Новий українець Микола СліченкоТези до спільного засідання членів Рад ОУР і ФНКА “Українці Росії” від редакції сайту, які так і не були розглянуті

У Москві 14 квітня відбулося спільне засідання Ради Об’єднання українців Росії та Ради Федеральної національно-культурної автономії українців Росії. Лідери українських громад обговорили проблеми розвитку української культури і мови в РФ, прийняли постанову «Про порядок виконання рішень IV Конгресу Об’єднання українців Росії і III з’їзду Федеральної національно-культурної автономії українців Росії»; План основних заходів ОУР і ФНКА на 2007-2008 рр; Заяву «Про політичну ситуацію в Україні».

http://www.zlagoda.ru/article.php?id=419 

На спільне засідання Рад Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» було винесено всього 2 питання. І справилися великі сумніви, що учасники цих зборів зможуть в більш-менш повному обсязі обговорити за короткий час цього одноденного пленарного засідання ті дійсно принципові проблеми, що накопичилися за 2 роки і потребують свого вияснення саме на спільному засіданні членів Рад обох українських громадських об’єднань.

Легітимно обраний делегатами IV Конгресу Об'єднання українців Росії та ІІІ З'їзду Федеральної національно-культурної автономії українців Росії співголовою ОУР та ФНКА УР пан Валерій Фокович Семененко під час своєї “епістолярної бесіди” з головним редактором сайту “Кобза-Українці Росії” заявив, що саме Ради ОУР і ФНКА УР можуть і повинні контролювати діяльність правлінь цих організацій і окремих їх членів. Ось чому ми пропонуємо членам Рад Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» вже після засідання звернути увагу на деякі так і не розглянуті питання, які наші колеги не змогли внести до порядку денного.

Про фальсифікацію рішень правлінь ОУР і ФНКА УР

Перш за все, шановні члени Ради Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії», зверніть увагу на скликання паном Думою засідання Ради від імені Правління Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії».

Викликає великий сумнів перше ж речення циркулярного листа шановного Василя Михайловича: "Згідно з рішенням Правління Об’єднання українців Росії та Правління ФНКА українців Росії 14 квітня 2007 р. об 11-й годині у Москві відбудеться чергове спільне засідання Ради Об’єднання українців Росії та Ради Федеральної національно-культурної автономії українців Росії".

Не знаємо, як проводилося засідання правління ОУР, але більше половини складу правління ФНКА УР (Стефан Паняк, Володимир Манович, Наталя Литвиненко-Орлова і Олександр Кришталь ні слухом ні духом про це так зване “рішення Правління ФНКА УР” нічого не знали. Не спитали лише пана Анатолія Костюка, чи він був присутній на цьому засіданні і коли саме і як це рішення приймалося ... Але і того, що вже відомо достатньо для висновку: рішення Правління ФНКА про скликання засідання Ради Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» не було. Якась незрозуміла “царська об’ява” за людей, які такого рішення не приймали. Голова Рад ОУР та ФНКА українців Росії не “цар Польський, Великий князь Ліфляндський тощо”, а керівник громадського об’єднання, який повинен діяти не як самодержець, а згідно із Статутами УР і ФНКА УР...

Вважаємо за необхідне все ж поставити надалі питання про звіт Голови Рад ОУР та ФНКА українців Росії за передбачене Статутами ОУР і ФНКА УР щомісячне проведення засідань правлінь з контролем за їх кворумами при цьому і  порядком денним, бо багатьма нашими читачами підозрюється можлива фальсифікація шановним Василем Михайловичем Думою деяких рішень від імені правлінь.

Про незрозумілий для багатьох членів Рад конфлікт пана Василя Думи

з Культурним центром України в Москві 

Вже 1,5 роки продовжується незрозумілий для багатьох членів Рад конфлікт московського керівництва ОУР і ФНКА УР з Культурним центром України в Москві і відомими діячами України у зв’язку з цим. Конфлікт, який поки що їм повністю програний, не зважаючи на публічне і безпосереднє звернення Василя Михайловича Думи на Всесвітньому форумі українців  до Президента України Віктора Андрійовича Ющенка та делегатів Форуму. Він “заложив” перед всім світовим українством керівництво Культурного центру України в Москві. І нічого своїм публічним доносом не досяг.

Додаємо ще раз відкритого листа Президенту України відомих представників української інтелігенції, що перекреслили спроби пана Думи взяти під свій контроль Культурний центр України в Москві.

Про статус обраних форумами співголів ОУР та ФНКА УР 

В редакцію сайту надходять листи про так і незрозумілу більшості членів українських громад поведінку Василя Михайловича Думи у відносинах із обома легітимно обраними співголовами ОУР та ФНКАУР – з Валерієм Семененком і Василем Бабенком.

Людям хочеться нарешті знати: хто збрехав чи пошуткував з заявою про звільнення Фоковича з посади співголови? Хто брехун в даному випадку - пан Дума чи Семененко, питають нас читачі? Чи правда, як твердять в КЦУМ, що наш колега Василь Дума пройшовся "по матінці" професора Бабенка, після чого той відмовився від співпраці з ним і написав заяву про припинення своїх повноважень?

Про порушення Статутів і федеральних законів при об’єднанні ОУР і ФНКА УР

Василь Михайлович починаючи з вересня минулого року тричі звертався до керівників регіональних громад з пропозицією об'єднання в порушення федерального законодавства керівних органів ОУР і ФНКА УР і створення нової, не передбаченої Статутами і федеральними законами структури керівництва. Додаємо деякі його листи, що ілюструють ці кадрові і структурні пропозиції: 

Об'єднання                                  Объединение

українців                                            украинцев

Росії                                           России

============================================

Россия, 109028, Москва, Хохловский пер., 10, стр. 4

Тел.: +7 (495) 917-14-74, 931-91-75

Факс: +7 (495) 917-14-74, 917-08-88

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

======================================

№ 01д/131                                                    29.09.2006

Членам Правлінь ОУР та ФНКА УР

Шановні друзі!

Надсилаємо документи для прийняття постанови Правлінь ОУР та ФНКА УР щодо винесення на голосування проекту постанови Рад ОУР  та ФНКА УР про деякі організаційні питання (з супровідним листом та проектом структури організацій).

Просимо до 15 жовтня поінформувати про наявність заперечень та зауважень щодо проекту постанови.

З повагою

Голова Рад ОУР та ФНКА УР

                В. Дума

Об'єднання                                                     Объединение

українців                                                            украинцев

Росії                                                                  России

==========================================

Россия, 109028, Москва, Хохловский пер., 10, стр. 4

Тел.: +7 (495) 917-14-74, 931-91-75

Факс: +7 (495) 917-14-74, 917-08-88

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

==================================

№ 01д/132                                               29.09.2006

Керівникам українських громадських організацій Російської Федерації

Шановні друзі!

Відповідно до обміну думками, що відбувся на засіданні Рад ОУР та ФНКА УР 18 серпня 2006 р. в Києві під час IV Всесвітнього Форуму українців, хотів би окреслити деякі важливі, на мій погляд, моменти діяльності наших організацій на найближчий період та перспективу.

Необхідно зробити все можливе, щоб залучити до діяльності українських організацій Росії якнайбільше українців (пам'ятаючи про те, що лише за офіційною статистикою, в Росії мешкають майже 3 мільйони українців). У відділеннях ОУР та місцевих і реґіональних національно-культурних автономіях українців, відповідно до Статутів (витяги додаються), слід налагодити прийом індивідуальних членів до складу ОУР та ФНКА УР. З часом, очевидно, необхідно розробити та виготовити посвідчення членів наших організацій.

Крім того, необхідно спільно подумати над тим, щоб створити відділення ОУР в реґіонах Російської Федерації, в яких зараз їх немає; прийняти до складу ОУР та ФНКА УР нещодавно створені українські громадські організації - юридичні особи.

З метою покращання керованості нашими організаціями в рамках діючих Статутів пропоную заснувати в структурі апаратів ОУР та ФНКА УР виконавчу дирекцію для здійснення практичної роботи по виконанню рішень З'їздів, Рад та Правлінь.

Крім того, у зв'язку з обранням мене головою Рад ОУР та ФНКА УР та необхідністю забезпечення принципу керівництва з одного центру пропоную звільнити заступника голови ОУР і ФНКА УР В.Семененка від виконання обов'язків співголови ОУР. У подальшому згоден з пропозиціями щодо прийняття відповідних змін у Статутах та скасування в них посад співголів.

Згідно з рішеннями, прийнятими нами на IV Конгресі Об'єднання українців Росії та ІІІ З'їзді ФНКА українців Росії, головну увагу в нашій діяльності треба зосередити на проблемах розвитку української культури, освіти і науки, ветеранами та репресованими, проблемах міграції, економічних та соціальних питаннях як базі роботи організацій. У структурі ОУР і ФНКА УР пропоную залишити комісії саме з цих напрямків. Керівники комісій будуть заступниками голови Ради ОУР і ФНКА УР (схема додається).  Таке Правління ОУР і ФНКА УР буде більш компактним і мобільним,  регулярно зможе збиратись на засідання для вирішення поточних питань.

Прошу в найкоротший термін висловити свої думки і побажання щодо вдосконалення структури керівних органів ОУР і ФНКА УР.

З повагою

Голова Рад ОУР та ФНКА УР                                                 В. Дума

Проект

П О С Т А Н О В А

Рад Об'єднання українців Росії та ФНКА українців Росії

Про обрання на посади та звільнення з посад керівників ОУР та ФНКА УР

у зв'язку з реорганізацією структури ОУР та ФНКА УР

У зв'язку з реорганізацією структури ОУР та ФНКА УР, Ради ОУР та ФНКА УР постановляють:

1.Обрати:

- першим заступником голови Ради ОУР Ларису Скрипникову;

- заступником голови ОУР Віктора Нанаку;

2.Звільнити:

- від виконання обов'язків співголови Об'єднання українців Росії та ФНКА українців Росії заступника голови ОУР та ФНКА УР В. Семененка;

- від виконання обов'язків заступників голови та членів правління ОУР Олександра Потоку, Олександру Север'янову;

- від виконання обов'язків заступників голови та членів правління ФНКА УР Наталю Литвиненко-Орлову, Володимира Мановича.

Проект

ПРАВЛІННЯ ОУР

Дума В. М.               голова

Скрипникова Л. Г.     перший заступник комісія по роботі з ветеранами та репресованими

Скопенко В. І.                        комісія з питань культури

Філіпова М. О.                      комісія з питань освіти і науки

Кононенко Ю. Г.        комісія з питань міграції, організаційні питання

Кожура М. Л.             комісія з соціальних та економічних питань

Бачинський О. В.      комісія по роботі з молоддю

ПРАВЛІННЯ ФНКА УР

Дума В. М.                              голова

Паняк С. Г.                              перший заступник

НанакаВ. М.                 бізнесова комісія

Костюк А.П.                             правнича комісія

Пропозиція законодавця пана Василя Думи по структурі не передбачених законами і статутами об’єднаних органів ОУР та ФНКА УР

З’їзд

Рада

Правління

Апарат

Голова Ради ОУР і ФНКА УР

Заступники – керівники комісій:

З питань культури та національних традицій

З питань мови та освіти

Молоді та спорту

З питань міграції та праці

По роботі з репресованими та ветеранами

Правнича

Про пропозицію в порушення рішень форумів діаспори і Статутів ліквідувати 6 постійно діючих комісій і звільнити їх голів

Тим самим Василь Дума звернувся з пропозиціями про ліквідацією зразу 6 обраних Конгресом ОУР і З'їздом ФНКА УР постійно діючих комісій. Причому, навіть без заслуховування їх голів. Незрозумілі і його пропозиції про фактичне звільнення від наданих повноважень обраних форумами заступників голів ОУР та ФНКА УР:

-          Наталі Кублановської (Івановська область),

-          Олександра Кришталя Петропавловськ-Камчатський),

-          Олександра Потоки (Новий Уренгой, Ямало-Ненецький автономний округ),

-          Олександри Север'янової (Волгоградська область)

-          Наталі Литвиненко-Орлової (Мурманська область),

-          Володимира Мановича (Новосибірська область).

Про пропозицію Василя Думи щодо об’єднання українських національно-культурних громад із земляцтвами регіонів України на інтернаціональних принципах

Василь Михайлович Дума неодноразово публічно заявляв, в тому числі на своєму сайті, про стратегічну лінію на об'єднання в єдину федеральну діаспорну організацію українців Росії ще і українських євреїв та росіян, греків, циган, татар тощо. Тобто - вихідців з України (членів земляцтв регіонів України) безпосередньо під егідою всеросійської етнічної української організації – Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії"?

Чи готові члени Рад ФНКА УР та ОУР прийняти таку нову стратегічну концепцію російського українства та залучити до своїх лав в ФНКА “Українці Росії” нових керівників українського руху в Росії - донецького єврея Йосипа Кобзона та білоруса Миколу Луньова, харківського напівросіянина Олега Бакланова та харківського цигана Миколу Сліченка? Чи означає це нову етнічну формулу: “Цигани + євреї з України = щирі українці”? Чи можна вважати українцями всіх, хто одягає на концертах українську вишиванку, п’є українську горілку, закусує її салом і співає “Ти ж мене підманула”? Або: “Ой, цигани добрі люди, А що тепер мені буде.? Гуляю я! Гей гуляю я...”

Про зрив роботи ревізійних комісій ОУР і ФНКА УР за 2005-2006 роки

Голова Ревізійної комісії ОУР академік Тарас Дудко повідомив редакцію про фактичну відмову московського керівництва ОУР надати можливість провести чергову ревізію ОУР за 2005-2006 роки. Сподіваємося, що члени Ради ОУР підтримають прагнення обраних Конгресом членів Ревізійної комісії ОУР провести Ревізію діяльності правління ОУР за 2 роки після останнього Конгресу українців Росії. Пан Тарас Дудко мав намір виступити на засіданні Ради ОУР із короткою інформацією про роботу Ревізійної комісії і сподівається на підтримку членів Ради в цьому питанні.

Про відсутність прозорості і планових засад в роботі керівництва ОУР і ФНКА УР

Навіть за місяць до спільного засідання Рад не почалось обговорення плану основних заходів ОУР та ФНКА УР на 2007-2008 рр., який виноситься на обговорення членам Рад. Не було опубліковано ні звіту Голови Рад ОУР та ФНКА українців Росії за виконану роботу, ні його бачення перспектив роботи і конкретних планів на найближче майбутнє по координації діяльності українських громад в регіонах.

Про звіт пана Василя Думи, як голови Координаційної ради федеральних українських об’єднань

Пан Василь Дума згідно рішень IV Конґресу Об'єднання українців Росії та ІІІ З'їзду Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» офіційно очолив Координаційну раду федеральних українських організацій Росії. Бажано і навіть потрібно заслухати звіт Василя Михайловича за виконану за 2 роки роботу і його про бачення конкретних планів на найближче майбутнє по координації діяльності українських громад в регіонах, саме як голови Координаційної ради федеральних українських організацій Росії. До речі, із його виступів на “Официальном сайте члена Совета Федерации РФ от Костромской области «Василий Михайлович Дума” відомо, що членом Координаційної ради їм названа лише народжена в Харкові Людмила Марківна Гурченко. Правда, на відміну від Йосипа Давидовича Кобзона щось ніхто не чув про її позитивне відношення до української культури, української мови і навіть не чули в її виконанні ні одної української пісні...

На світлині: Народжений на Харківщині новий “українець”  Микола Сліченко як кандидат до ФНКА “Українці Росії” (згідно з науковими “відкриттями” і пропозиціями пана Василя Думи, про які наш сайт вже повідомляв своїх читачів).

Редакція незалежного сайту діаспори “Кобза – Українці Росії”.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка