяви про звільнення з виборних посад. В Редакцію сайту "Кобза-українці Росії" поступили красномовні документи, які говорять самі за себе.

Співголова ФНКА "УР" і ОУР Василь Бабенко

 

Головам українських товариств в Росії, членам Ради ОУР та Ради ФНКА „Українці Росії"

 

Дорогі мої брати та сестри!

Як Вам відомо, IV конгрес ОУР та III з'їзд ФНКА „Українці Росії" після тривалих та напружених дискусій обрали мене співголовою цих двох поважних федеральних українських організацій. Ви, так як і я, розумієте, що то був пошук компромісу, намагання придати новій імпульс українському руху, зорганізувати його роботу системно, бажання уникнути його розколу.

Давши згоду на обрання мене співголовою, я знав наскільки це великий тягар і як мені буде важко працювати оскільки в мене своя позиція, свій погляд на український рух, принципи його функціонування, на основу стосунків між членами українських організацій - це національний патріотизм, компетентність, колегіальність, демократичність, толерантність, повага до закону, моральні принципи.

Але нажаль в тій атмосфері, яка сьогодні склалася, реалізувати ці принципи неможливо і я не хочу приймати на себе відповідальність за дії інших. В зв'язку з цим прошу Вас, шановні колеги, прийняти мою відставку і проголосувати за неї, направивши свої листи на адресу ОУР, ФНКА „Українці Росії" та на мою адресу: 450039, г. Уфа, ул. Сельская Богородская, д. 37.

Я прийняв рішення вийти зі складу правління ОУР та ФНКА „Українці Росії", але це не визначає що я відходжу від українського руху. Я не пориваю зв'язків з Вами. Всі свої сили, всі знання, увесь досвід направлю на здійснення проектів пов'язаних із організацією системи української національної освіти в Росії (науково-методичний та інформаційний центр, щорічні семінари викладачів української мови, розробка підручників для російськомовних дітей в Росії, які вивчають українську мову спілка українських професійних вчителів Росії і т.д.), із створенням системи дитячо-молодіжного українського руху (союзи української молоді, молодіжні сльоти, фестивалі, спортивні братства, мовні табори тощо), з реалізацією українознавчих наукових програм і т.п.

Я йду спокійно, без будь-якої образи.

Я високо цінував і ціную сьогодні Вашу самовіддану працю. Бажаю Вам, мої дорогі співвітчизники, щастя, здоров'я, натхнення, успіхів та мудрості на благо України, на благо всього українського роду.

Ваш Василь Бабенко.

26.11.2005 р.

 

Голова Координаційної рад федеральних українських об'єднань Василь Дума:

 

Об'єднання      Объединение

українців               украинцев

Росії                              России

 

==============================================

Россия, 109028, Москва, Хохловский пер., 10, стр. 4

 

Тел.: +7 (095) 931-91-75, 118-91-92

Факс: +7 (095) 917-08-88, 118-91-92

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

========================

№ 01д/9                                    28.11.2005

Членам Ради ОУР та Ради ФНКА "Українці Росії"

 

Шановні друзі!

Надсилаємо проекти постанов Ради ОУР та Ради ФНКА "Українці Росії" з супровідними документами щодо звільнення В. Бабенка згідно поданої заяви від виконання обов'язків співголови та члена Правління ОУР та ФНКА УР.

Просимо до 10 грудня електронною поштою інформувати про Вашу думку щодо проектів постанов, письмовий текст відправити поштою на адресу: 109028, Москва, Хохловский пер., 10, стр. 4, Объединение украинцев России.

 

Голова Рад ОУР та ФНКА "Українці Росії" В. Дума

 

Проект

 

П О С Т А Н О В А Ради Об'єднання українців Росії від 15 грудня 2005 р.

Про звільнення В.Бабенка від виконання обов'язків співголови та члена Правління Об'єднання українців Росії

 

1. Звільнити В.Бабенка від виконання обов'язків співголови та члена Правління Об'єднання українців Росії згідно поданої заяви.

Проект

П О С Т А Н О В А

Ради Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії" від 15 грудня 2005 р.

Про звільнення В.Бабенка від виконання обов'язків співголови та члена Правління Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії"

1. Звільнити В.Бабенка від виконання обов'язків співголови та члена Правління Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії" згідно поданої заяви.

До проекту постанов Ради ОУР та Ради ФНКА УР про звільнення В. Бабенка від виконання обов'язків співголови та члена Правління Об'єднання українців Росії та ФНКА "Українці Росії".

26 листопада 2005 р. до Ради ОУР та Ради ФНКА УР надійшла заява В. Бабенка про звільнення його від виконання обов'язків співголови та члена Правління Об'єднання українців Росії та ФНКА "Українці Росії" за власним бажанням.

В. Бабенко неодноразово розсилав без погодження з іншими керівниками ОУР і ФНКА УР, як цього вимагають Статути обох організацій, різного роду матеріали в офіційні органи та до українських організацій Росії.

Як стало відомо з інформації, що надійшла з України, 23 вересня ц.р. В. Бабенко таємно, без погодження з головою Рад ОУР та ФНКА УР В. Думою та співголовою ОУР та ФНКА УР В. Семененком, без реєстрації вихідних документів у встановленому порядку в журналі реєстрації надіслав листи міністрові закордонних справ України Б. Тарасюку та голові УВКР М. Гориню (додаються). Подібні листи сприяють неоднозначному ставленню до керівників ОУР та ФНКА, підривають авторитет федеральних українських громадських організацій РФ, справляють враження про неузгодженість дій керівництва цих організацій, викликають безпідставні підозри щодо розподілу коштів та інших неправомірних дій в ОУР та ФНКА УР.

Оскільки дії В. Бабенка розходяться з поняттям службової етики, свідчать про порушення статутних вимог ОУР та ФНКА УР і домовленостей, досягнутих після після IV Конґресу українців Росії, закономірним фактом є заява В. Бабенка про звільнення його з посад співголови ОУР та ФНКА УР.

 

Додаток

P.S. Співголова Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії"  В.Я. Бабенко відмовився  від співпраці з керівними органами ФНКА  та  ОУР. Його вчинок зумовлений тим, що деякі керівники громадських організацій нехтують положеннями діючих Статутів  ФНКА та ОУР і чинного законодавства Російської Федерації про громадські об'єднання та Федеральну національно-культурну автономію, в частині колегіального та гласного керівництва громадськими організаціями і порядку  виборів  керівних органів.

 

Співголова ФНКА "УР" і ОУР Валерій Семененко:

 

До Рад ОУР та ФНКА УР

ЗАЯВА

З метою удосконалення структури керівних органів Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців Росії прошу розглянути і прийняти мою пропозицію про скасування в організаційній структурі ОУР та ФНКА УР посади співголови.

В. Семененко

20.06.2006

 

 

Об'єднання        Объединение

українців                украинцев

Росії                                России

========================================

Россия, 109028, Москва, Хохловский пер., 10, стр. 4

Тел.: +7 (495) 917-14-74, 931-91-75

Факс: +7 (495) 917-14-74, 917-08-88

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

========================================

№ 01д/52                            30.06.2006

Членам Правлінь ОУР та ФНКА УР

Шановні друзі!

До Рад ОУР та ФНКА УР звернувся В.Ф. Семененко з пропозицією про скасування в структурі ОУР та ФНКА УР посади співголови ОУР та ФНКА УР (лист додається).

Надсилаємо проект постанови Правлінь ОУР та ФНКА УР з цього питання.

Просимо поінформувати про наявність заперечень та зауважень щодо проекту постанови.

З повагою

Голова Рад ОУР та ФНКА УР В. Дума

 

Проект

П О С Т А Н О В А

Ради ФНКА українців Росії Про звільнення заступника голови Ради ФНКА УР В. Семененка від виконання обов'язків співголови ФНКА українців Росії

У зв'язку з поданою В. Семененком пропозицією про скасування в структурі ОУР та ФНКА УР посади співголови ОУР та ФНКА УР, Рада ФНКА УР постановляє:

1. Звільнити заступника голови Ради ФНКА УР В. Семененка від виконання обов'язків співголови ФНКА українців Росії.

Додаткова інформація:

Згідно офіційній інформації Об'єднаної прес-служби ФНКА УР ті ОУР на IV Всесвітній форум українців в Київ (18-20 серпня 2006 року) делегат від Російської Федерації Семененко Валерій Фокович вже прибув лише як співголова ОУР. Дивіться список делегації - rosdeleh.doc:

 

52. Семененко Валерій Фокович Російське, співголова ОУР Делегат 127204, Москва, 2 Северная линия, 19/1 499 767-86-43 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 45 07 712745

http://kobza.com.ua/content/view/1544/76/

 

29.11.06 на сайті була опублікована епістолярна бесіда головного редактора сайту Андрія Бондаренка із співголовою ОУР і ФНКА "Українці Росії" Валерієм Семененко:

"Заяви про звільнення з посади співголови я не писав..."

Публікуємо деякі, на наш погляд, важливі моменти цієї бесіди:

- Шановний Валерию Фоковичу! До Вас особисто в мене перш за все питання про розповсюджену паном Юрієм Кононенком Вашу так звану заяву до Рад ОУР і ФНКА УР від 20 червня, в якій Ви нібито просите "З метою удосконалення структури керівних органів Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців Росії прошу розглянути і прийняти мою пропозицію про скасування в організаційній структурі ОУР та ФНКА УР посади співголови". Фактично це заява про Ваше добровільне звільнення з посади співголови ОУР і ФНКА УР. Навіщо Ви написали її, цю заяву? Чи її не було в природі і все це брехня і чергова фальсификация?

-Заяви про звільнення з посади співголови я не писав, хоч цього вимагав від мене пан Дума. Також я не підтримую Василя Бабенка з приводу подачі ним заяви про звільнення. Прочитав матеріал про відкликання ним заяви. Вважаю, що цей матеріал дискредитує Бабенка.

- Валерію Фоковичу, свого відкритого листа Василь Бабенко в понеділок 13 листопада не тільки опублікував, але і розіслав по всім українським громадам. Я не вважаю, що повернення Василя Яковича до активної участі в українському громадському русі його якось дискредитує. Навпаки, дискредитувала наш громадський рух і його керівництво відсутність в ньому професора Бабенка. На цьому тижні їм була підготовлена і опублікована на сайті важлива заява стосовно створення всеросійської організації "Просвіти". Як Ви її оцінюєте?

- У свій час і зараз підтверджую, що я негативно поставився до заяви Бабенка щодо його звільнення. А дискредитує його не повернення до активної участі в українському русі, а заяви спочатку про звільнення, потім відкликання цієї заяви. Це - несолідно. Я отримав Заклик Василя Бабенка про створення нової організації «Просвіта». Треба чітко сказати, чому його не влаштовує ОУР, причому конкретно. Що робиться не так і як треба робити, щоб було правильно? При цьому я не хочу применшити заслуги Бабенка. Це дійсно провідник української справи в Росії.

- На сайті, яким я безпосередньо займаюсь останні 2 роки, приблизно на 80% іде розмова про конкретні справи регіональних і міських національно-культурних організацій, земляцтв регіонів України, парафій української церкви. І водночас ми не можемо обходити стороною грубі статутні порушення. Для ЗМІ (а наше щоденне електронне видання має право називати себе засобом масової інформації, бо нас щомісяця читають більше 6-7 тисяч відвідувачів), це цілком природно.

- Щодо грубих статутних порушень не буду дискутувати. Вважаю, що принципових порушень не було, а в процесі реєстрації Статуту доводилося якісь непринципові зміни вносити. Щодо повноважень Ревізійної комісії - змін ніяких не було.

- Перед засіданням правлінь ОУР та ФНКА УР в Москві на сайт з регіонів надійшло кілька досить гострих, принципових матеріалів. Будь ласка, дайте якийсь коментар. 

-Мене дуже дивує виступ п. Тараса Дудка. З якого дива він буде ревізувати Статут, протоколи? Це що, передбачено Статутом? Ревізійна комісія перевіряє фінансово-господарську діяльність і крапка. Бо той же Тарас Дудко - це щирий українець. І я не можу зрозуміти його позицію.

- Скажіть, будь ласка, шановний Валерію Фоковичу, хто в нас в ОУР зараз може реально займатись громадським контролем діяльності Правління і Ради ОУР і перевіряти відповідність її до вимог Статуту ОУР? Назвіть мені цей "контрольно-ревізійний орган" - нашу ЦПК чи КНК? Чи може Правління контролювати само себе? Чи може Рада контролювати сама себе? Якщо "Ні!", то цілком природний наступний висновок: це може робити тільки обрана Конгресом Ревізійна комісія. Вона звітується не перед Радою і Правлінням, а лише перед Конгресом.

- Громадським контролем діяльності Правління ОУР може займатися тільки Рада ОУР, а контролем діяльності Ради може займатися тільки Конгрес ОУР. Ревізійна комісія контролює фінансово-господарську діяльність ОУР (Статут).

-Це ж в ідеалі, Валерію Фоковичу! Я добре знайомий з цими статутними статтями і вважаю, що їм би ціни не було, якби вони діяли, а не залишалися на папері мертвими літерними рядками. Але ж, вони - ці статті Статуту ОУР і Статуту ФНКА УР не діють! Реально за останній час не тільки засідання Рад ОУР і ФНКА УР, але і засідання Правлінь обох федеральних громадських українських об'єднань фактично не проводилися, хоча у звітах все добре. А керівники громад, навіть такі, як член Президії УВКР Микола Сергієнко, чомусь пишуть про кризу в ОУР, він і заступник голови ОУР Мирослава Філіпова вимагають легітимного, відкритого голосування членів Рад і Правлінь за допомогою електронного опитування і публікації цих результатів...

Навіть на Фестивалі імені Олександра Кошиця через публічно визнану паном Василем Думою відсутність кворуму засідання Правлінь не було. І про це на сайті "Кобза-українці Росії" заявили присутні на тій зустрічі в Бібліотеці української літератури в Москві заступник голови ФНКА УР Наталя Литвиненко-Орлова, голова Ревізійної комісії ФНКА УР Наталя Ковальова, член Правління ОУР Володимир Сенишин... А навздогін вслід за ними в регіони надсилається так звана "Постанова Правління Об'єднання українців Росії та Правління Федеральної національно-культурної автономії українців Росії від 20 жовтня 2006 року". Тобто, постанова засідань Правлінь, яких реально не було... Як це назвати? Хто може оперативно дати принципову оцінку подібному? Вибачаюсь, шановний Валерію Фоковичу, але де ті Ради ФНКА УР і ОУР, які дадуть оцінку цьому шахрайству? І хто на них буде готувати документи, які члени Рад, де і коли зберуться, щоб розібратись в цих порушеннях? Вважаю, що ми з Вами повинні подякувати Тарасу Миколайовичу Дудку, Наталі Степанівні Ковальовій та їх колегам з ревкомісій за те, що вони проявили ініціативу і вирішили провести реальну, а не так звану ревізію і розібратись з виконанням Статутів окремими представниками московського проводу. Все повинно робитись згідно з діючим Статутом об'єднання і громадською демократією, яку членам ОУР надають норми Федерального закону РФ "Про громадські організації", а членам ФНКА "Українці Росії" - норми Федерального закону РФ "Про Федеральну національно-культурну автономію".

- Я думаю, що хай "Кобза" буде незалежним сайтом українців Росії. А вже яку організацію репрезентуватиме, то, може, зачекаймо. V.Semenenko Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Від редакції: Вважаємо, що ця та інші публікації будуть корисні членам Рад ОУР і ФНКА УР під час підготовки і проведення спільного засідання Рад 14 квітня.

 

На світлині: Виступає Василь Дума.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка