Микола Засенко - почесний член  СРГОУ 'Київська Русь' (м. Південно-Сахалінськ, РФ)
Микола Засенко - почесний член СРГОУ 'Київська Русь' (м. Південно-Сахалінськ, РФ)

Ситуація із діяльністю громадських українських організацій Росії склалась надважлива.

Напередодні 26 травня КОБЗА звернулась до авторитетних людей - лідерів та керівників українських громад у реґіонах Російської Федерації із двома питаннями, і ось які відповіді ми отримали (перший у списку Микола Засенко, почесний член СРГОУ «Київська Русь», м. Південно-Сахалінськ):

- Що ви думаєте про з"їзд?

Якщо я правильно поінформований, то сьогодні, 18 травня 2012 року, Верховним Судом РФ прийнято рішення про ліквідацію ОУР. Тому новий установчий з'їзд українців Росії конче необхідний. Із сімейних обставин (хоча наразі знаходжусь ближче до Москви, ніж Сахалін, а саме - у Києві) я не зможу бути делегатом цього важливого заходу, втім переймаюся проблемами української діаспори в Росії, бо ще з паном Руденко-Десняком починав діяльність на цій ниві. Мене дуже розчаровує позиція таких українських громадських діячів, як Андрій Бондаренко, та інших, котрі мають навіть державні нагороди від України, а поводять себе як ЯНИЧАРИ.

- Які настрої у вашій організації? чим живе ваша місцева українська громада?

Дуже прикро, що на Сахаліні ніхто не переймається цими проблемами. Після мого від'їзду із Сахаліну, ніхто із членів рад двох наших зареєстрованих українських організацій не цікавиться життям діаспори на теренах Росії і нічого не робить на Сахаліні, окрім, певно, Людмили Засенко та Ольги Жирової, дякуючи котрим ще звучить українська пісня на Далекому Сході.

Я запропонував панові Г.О. Крещенецькому підготувати документи на самоліквідацію СРГОУ «Київська Русь» на знак протесту проти ліквідації федеральних організацій, але й ця робота не буде доведена до кінця.

Для пересічних громадян у Росії нині основне - добути хліб насущний, і нічого їх більше не цікавить. У 90-ті роки матеріально ми жили гірше, втім була якась надія, сподівання, що почуватись українцем на теренах Росії у недалекому часі стане гордістю. А що із цього вийшло? Як тільки «наш брат українець» трохи «піднявся по службі», - так і замовк, і «забув», що він українець. Яскраві приклади із Сахаліну: бувший член Ради Федерації пан Третяк та колишній голова «Сахалінморнафтогазу» пан Землюк.

Але, не зважаючи на такий песимізм, я все ж бажаю делегатам установчого з'їзду заснувати нове Національне Об'єднання Українців Росії, яке не зможуть ліквідувати навіть за допомогою новітніх ЯНИЧАР.

Микола ЗАСЕНКО, почесний член СРГОУ «Київська Русь»

(м. Південно-Сахалінськ, РФ),

із Києва - спеціально для КОБЗИ

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Єднаймося, браття!
Єднаймося, браття!

На світлинах: Українці Росії, єднаймося! Микола Засенко - почесний член СРГОУ 'Київська Русь' (м. Південно-Сахалінськ, РФ). Єднаймося, браття!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка