Руслан Нестеренко
Руслан Нестеренко

Або про незручне сидіння на двох стільцях, міфічного «Йосифа Паняка» та колоду в власному оці

Щойно зайшов до електронної поштової скриньки. Дивлюсь - лінк на статтю з сайту «Укрросінфо» http://ukrros.info/aktual/news_detail.php?ID=3973, яка містить критику п.Гіржовим сайту «Кобза» та її головреда Василя Коломацького під назвою «Віктор ГІРЖОВ: Про Семеменека та Кононека, або Чому у канадської "Кобзи" фальшиве звучання».

Слушні загалом зауваження про брак професіоналізму, надмір конфронтаційності, суб'єктивізм в оцінках людей, пропущені подекуди в статтях літери, до того ж в іменах власних, прізвищах людей, що негарно, і таке інше… Про труднощі редагування та керування сайтом з-за океану через Київ аж на російські домени. Все це так. І високоосвічений професійний журналіст Віктор Гіржов має певні переваги в цьому сенсі перед «технарем», випускником МФТІ Коломацьким. Цілком би погодився з більшістю професійних зауваг на адресу сайту «Кобза» та до Василя Коломацького як головного редактора. Але… Вже на прикладі цитованої статті можна бачити, що журналістському стилю п.Гіржова притаманні ті самі вади, які він закидає п.Коломацькому, чи не в більшій мірі. Неспроможність стримати бурхливі негативні емоції призводить до невиправданої агресії письма на межі брутальності. Що й ставить під сумнів той високий рівень професіоналізму, очікуваний від журналіста з фаховою освітою.

Тепер про суттєве. Пан Гіржов у статті дорікає на те що Коломацький, вважаючи себе українським патріотом, може водночас «зіштовхувати лобами і без того розколоте українство Росії», «дозволяє собі давати "політичну" оцінку окремим делегатам»… «Зокрема, керівникам великих громадських об'єднань - СЦУК "Сірий клин" (Омська область) та Регіональної громадської організації "Українці Москви". На думку Коломацького, Сергій Винник не гідний бути делегатом, бо, бачте, є членом регіонального відділення партії "Єдина Росія", а Віктор Гіржов "заплямував" свою біографію тим, що працює в Московському Патріархаті! Навісивши ярлики "путіністів" і "кирилівців" на обох керівників, які, до речі, є членами Правління новоствореної Загальноросійської громадської національно-культурної організації "Український Конгрес Росії (УКР)". (Кінець цитати).

Безперечно, негарно зіштовхувати, навішувати ярлики… Але…

Як можна бути керівником регіональної української організації з убивче ганебною назвою «СЦУК "Сірий клин"»? - Хто запропонував таку образливу абревіатуру? Як члени організації її прийняли?

Як бути водночас членом партії "Єдина Росія"? Партії, загальновизнано найменшою мірою «ідеологічною». За одним невеличким винятком - стосовно незалежної держави Україна, стосовно російського українства вона має виразну ідеологію та політику, недружню, на мій погляд. Ми ж не бачили, не чули полемічних виступів п.Винника з критикою, з закликами до своєї партії змінити цю політику…

Як можна бути в керівництві УКР та місцевої московської організації, і водночас колаборувати з РПЦ? - і то, не технічним працівником, там…, не комп'ютерником чи водієм, а редактором, перекладачем центральних видань та сайту… З виразною політикою (саме «політикою»), м'яко кажучи, не на користь Помісної української церкви, не на користь церковної служби українською мовою в церквах України, недопущення українських церков для задоволення релігійних потреб українців Росії і т.ін.

Не «політичну оцінку» дає Коломацький п.п.Виннику та Гіржову - нехай таку оцінку дають їм однопартійці, - а радше морального ґатунку оцінку, про неможливість поєднання таких не поєднуваних ролей п.п.Виннком та Гіржовим.

Тут, як мовиться, щось одне - або хрестик зняти, або штани вдягнути…

Коли ж, «паче чаяння», шановні панове Винник та Гіржов наважаться вийти з своїх партій, відійдуть від редагування недружніх до України сайтів та видань - я буду серед перших, хто вибачиться перед ними та «посипле голову попелом».

P.S. Про «коми» й «титли»… Пан Гіржов, як було вже зазначено, слушно звертав увагу редакції «Кобзи» на орфографічні недоліки. Проте й цитована вище стаття п.Гіржова не позбавлена таких недоліків. В реченні «Власне, який дурень вбив йому голову, що він є журналістом?» пропущено прийменник «в». Так, дрібничка…

А Стефана Паняка чомусь «перехрестили» на Йосифа?! Як то кажуть, - «Не помітив колоди у власному оці…»

Руслан НЕСТЕРЕНКО

Москва

Від редакції:

Наводимо лінк стрінки, на якій Віктор Гіржов працює редактором і перекладачем http://www.patriarchia.ru/ua/.

Коротка біографічна довідка:

Віктор Григорович Гіржов народився 27 листопада 1956 року в Лохвицькому районі на Полтавщині. У 1985 році закінчив Український поліграфічний інститут ім.І.Федорова у Львові (тепер - Українська академія друкарства), у 1990 році - Київську Вищу партійну школу. Член Національної спілки письменників України з 1991 року.

Працював у Миколаївському райкомі комсомолу Львівської області, директором Палацу культури й техніки «Юність» у м.Новий Розділ, головним редактором Лохвицької районної газети «Зоря». Нині він є власним кореспондентом щоденної інформаційно-політичної газети «Україна молода» в Російській Федерації та головним редактором часопису українців Росії «Український огляд».

Передрук: Спільнота блогів про культуру http://jukka2000.sumno.com/news/2008/12/28/fotovystavka-viktora-girzhova-mediapersony/

На світлині: Руслан Нестеренко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка