Дудко ТарасПеревірка діяльності керівних виконавчих органів Об'єднання українців Росії за 2005-2006 роки так і не відбулась

В кінці жовтня 2006 року від імені Ревізійної комісії Об'єднання українців Росія я звернувся з офіційним листом до Голови Координаційної Ради ОУР та ФНКА УР пана Думи Василя Михайловича. В цьому листі (який на початку листопада був опублікований на сайті "Кобза-Українці Росії") я нагадав шановному лідеру російських українців, що рішенням IV Конгресу ОУР від 10 квітня 2005 року членами Ревізійної комісії Об'єднання українців Росії було обрано: Довган Орисю Михайлівну (Сургут), Дудко Тараса Миколайовича (Москва), Свінтицького Миколу Казимировича (Тюмень). Згідно з Статутом ОУР, головою Ревізійної комісії ОУР обрано мене - Дудка Т.М., заступником  голови - Свінтицького М.К., секретарем - Довган О. М

Згідно ст.5.8 діючого Статуту ОУР, засідання Ревізійної комісії ОУР проводиться не менш як один раз на рік. Виконуючи вимоги Статуту ОУР, я попрохав Василя Михайловича надати можливість членам комісії провести чергову ревізію і перевірити фінансово-господарську діяльність Ради і Правління ОУР та дотримання членами Ради і Правління ОУР Статуту Об'єднання українців Росії.

Під час даної ревізії ми мали намір ознайомитись  з усіма протоколами засідань Правлінь та Ради ОУР за 2005 та 2006 роки. Члени нашої комісії збиралися ознайомитись також з актами попередніх ревізій, а також прийнятими Радою і Правлінням ОУР заходами по виправленню відмічених Ревізійною комісією ОУР недоліків, і перш за все - з актами РК ОУР попереднього складу. Ми планували з'ясувати, коли той чи інший керівник ОУР був прийнятий в організацію, чи платив членські внески, які офіційно має громадські доручення, коли приймав участь в засіданнях правління і загальних зборах (конференції) міської чи регіональної національно-культурної організації. А крім того - ознайомитись з планами роботи ОУР, журналами (книгами) обліку листів на вхідну і вихідну кореспонденцію, книгою скарг і заяв та всіма іншими документами Об'єднання, що відображають його статутну діяльність.

Оскільки у багатьох членів Об'єднання, в тому числі - членів Ради і Правління ОУР, а також у членів Ревізійної комісії ОУР після ІV Конгресу Об'єднання українців Росії виникли питання стосовно порядку і легітимності прийняття діючого Статуту ОУР, ми просили Голову Координаційної Ради ОУР та ФНКА УР надати нам можливість ознайомитись з таблицею поправок в проект Статуту ОУР, представлений Правлінням ОУР на розгляд делегатів ІV Конгресу ОУР ( №21 від 15.03.2005) і повним протоколом обговорення цих поправок під час Конгресу. Для цього просили надати також оригінал Статуту та Свідоцтво про його реєстрацію від Мінюсту РФ. Крім того, просили надати протокол і результати поіменного голосування за допомогою технічних засобів членів Ради ОУР від 10 серпня 2005 року по обранню Василя Михайловича Думи Головою Ради Об'єднання українців Росії.

Я попрохав шановного Голову Координаційної Ради ОУР та ФНКА УР забезпечити із бюджету ОУР проїзд до Москви Свінтицького М. К. та назад до Тюмені, проїзд до Москви Довган О.М. та назад  до Сургуту, а також оплату обом добових і проживання в готелі.

Був певний, що Василь Михайлович, будучи щирим громадянином Росії і обраним Головою Координаційної Ради ОУР та ФНКА УР, дбає не тільки про легітимність роботи федеральних українських громадських об'єднань, а навіть виступає гарантом такої легітимності. Мені, як теж громадянину Росії, який віддав їй кращі трудові роки свого життя, не хотілось би, щоб виявилось, що деякі члени наших українських громад порушують Статут Об'єднання українців Росії. Але ніякої відповіді від пана Василя Думи за ці півроку мені так і не надійшло. Тому вважаю необхідним заявити, що таким чином пан Дума порушив Статут ОУР і де-юре вже поставив під сумнів свій і так досить сумнівний статус Голови Ради (чи Рад?) ОУР та ФНКА УР. (Стосовно цієї його громадської посади нічого не можу сказати, бо хотів хоча б під час ревізії побачити, але поки що так і не побачив ніяких документів, що її підтверджують).

Тарас ДУДКО,

голова Ревізійної комісії ОУР,

академік РАЕН, д.м.н.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка