Віктор Гіржов
Віктор Гіржов

Погляд Віктора Гіржова на причини розколу на Установчому З`їзді в Москві

Від автора: Аби розібратися самій та дати змогу читачам «Кобзи» отримати якомога ширшу картину перебігу подій Установчого З`їзду, автор цих рядків звернулася по коментар до Віктора Гіржова, насамперед як до першого заступника голови ОУР, відомого журналіста, головного редактора інформаційного порталу ОУР. Його бачення ситуації, що склалася на З`їзді - далі в матеріалі. Цій розмові передувала кількагодинна суперечка присутніх у залі делегатів з приводу обрання членів президії З`їзду та того, хто для цього має право голосу, кого вважати делегатами від українських організацій, а кому слід вийти із зали засідання та не втручатися у його проведення… Тож, коли думки присутніх стали полярними і частина делегатів покинула залу засідання (в т.ч. і Тарас Дудко, голова ОУР), відбулось це коротке інтерв`ю. Тож:

- Пане Вікторе, скажіть, будь ласка, буквально у двох словах: чому зараз стався розподіл?


- Через те, що нинішній Збір проводиться так званим «оргкомітетом», от який я, перший заступник голови ОУР, керівник регіональної громадської організації «Українці Москви», почув тільки от тоді, коли почався З`їзд. А я повинен знати про оргкомітет, дату З`їзду і таке інше давно, правда ж?.. Тому частина людей пішла. І такий розкол був свідомий і спланованим заздалегідь. Значить, Дудко і Бабенко вони хотіли і готували до З`їзду більше своїх людей. Таким чином вони обдзвонювали регіони, присилали по е-mail, по Skype, чи не знаю по чому ще запрошень для делегатів. Тобто, для москвичів. Тут більшість делегованих людей у Москві не є керівниками організацій, хоча тут у нас є і керівники просто величезних, ледь не з територію Франції, керівники, вони нічого не знали. А оці московці, прибічники Дудка, вони отримали якби мандати про те, що вони можуть представляти таку велику організацію тут на З`їзді. У зв`язку з цим виникло і отаке питання.

- І до чого б призвели такі дії, якби були втіленими до кінця?

- Ну до чого б це призвело… Дудку, чесно кажучи, за рік, після минулорічного позачергового З`їзду, було доручено оформити у Мін`юсті зміни в Статут. Він не зміг цього зробити. А Статут був з багатьма юридичними порушеннями закону «Про громадські об`єднання», який оформлював з юристом. Значить, такого юриста взяв… Тепер цей юрист скрізь ходить із себе мега-персону робить, направо-наліво демонструє і каже, що от з політичних мотивів закрили організацію. Насправді, я Вам покажу (показує документ - прим. авт..). Ось тільки два листки було. А це ж як «два на два» для юриста правки (цитує уривки з судових документів - прим. авт..): «не представлені документи», «не повністю належно оформлені документи», «немає списків учасників З`їзду», «немає юридичної адреси» і так далі, і так далі. Статут пише, що фізичні особи можуть бути членами ОУР. Закон це категорично забороняє! Навіть, послухайте, закон називається законом «Про громадські об`єднання», розумієте, ніяких фізичних членів не повинно бути. Там Дудко на наше правління завжди запрошував сторонніх людей, оцих прибічників, які зараз його підтримують там сидять. Сторонні люди абсолютно. І коли я запитую його: «Чому сторонні на правлінні?», він каже: «Це члени ОУР». Тобто він вписав у Статут оту норму про фізичне членство незаконно і їх там запрошував для своєї там підтримки якоїсь. Таким чином, значить, рішення таке було нелегітимне, бо таким чином треба було всю організацію повідомити, оргкомітет ми повинні знати який є, а ми не знали - буквально ось як дві хвилини… Це якби така боротьба… Розкол… Ви бачите, що визначено було З`їзд проводити тут (мається на увазі актова зала НКЦУ у Москві; очолювана Т. Дудком група делегатів це приміщення покинула і перейшла у інше - бібліотечний зал цієї ж будівлі - прим. авт..), але вони покинули його, адже, справді, ніяк не змогли співпрацювати.

- На які компроміси зараз пішли, аби об`єднатися? Адже, як я розумію, для прийняття такого рішення (для створення нової всеросійської організації) і у вас, і у них більшості немає?..

- Ну зараз ми шукаємо компроміси. Важко їх шукати в таких умовах… Значить, тут можна або робити ставку на наших керівників регіональних організацій, які є величезними, і люди працюють в цих регіонах по 20 років і оце вони мають вирішувати. Бо оце об`єднання є для оцих регіональних організацій, а ОУР - це така надбудова, яка їх інформує, підтримує зв`язки, несе представницькі функції, тому що у Москві є посольства, культурний центр, бібліотека і так далі. І щоб оці організації, оцей механізм працював, його треба якось…«змащувати». Така справа. Або ж щоб були представники з регіонів, фізичні особи, які приїхали дійсно з Татарстану, а не московські делеговані… Бо це все підлог і фальсифікація. Тобто ті, хто живуть тут і мають делегування, але не представляють організацію, не мають її, просто делеговані. Тому ми не погоджуємося з цим. Отака ситуація.

Розмовляла Єлизавета КЕЙЛЬ

Віктор Гіржов та Тарас Дудко
Віктор Гіржов та Тарас Дудко
В.Гіржов 'Про оргкомітет З'їзду я почув тільки після його початку'
В.Гіржов 'Про оргкомітет З'їзду я почув тільки після його початку'
Алім Жгулев, адвокат ОУР, на З`їзді звітує про 'проведену роботу'
Алім Жгулев, адвокат ОУР, на З`їзді звітує про 'проведену роботу'
В. Гіржов 'Т.Дудко запрошував у правління сторонніх, фізичних членів ОУР'
В. Гіржов 'Т.Дудко запрошував у правління сторонніх, фізичних членів ОУР'
Під час З'їзду
Під час З'їзду

На світлинах: Віктор Гіржов. Віктор Гіржов та Тарас Дудко. В.Гіржов: 'Про оргкомітет З'їзду я почув тільки після його початку'. Алім Жгулев, адвокат ОУР, на З`їзді звітує про 'проведену роботу'. В. Гіржов: 'Т.Дудко запрошував у правління сторонніх, фізичних членів ОУР'. Під час З'їзду.

Від головного редактора:

Дане інтерв'ю було дано в той драматичний момент З'їзду, коли він розколовся на дві частини і одна група делегатів зібралася окремо у кімнаті 206, в той час як інша група засідала у залі.

У своїй розповіді Віктор Гіржов явно перекручує факти.

По-перше, 23 травня (тобто за три дні до З'їзду) вийшло офіційне звернення до громади, за підписом Віктора Гіржова і Вікторії Скопенко, де чітко сказано: «Все ж, зваживши всі можливі наслідки розколу в українському русі, члени Правління ОУР, члени регіональних організацій, які поділяють вищенаведені застереження, вирішили докласти максимум зусиль для досягнення згоди між усіма учасниками процесу і взяти участь в установчих зборах зі створення загальноросійської громадської організації українців Російської Федерації, що відбудуться 26 травня 2012 р.».

Отже, ясно що Віктор Гіржов чудово знав про проведення Установчого З'їзду 26 травня.

По-друге, ось як Голова Оргкомітету з'їздуТарас Дудко охарактеризував участь у цьому заході Віктора Гіржова і його колег:

«Не будучи запрошеними на з'їзд, Валерій Семененко, Вікторія Скопенко, Віктор Гіржов, Сергій Винник, Тетяна Ключникова, Руслан Кадіров та ще кілька загітованих ними осіб увірвались у приміщення з'їзду і почали заважати його проведенню, змінивши порядок денний, оголошений легітимним Оргкомітетом установчого з'їзду. Без запрошення Віктор Гіржов сів у президію і разом з Валерієм Семененко заважали проведенню з'їзду. Гіржов і Семененко постійно виривали мікрофон у легітимних членів з'їзду, не давали їм виступати, мікрофон передавали виключно своїм прибічникам. Валерій Семененко і Віктор Гіржов не дозволили ведучому з'їзду ввести почесних гостей (Ратушного М.Я, Мовчана П.М., Драча І.Ф.) до президії. Розуміючи, що в залі відбувається зрив з'їзду, почесні гості незабаром на деякий час покинули приміщення залу».

Читаючи це, виникає відчуття рейдерського захоплення президії З'їзду.

По-третє, є чіткі свідчення того, що москвичі (тобто вищеназвані особи в свідченнях Тараса Дудка) з метою збільшення своєї чисельності запросили в зал засідань на правах голосуючих делегатів простих членів українських хорових колективів м. Москви. Тобто голос керівника регіональної організації, що прибув за власний кошт до Москви, прирівнювався до голосу звичайної хористки, що прибула на Арбат на метро. Так хто тут, панове, делегат «розміром зі Францію», а хто звичайна московська хористка?

Отже, хто правий? І чи зможуть ті, що закликали «подолати розкол», впоратися із негативними наслідками боротьби поза правилами при проведенні самого Установчого з'їзду? Адже, декдарувавши одне, робили зовсім інше.

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка