Голова правління УКР Любов Дяченко
Голова правління УКР Любов Дяченко

Суд чи третій установчий з'їзд?

Мін'юст Російської Федерації вдруге відмовив у внесенні Загальноросійської громадської національно-культурної організації «Український Конгрес Росії»до Єдиного державного реєстру юридичних осіб (ЄДРЮО). Про це повідомила голова УКР Любов Дяченко. Причиною для відмови послугували нові претензії до Статуту УКР, що не були висунуті Мін'юстом при попередньому розгляді документу.

Організації належить визначитись, чи варто зараз провести повторний з'їзд задля внесення зазначених Мін'юстом змін до Статуту УКР, чи все ж звернутися до суду аби відстояти свою правоту. Яким шляхом піде УКР має вирішити голосування всіх членів Правління організації.

Нагадаємо, що у березні цього року Мін'юст РФ вже відмовляв у реєстрації Українського Конгресу Росії. Причина та сама ? невідповідність деяких положень Статуту організації російському законодавству. Чиновників зокрема (увага!) не влаштовувала назва, мовляв, у ній не читаються напрямки діяльності УКР.

Рішення про створення організації було ухвалено у листопаді 2012 року на установчому з'їзді УКР. Після отримання відмови від Міністерства юстиції, члени організації зібрались ще раз ? 31 березня 2013 року на другому установчому з'їзді, де і були внесені відповідні корективи до Статуту організації.

Загальноросійське громадське національно-культурне об'єднання «Український Конгрес Росії» мало стати єдиним загальноросійським громадським об'єднанням українців. Після того як на початку цього року було ліквідовано Об'єднання українців Росії, ? організація з понад 20-річною історією, на території РФ заміни їй поки що не створили.

Зволікання властей є порушенням прав людини, оскільки лишає другу за чисельністю громаду Росії права мати свою громадську надбудову.

Враховуючи, що у реєстрації УКР відмовили вже вдруге, очевидним видається той факт, що автономія Б. Бепалька, зареєстрована без питань і з першого разу, є організацією провладною, і ажніяк не проукраїнською. І ще очевиднішою стає режимна недружня політика РФ до української діаспори.

Хронологія:

27 січня 2010 року Верховний суд РФ за позовом Мін'юсту ліквідував Федеральну національно-культурну автономію українців Росії (існувала з 27 березня 1998 року). Причина: скарга активіста фонду «Батьківщина» Журавльова: мовляв, ФНКАУР «веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію».

З 2009 року з перевірки діяльності ОУР починаються судові тяжби найбільшої української діаспорної організації Росії. Причина: невідповідність Статуту організації закону «Про громадські об'єднання».

З 19 листопада 2009 року розпорядженням Мін'юсту діяльність ОУР призупинено на строк до 2 травня 2010 року, адже помилки у Статуті, вказані у результатах перевірки, організацією виправлені не були.

11 листопада 2010 року організації було винесено письмове попередження. Причина: публічний виступ Семененка В.Ф. 4 січня 2010 року в прямому ефірі «Радіо Свобода», а також його участь від імені організації в програмі «Свобода думки» на «5 каналі».

18 травня 2012 року Верховний суд РФ остаточно ухвалив рішення про ліквідацію Об'єднання українців Росії.

9 квітня 2012 Міністерство юстиції Росії зареєструвало нову Федеральну національно-культурну автономію «Українці Росії», на установчий з'їзд якої не пустили українських журналістів, а українська діаспора заявила, що нова організація створюється без її відома.

26 травня 2012 року українськими громадськими організаціями Росії на установчому з'їзді у Москві ухвалено рішення про створення УКР.

23 серпня 2012 року Апеляційна колегія Верховного суду РФ підтвердила законність ліквідації ОУР. Причина: невідповідність Статуту організації закону «Про громадські об'єднання».

24 листопада 2012 року у приміщенні Національного культурного центру України в Москві проходить засновницький з'їзд загальноросійської громадської організації «Український конгрес Росії».

До 21 лютого подано всі відповідні документи для реєстрації УКР.

25 березня 2013 року представники Департаменту у справах некомерційних організацій Мін'юсту повідомили голову УКР Любов Дяченко про відмову у державній реєстрації ГО при його створенні.

31 березня Москві відбувся позачерговий з'їзд УКР, на якому були внесені рекомендовані Мін'юстом правки до Статуту організації.

У липні 2013 року у реєстрації УКР відмовили повторно.

На фоні загального переліку дат і подій факт реєстрації автономії Безпалька, що займає лише ОДИН пункт у списку, трактувати можна наступним чином: у Росії створено видимість української громадської організації всеросійського масштабу, тоді як всі намагання вберегти справжні незалежні українські формації чи то створити нові натикаються на відверте небажання російської влади мати непровладну структуру на території РФ.

За словами голови «Комітету у справх української громади у Росії» Василя Коломацького, «дії російської влади в юридичній площині свідчать про порушення національних прав українців Росії, оскільки влада відмовляє їм у праві мати законне громадське представництво на федеральному рівні. Попередня юридична ліквідація ОУР і ФНКА УР також були послідовними діями властей з ліквідації легітимних українських громадських об'єднань. Фактично Кремль пропонує українцям Росії єдиний шлях - мовчазну асиміляцію».

Створення УКР на травневому з'їзді 2012 року
Створення УКР на травневому з'їзді 2012 року
Створення Загальноросійської громадської організації 'Український Конгрес Росії'. Москва, листопад 2012 року
Створення Загальноросійської громадської організації 'Український Конгрес Росії'. Москва, листопад 2012 року

На світлинах: Голова правління УКР Любов Дяченко. Створення Загальноросійської громадської організації 'Український Конгрес Росії'. Москва, листопад 2012 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка