Митрополит Богородський Адріан
Митрополит Богородський Адріан

Хроніка подій: думки та дії. Частина 2

Тарас Дудко запропонував зробити перерву у Засіданні, але зал сприйняв це не одностайно:

? Чого ми маємо робить ту перерву? Ми не хочемо перерви! ? пролунав жіночий голос з залу.

Тут втрутився Ігор Петренко, ставши до трибуни і заявивши:

? У мене є пропозиція. Ті регіони, які не піддержують, собираються в холі, а ці хай остаються тут і голосують дальше.

Зал обурився:

? Які це «ЦІ»?!

І. Петренко поспішив пояснити:

? Ну які не підтримують…

Делегату від С-Петербурга допомогли:

? Ті, хто привіз протоколи, 45 чоловік, збираймось в холі.

? Це вже є розкол! Це розкол! ? відреагував зал, але на такий заклик І. Петренка відреагувала більша половина присутніх, вийшовши з зали засідання. Хай і не так організовано, як того хотіли зачинщики: делегати дещо розгубились ? що ж їм робити? Наче й про перерву оголосили, а начебто і ні. Наче треба йти у хол, а може й не варто?.. Сказати точно, хто тоді покинув засідання, аби скористатись пропозицією Т.Дудка про короткотривалу перерву, а хто пішов за покликом своїх думок на обговорення про створення нової організації за І. Петренко не можна. Але суть, все ж, одна: більша половина залу встала та пішла.

Сергій Винник:

? Шановні! Я всіх прошу залишитись у залі. Згідно із законом «Про общественные организации» засновниками нової організації… Хвилиночку уваги!.. Засновниками нової організації мають бути фізичні особи ? ті, хто має бажання і юридичні особи. Тому я пропоную: працювати далі.

Зал:

? І все?..

? Працюєм далі!

? Пропонуєм обрати робочу президію! Головою її пропоную обрати Сергія Винника. Ще раз ставимо його на голосування! Хто за цю кандидатуру?.. Хто проти?..

? Що ж ви робите, коли більшість пішла?.. Давайте ж будемо чесними!

? Та якими чесними?..

На цю репліку відреагував Віктор Гіржов:

? Хочете бути чесними?!.. Так я вам всім зараз розкажу, чого нас закрили і ви тоді поіншому будете говорити!

С. Винник:

? Шановні друзі, давайте продовжимо роботу!

Є. Савенко:

? Якщо збираються голови організацій, то хай вони і збираються!

Голос із залу:

? Так є перерва чи нема?..

? Є перерва?..

? Нема перерви!

? Поступили такі пропозиції..

? Чекайте, але ж оголосили про перерву! Люди повиходили!.. Люди повиходили з залу!

? Будь ласка, запросіть всіх до залу.

С. Винник:

? Будь ласка, давайте продовжувати роботу! Запросіть всіх, щоб ми могли продовжити роботу! Шановні друзі! Нам треба обрати секретаря! Які будуть пропозиції?

З залу:

? Ключникову обрати!

С. Винник:

? Поступила пропозиція запросити всіх до залу! Василь Якович, будь ласка, заходьте й давайте продовжувати роботу!

Після кількох хвилин шуму в залі до мікрофона став В. Гіржов:

? Хай буде зараз технічна перерва, а потім ми продовжимо.

С. Винник:

? Шановні, давайте продовжувати роботу. Давайте обирати секретаря. Будь ласка, всі заходьте до залу і будем продовжувати. Поступило дві пропозиції: Тетяна Ключникова і Вікторія Скопенко секретарем. Ставлю на голосування. Давайте проголосуєм!

(в залі здіймається шум)

С. Винник продовжує:

? Ще раз кажу, що в Установчому З'їзді мають браво брати участь фізичні особи і юридичні особи, такі, як громадські організації. Тому давайте зараз проголосуємо за секретаря. Перша поступила кандидатура Тетяни Ключникової. Друга ? Вікторії Скопенко. Хто за Тетяну Ключникову прошу проголосувати.

З залу:

? На жаль, кворуму немає!

С. Винник:

? Тетяна Ключникова. Голосуємо. (рахує) Більшістю обрано на посаду секретаря Установчого З'їзду Тетяну Ключникову. (пролунали слабкі та невпевнені оплески)

З залу:

? Це вже йде розкол! Тут свої і там свої! Так робити не можна!.. Не можна!

В. Гіржов:

? Можна я скажу два слова! Офіційно за рішенням директора цього центру визначено, що З'їзд відбуватиметься сьогодні об 11 годині саме в цьому залі. От ті, хто пішов з цього місця визначеного, то... то вже не наші проблеми. Працюємо далі!

С. Винник:

? Шановні друзі! Давайте ще раз запросимо, в останній раз, і продовжимо працювати.

З залу:

? Панове, скажіть, будь ласка, щоб тільки всі прийшли до залу!..

Десь хвилин п'ять-сім у залі засідання чекали на повернення всіх, хто пішов. Під час цієї вимушеної перерви до мене підійшла приязна пані з Москви, запропонувавши не гаяти свій час на ці чвари, бо за її словами «отака гризня до самого вечора буде».

? Це наша біда, ? сказала вона з жалістю. ? І святі отці не допомагають, і молитви не допомагають. Влада щось страшне робить. Одна частина хоче залишити залу, інша ? працювати тут… А мені аби взагалі хтось працював. Хай вже будуть люди із зв'язками. А тут присутні такі люди, які багато працювали, люди порядні, які багато роботі і віддавали, підтримували її. Це ті люди, які відстоювали українську культуру, українську діаспору. А тепер от: йдіть, куди хочте. А нових ми не знаємо. Я не знаю, як вони будуть працювати з українською діаспорою. Якщо загалом, то волі в Росії не буде нам. Бо це той диктатор, який не дозволяє нічого. Це вони в Україні мають повне право робити все, що хочуть: і культуру, і мову їхню зберегти як вона є. А тут так: захочуть, так закриють. Біда, біда, українцям тут біда.

Тут в нашу з пані розмову втрутився І. Петренко, заявивши з трибуни:

? Так, всі керівники організацій! Збираймось у бібліотеці!

Пані прокоментувала з відразою:

? От я його вперше бачу… Він тягне на себе. Люди приїхали з Хабаровську, з Карелії ? це такий кілометраж! Це такі кошти! Люди ж їхали за свій кошт! Моя особиста думка, що він (І. Петренко ? прим. авт.) «засланий козачок»… Все, вже пішов розкол… Так частина, що з ним згідна, вже пішла. Це вже розкол… Це ж те, чого ми досягли. Тут нема ніякої роботи ? одна свара.

В цей час біля столу президії точаться дискусії з приводу того, що взагалі відбувається, чому пішли люди, чи варто їх повертати, хто піде їх повертати, чи чекатимуть делегата від тих, хто пішов.

? Грусно… ? додає з іронією пані і виходить з залу, прихопивши власні речі. ? Сумно, що ми робили і українські колективи, і українські школи, а все це зараз йде прахом. Приходять дядьки, які хочуть влади, які хочуть керувати. А керувати ж треба з душею… Зробити стільки для української школи… Спочатку було у нас керівництво, яке справді було українською душею, а от зараз… Хто ці люди?.. Приїхали невідомо звідки… Нащо було оголошувати такий З'їзд? Запросили би тільки керівників регіональних організацій та й працювали б собі, як вони цього зараз хочуть. Треба було так зробити, щоб отак низько не впасти.

До трибуни тут підійшов С. Винник:

? Шановні друзі! Зараз ми, відповідно ті керівники громадських організацій, які тут присутні, продовжимо тут роботу.

Почалась перекличка:

? Скрипникова є? Рукавишникова? Є вона. Дяченко?..

Поки йшла перекличка, навколо мене йшли інші розмови:

? Они эту организацию не зарегистрируют. Чтобы зарегистрировать организацию, им надо юридически правильно провести Учредительное Собрание. Юридически правильно! Потому что надо сдать в Минюст документ. Там правильно сказали: сначала нужно избрать президиум, количество, потом качество ? кого персонально. Избрали президиум рабочий, потом мандатную комиссию ? кто будет считать все это, эти голоса. Я был секретарем парторганизации райкома партии. Так я ж проводил все эти собрания в своё время.

Пані з посмішкою говорить:

? Та всі ми знаєм, що ти старий комуніст!..

Всі дійові особи всміхаються та виходять з залу.

В. Гіржов:

? Прошу всіх, хто присутній тут для створення української громадської організації, зайняти свої місця. Значить, ті, хто пішов ми, співзасновники цього заходу, я і Вікторія Скопенко, звернулись до тих людей з тим, що керівники організацій, які там є, прийшли сюди та продовжили тут роботу. Але ж там не тільки керівники, але й також є сторонні люди з Москви, мотивують тим, що і у них є делегування від організацій регіональних на заснування організації. Але справа в тому, що делегувальники не можуть ставити печатки і підписи і бути засновниками організації. Так, юристе?

С. Винник:

? Так!

В. Гіржов продовжив:

? Все, я їм про це сказав. Я так зрозумів, що їм перед З'їздом була установка, що вони не прийдуть, а ми, значить, будем працювати далі.

С. Винник:

? Шановні друзі! По списку у нас 68 організацій, тут присутні 17-ть в цьому залі, пішли з залу по нашій інформації 9-ть організацій. Решта ? 5 організацій ще не визначили свої позиції, а решта не приїхала. Тож, працюємо далі. Голова у нас обраний, секретар обраний. Тому я пропоную визначити регламент. Перше: термін виступу і друге ? кількість разів, щоб одна людина не виступала 50 разів, а якась друга людина ні одного слова не сказала. Тому, будь ласка, пропозиції.

В. Гіржов:

? Пропоную для виступу 5 хвилин, а для всіляких реплік та доповнень, якісь зауваження до 3 хвилин.

С. Винник:

? Ставимо на голосування: виступи до 5-ти хвилин, репліка до 3-х. Другі будуть пропозиції?

З залу:

? Ні.

С. Винник:

? Хто за? Хто проти? Утримався? Рішення прийнято одноголосно.

Дозвольте додати, що не тільки одноголосно, але й у повній тиші. Гадаю, що й у відділеній частині делегатів теж все мирно проходило. Цікаво тільки, чому так не в змозі було працювати всім разом, спільно.

С. Винник:

? Нам треба обрати мандатну комісію. Які будуть пропозиції по кількості і по складу?

В. Гіржов:

? Мінімальний кворум ? це три чоловіка.

С. Винник:

? Інші будуть пропозиції? Немає. Хто за мандатну комісію у складі трьох чоловік, будь ласка голосуємо. Хто за? Хто проти? Рішення прийнято одноголосно. Тепер, будь ласка, пропонуйте кандидатури у мандатну комісію. Будь ласка. Світлана Іванівна, ще. Галина Коваленко, ще, будь ласка, кандидатури. Кадіров Руслан. Ще будуть пропозиції? Нема. Будем голосувати списком?

Зал:

? Так!

С. Винник:

? Тоді голосуємо списком. Хто за? Хто проти? Утримався? Одноголосно. Далі. Нам потрібно обрати лічильну комісію.

В. Гіржов:

? Кількість трьох осіб.

С. Винник:

? Пропозиція обрати лічильну комісію у складі трьох осіб. Ще пропозиції будуть?

Зал:

? Немає.

С. Винник:

? Тоді прошу кандидатури в лічильну комісію.

? Віктора Гіржова!..

Але тут втрутились із залу:

? Ну зачекайте, може ми все ж…

? Ми запрошували їх приєднатися, ? відповів заступник голови ОУР В. Гіржов. ? Вони не погодились.

С. Винник:

? Пропонуйте далі кандидатури, будь ласка. Федорченко. Ще, будь ласка, одну кандидатуру. Шульга. Ігоре, ти будеш працювати в лічильній комісії?..

? Я хочу працювати в одній єдиній організації, а не в двох, ? спокійно відповів той. ? Давайте якось порадимось і об'єднаємось.

? Іди та приведи їх сюди! ? сказав В. Гіржов. ? Вони ж слухати не хочуть нікого! Вони не чують нікого, окрім себе! Це ленінський принцип: хто не з нами, той проти нас! Все.

Вікторія Скопенко:

? Зараз дійсно ситуація дуже така скрутна і складна. Там якась така поза. Хоча ми діємо по закону. Я вже запитала в трьох-чотирьох поважних юристів, що, підготувавши сьогоднішні збори, ми не просто так запросили членів нашої організації, фізичних осіб бути членами Установчих Зборів, бо вони кожний має право поставити свій підпис та заснувати нову громадську організацію. Там, в тій половині змішані поняття ? «з'їзд», «делегати»… Вони всі когось делегують і там теж не всі керівники присутні, а дехто просто делегує свої голоси. Розумієте, там теж керівники ? це не всі присутні. Звичайно, я б хотіла, щоб ми всі об'єдналися. Давайте так: може ми зараз утворимо так від президії чи від нашого зібрання оформимо звернення, що ми просимо об'єднатися. Давайте зробимо звернення! І з цим зверненням, Ігоре, ми підемо туди. Хай ми будемо кричати, сперечатись, але будемо разом.

З залу:

? Поки ми тут щось будем рішати, там прийматимуть конкретні рішення!

В. Скопенко:

? Давайте підемо зі зверненням!

С. Винник:

? Шановні друзі! Хто за те, щоб піти туди із зверненням про об'єднання? Прошу проголосувати! Хто за? Хто проти? Утримався? Рішення прийнято одноголосно. Хто піде з цим зверненням? Шановні друзі, є пропозиція попросити Митрополита Адріана, щоб він нам допоміг!

Зал аплодував.

Я рушаю вслід за делегатами і ось, що було далі. Ми заходимо у тісну аудиторію, в якій тихо та спокійно ведуться переговори серед тих, хто покинув залу засідання під час неіснуючої перерви, але назад не повернулись. Серед присутніх: Т. Дудко, Є. Савенко, І. Петренко, теперішня голова УКР Любов Дяченко, яку саме в цю мить обрали секретарем цього засідання та ін. представники української громади Росії.

Слова Митрополита Адріана:

? Від імені церкви Божої! Нашого Господа, який благословив нас! Будь ласка, давайте зійдем нагору, в єдиний зал і в спокійній формі все зробимо, все приймемо, бо це все незаконно!

В залі бібліотеки:

? Слухаймо його!

? Не розділяймось!

Митрополит продовжив:

? Друзі! Рух в Україні розділили вороги! Був сильним, а тоді їх стало чотири філії! Українська церква в Україні розділена! Їх в Україні вже стало шість! І що, ми й в Росії будемо розділятись?..

В. Бабенко сказав:

? Владико, я єдине слово скажу: ми повернемось туди при єдиній умові, якщо там залишать тільки керівники регіональних об'єднань та ті, хто має повноваження від тих громадських об'єднань, фізичні особи, члени хору і т.д. там не будуть. Якщо туди з Москви прийшла тьма, то добра не буде з цього! Як там сто чоловік…

? Там двадцять чоловік вже! Яка тьма!.. Ви ж це спровокували, оголосивши про перерву! Ви спровокували!..

Навіть Митрополиту Адріану не дали слова до кінця сказати, здійнявся галас і розчути щось конкретне було майже неможливо.

? Так, всё! Тихо! ? хтось гукнув.

? Послухайте, що говорять!

? Сідайте! Сідайте та зачиніть двері! ? сказав Т. Дудко, піднявши голос. ? Тут мають бути присутніми тільки ті, хто має відповідні повноваження бути тут присутніми! Зачиніть двері!

На цей час Митрополит Богородський Адріан вже пішов з ауд. 206.

І. Петренко:

? На даних зборах присутні 30 керівників організацій…

Любов Дяченко виправляє:

? 31 керівник!

Т. Дудко:

? Будь ласка, дайте працювати, закрийте двері!

І. Петренко:

? На даних присутній 31 керівник громадських організацій. Зараз слово надається голові групи Тарасу Миколайовичу.

? Я хочу, щоб ми з вами навчились працювати в легітимному полі, ? сказав Т. Дудко, ? Ми починаємо свою роботу в Установчому З'їзді. Почнемо роботу з того, що оберемо робочу президію. Які є пропозиції?

? Три чоловіки! ? вигукують в залі.

? Була пропозиція, ? продовжує Т. Дудко, ? щоб у президії були ті, хто отут сидять: Дудко, Бабенко та ін. Обраємо? Одноголосно! Так, тепер вибори мандатної комісії.

Тут із залу нагадали про норми подібних виборчих процесів та про те, що далі з робочої президії мають обрати головуючого. Василь Бабенко сказав:

? Дайте мені право, скажімо, вести з'їзд. (з залу гукають «Надаємо!») Я буду вести коротко, чітко, як хтось виходитиме за рамки, то ми зупинятимемо.

Т. Дудко:

? Голосуємо! За Бабенка!

Василь Бабенко:

? Я як головуючий зараз буду говорити знову з позиції закону, а прийняти рішення, то ваше право. На сьогодні у нас тут присутній 31 голова або уповноважений делегат від юридичних осіб. Так?

Виправляють з залу:

? Ще двоє осіб зайшло.

? Значить, 33 людини, ? продовжує В. Бабенко, ? Щоб заснувати загальноросійську громадську організацію, то треба, щоб у складі було не менш ніж 43 члени.

З залу:

? Але ж люди порозходились…

? То їх проблеми. Вони або пішли туди, або пішли гуляти по Москві. Так що от скільки тут є. Тут виникає два питання. Перше питання: там залишилось нагорі 17 чоловік. Тобто наші вимоги, щоб зайві люди пішли і для того, щоб, скажем, створити організацію, нас 33 чоловіки і там 17 ? 50 чоловік набирається ? ми можемо, бо десь хтось не принесе протокол, не представить ще який-небудь ще документ. Справа в тому, що бути членом, скажем, можна членам організації, які не зареєстровані, але, коли прийдем в Мін'юст, але де-факто організація ця не зареєстрована, то цю організацію можуть не зарахувати і тоді ми не наберем оті 43 території. Там, якщо є 50-т, то сім з них, умовно кажучи, можуть і «загубитись». Це по-перше. По-друге. Але ми можемо створити міжрегіональну організацію в тому складі, в якому ми зараз є, а потім ті, які захочуть з нами співпрацювати, так, вони потім приєднаються і цю організацію можна реорганізувати і всеросійську, згідно із законом «Про громадські об'єднання». І зараз давйте так: не будем перебивати один одного, хто хоче висловитись, той висловиться. Але так: об'єднуємось (з залу лунає «Об'єднуймось!») з ними і працюємо над створенням організації, або ми не об'єднуємось з таких-то причин.

Володимир Павук сказав:

? Є ще така пропозиція потратити ще п'ять хвилин, оскільки там народ вже почав сходитись і кажу, що ще пара людей побачить ситуацію. І так буде краще, ніж ми тут зараз будемо починати утворювати розкол.

Є. Савенко:

? Давайте пошлемо туди делегацію!

Але на таку пропозицію миттєво знайшлась протидія:

? Ми вже посилали! Вже була делегація! Вже ходив Пилипчук! Там 17 чоловік!

? Слово Тарасу Миколайовичу! Будь ласка… ? сказав головуючий в цій частині З'їзду В. Бабенко.

? Я хочу, щоб ви зрозуміли, в якій ситуації ми зараз знаходимось, ? сказав Т. Дудко. ? Ніхто з нас не хоче розмежувань. Ми хочемо мати єдину організацію. Але у нас є досвід. У тих людей, які були членами правління організації ОУР і коли всі намагалися зробити так, щоб нашої організації не було. Це не тільки дії силових структур, певних силових структур Російської Федерації, але це й їх особиста робота! Я доведу вам все це, я вам все це розкажу! Але зараз цим всим немає часу займатися, треба знати, що більшістю тих людей, які входять у ту президію, вони ніколи не працювали, вони не вміють працювати і не хотять працювати! Тому, якщо ми приймемо рішення, то подивіться, чи вони взагалі здатні прийняти нашу громаду! Вони не хотять з нами співпрацювати! Давайте оберемо двох людей, хто, скажем, хоче піти. Ми даєм вам десять хвилин.

В цей час з зали засідання почали виходити делегати до іншої групи «установників», проте виникли цілком зрозумілі питання у присутніх: «З чим вони до них йдуть?», «До чого ми будемо закликати потім?». Вирішили йти з тим, що прийматимуть рішення про об'єднання цих двох гілок зборів, щоб у президії були семеро осіб (нагадаю, що у першій залі засідання вже обрано робочу президію з трьох осіб, і тут, у залі бібліотеки, буквально щойно також обрали тричленну президію на чолі з В. Бабенком): четверо від бібліотечної групи та троє від центральників. «Нас більше і ми мудріші», ? пролунало в залі. У бібліотеці зібрались люди, «представники тих організацій, які працювали і працюватимуть і надалі, а там ті, хто завтра можливо розбіжиться». Після вибору спільної президії збирались обрати головуючого і починати роботу. Я полишаю залу, йдучи за делегатами переговорів між представниками українських громад, а поки в бібліотеці починалось обговорення кандидатур у спільну президію.

Делегатів у залі зустріли привітно, але були й такі репліки:

? Пропозиція така. Отут (у центральному залі засідання ? прим. авт.) сідає Т. Дудко, як організатор всього цього і оголошує про вибори президії, пропонують її членів і т. ін.

А що ж тоді робив Т. Дудко, як не це всі дві попередні години?..

? Ви пропонуєте своїх людей, ми пропонуємо своїх, ми проголосували по особах, президія вийде й сяде за цей стіл.

З залу пролунала вимога:

? Дудко хай знімає з себе повноваження!

? Так і буде, проте він має право бути присутнім як почесний гість З'їзду. Все, і працюємо нормально, спокійно і тихо.

Фізичні особи мають бути зареєстрованими та голосувати мають право за відповідними списками присутніх осіб у залі ? це питання вирішували ще кілька хвилин.

С. Винник знову всіх закликав до порядку та уваги до виступаючих.

Вирішили, все ж, що право голосу матимуть тільки зареєстровані керівники українських громадських організацій, що прибули на З'їзд, а також делеговані представники тих організацій, чиє керівництво з тих чи інших причин приїхати не змогло. Проте останні тільки у випадку наявності на руках відповідних протоколів. Але було і ще одне доповнення: делеговані не просто мали представляти певний регіон, а самі мали з нього приїхати. Таким чином намагались дійти компромісу у питанні делегатів, а також уникнути голосування так званих «приїжджих з Москви». Решту людей попросили «сидіти мовчки і спостерігати» на останніх рядах приміщення.

Поки ці рішення доводили до пуття, біля мене знов почались поза конфліктні розмови. Зустрілись двоє делегатів:

? Мені дуже приємно Вас тут бачити, ? сказав один з них, усміхнено звертаючись до іншого. ? Тут зібрались такі поважні люди, а то якісь просто бандити. У мене навіть слів немає! Приїхали поважні люди із Києва ? той же Ратушний. Такі люди поважні. От соромно перед ними за все оце. Ну і як Вам цей цирк?..

На сам кінець скажу, що на умови обох груп на керівні посади не балотувались Бабенко, Скопенко, Дудко та Семененко.

Тарас Дудко та Василь Бабенко
Тарас Дудко та Василь Бабенко
Виступ В.Бабенка
Виступ В.Бабенка
Митрополит Богородський Адріан був обраний парламентарем між двома групами учасників З'їзду
Митрополит Богородський Адріан був обраний парламентарем між двома групами учасників З'їзду
Митрополит Адріан: 'Від імені церкви Божої! Нашого Господа, який благословив нас! Будь ласка, давайте зійдем нагору, в єдиний зал і в спокійній формі все зробимо...'
Митрополит Адріан: 'Від імені церкви Божої! Нашого Господа, який благословив нас! Будь ласка, давайте зійдем нагору, в єдиний зал і в спокійній формі все зробимо...'
Митрополит Адріан: 'Українська церква в Україні розділена!.. І що, ми й в Росії будемо розділятись...'
Митрополит Адріан: 'Українська церква в Україні розділена!.. І що, ми й в Росії будемо розділятись...'
Митрополит Богородський Адріан, екс-голова ОУР Тарас Дудко та адвокат Алім Жгулєв, який представляв інтереси організацій під час судових засідань
Митрополит Богородський Адріан, екс-голова ОУР Тарас Дудко та адвокат Алім Жгулєв, який представляв інтереси організацій під час судових засідань
Митрополит Адріан: 'Там двадцять чоловік вже! Яка тьма!.. Ви ж це спровокували, оголосивши про перерву!'
Митрополит Адріан: 'Там двадцять чоловік вже! Яка тьма!.. Ви ж це спровокували, оголосивши про перерву!'
Т. Дудко (у центрі) попросив не заважати засіданню та закрити двері
Т. Дудко (у центрі) попросив не заважати засіданню та закрити двері
У визначеному порядком проведення З'їзду залі засідання після проголошенні перерви лишилось всього 17 керівників організацій, а 33 пішли в ауд. 206
У визначеному порядком проведення З'їзду залі засідання після проголошенні перерви лишилось всього 17 керівників організацій, а 33 пішли в ауд. 206
В. Павук, парламентар від групи з ауд. 206 та С. Винник, голова  засідання у центральній залі
В. Павук, парламентар від групи з ауд. 206 та С. Винник, голова засідання у центральній залі

На світлинах: Митрополит Богородський Адріан. Тарас Дудко та Василь Бабенко. Під час спільного засідання. Виступ В. Бабенка. Митрополит Богородський Адріан був обраний парламентарем між двома групами учасників З'їзду. Митрополит Адріан: 'Від імені церкви Божої! Нашого Господа, який благословив нас! Будь ласка, давайте зійдем нагору, в єдиний зал і в спокійній формі все зробимо...'. Митрополит Адріан: 'Українська церква в Україні розділена!.. І що, ми й в Росії будемо розділятись...'. Митрополит Богородський Адріан, екс-голова ОУР Тарас Дудко та адвокат Алім Жгулєв, який представляв інтереси організацій під час судових засідань. Митрополит Адріан: 'Там двадцять чоловік вже! Яка тьма!.. Ви ж це спровокували, оголосивши про перерву!'. Т. Дудко (у центрі) попросив не заважати засіданню та закрити двері. У визначеному порядком проведення З'їзду залі засідання після проголошенні перерви лишилось всього 17 керівників організацій, а 33 пішли в ауд. 206. В. Павук, парламентар від групи з ауд. 206 та С. Винник, голова засідання у центральній залі.

Від редакції:

Наступного тижня ми плануємо публікацію останньої, третьої, частини репортажу Єлизавети Кейль про Установчий З'їзд 26 травня.

Першу частину репортажу можна прочитати за лінком:

http://www.kobza.com.ua/objednannja-ukrajinciv-rosiji/4183-ustanovchyi-z-izd-u-moskvi-26-travnia-2012-roku-chastyna-persha.html

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка