Логотип Чернігівського державного педагогічного університету імені Тараса ШевченкаПоздоровляємо: лауреатом премії Фундації доброчинних громадських ініціатив "Україна-діаспора" стала пані Наталя Литвиненко-Орлова!

У Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т. Шевченка підведено підсумки п’ятого традиційного конкурсу освітянських проектів. Меценатом конкурсу є професор Манітобського університету (Канада), українець за походженням Орест Цап. Безпосередніми учасниками виступають вчителі, викладачі, вихователі, студенти і учні навчальних закладів Чернігівщини, а також представники українських організацій закордоння.

Кілька років тому з ініціативи професора Ореста Цапа та декана Чернігівського університету Станіслава Пономаревського в рамках відомої Фундації доброчинних громадських ініціатив „Україна-діаспора” було створено Фонд, метою якого стала адресна підтримка освітянських проектів на Чернігівщині, які актуальні за своїм характером, висвітлюють передовий освітянський досвід, створені у розрізі сучасних інноваційних технологій і добре адаптовані для  втілення у шкільну практику.

На початку своєї діяльності Фонд мав вигляд швидше доброчинної ініціативи двох-трьох окремих людей. Однак, ця праця швидко показала, що обрано позитивний напрямок, котрий стимулює і вчительську ініціативу, і вивчення досвіду, підтримує віру у власні професійні спроможності й надію освітян на громадське визнання. Це були саме ті пріоритети, яких, власне, і намагався досягти  Фонд. Поступово діяльність Фонду отримала розголос як в Україні чи Канаді, так і за їхніми межами. За останні роки до Фонду висловили бажання долучитися експертами чимало осіб, які, власне, на засадах своєї громадської роботи й визначають якість поданих на розгляд Фонду проектів. Це представники кількох країн.

Цього року журі конкурсу отримало  десятки проектів освітян практично з усіх районів Чернігівщини та від кількох українських національно-культурних осередків східного закордоння, переважно з Росії, Киргизстану та Казахстану. Проекти присвячені різним галузям знань і різним формам освітянської роботи. Експерти Фонду виділили з них 12 проектів, котрі, на їхню думку, найбільш повно відповідають критеріям, що їх висуває Фонд Ореста Цапа. З цих 12 робіт-переможців десять – індивідуальні вчительські, учнівські та студентські проекти, один заявлено у номінації розробок теми українського Голодомору 1932-33 років й ще одна праця виконана у номінації досягнень української діаспори. Почесні дипломи переможців та грошові премії вручив перший радник Посольства Канади в Україні пан Пітер Бейтс.

Цьогорічним переможцем від українського закордоння став чудовий проект „Проща до української хати” від української громади Мурманська, поданий головою НКАУ Мурманська та Мурманської області пані Наталією Литвиненко-Орловою.

У попередні роки у освітніх конкурсах Фонду Ореста Цапа здобували перемогу в різних номінаціях проекти українців Татарстану, Новосибірська, Ярославля, Москви, Краснодарського краю.

Ольга АРТЕМЕНКО,

заступник голови Фундації "Україна-діаспора".

(Москва)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додаток:

Переможцями конкурсу стали українці з Ками та Обі

Про лауреатів премії Фундації доброчинних громадських ініціатив "Україна - діаспора"

У Фундації доброчинних громадських ініціатив "Україна - діаспора" Чернігівського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка відбулася чергова знакова подія: підведення підсумків щорічних освітянських конкурсів за українсько-канадськими програмами. Один з конкурсів підтримується відомим меценатом з Вінніпегу, професором Манітобського університету, директором The Imperial Oil  Academy Орестом Цапом. Цей конкурс адресований освітянам Чернігівщини та вчителям українських недільних шкіл східної діаспори та враховує актуальний, інноваційний характер проектів, що подаються на конкурс; особливої уваги надається тим розробкам, які створені у розрізі сучасних (новітніх) педагогічних технологій навчання та виховання і мають конкретний практичний характер втілення.

Інший конкурс проектів присвячений темі Українського Голодомору 1932-1933 років. Ініціював і підтримав цю тему, надзвичайно актуальну в дні пам'яті жертв Великого Голоду, кінорежисер та продюсер студії "Радіо Квебек/телебачення" з Монреалю, п. Тарас Гукало. На конкурс були винесені добірки записів очевидців про Голодомор, аналітичні статті та матеріали, наукові дослідження, публіцистика, мистецькі твори, шкільні виховні заходи, тематичні уроки та лекції, волонтерські проекти.

З листопада 2006 по листопад 2007 на обидва конкурси з усіх районів Чернігівщини та кількох регіонів Росії та Казахстану (від представників українських громад) було надіслано 165 проектів, які узяли участь у відбірковому змаганні. Експертами Фундації "Україна - діаспора" було відібрано 40 найкращих проектів, котрі повністю відповідали доволі високим, потрібно сказати, вимогам конкурсів. Переважна більшість з цих робіт буде опублікована у спеціальному збірнику Фундації - "Наш український вимір" числі 7 на початку 2008 року. Серед переможців з українського закордоння відзначено проект 90-літнього Михайла Андрійовича Дейнеги з міста Нижнєкамська Республіки Татарстан та молодої скульпторки з Новосибірська Ірини Шаповаленко. Вони отримали почесні дипломи та грошові премії від Фундації.

На підведення конкурсних підсумків до Чернігова приїхало чимало гостей, серед них - Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні її Високоповажність Абайна Данн, експерт Посольства п. Інна Царкова, меценат Тарас Гукало, режисер Віктор Глазко.

Пані. Данн і пан Гукало особисто вручили почесні дипломи та грошові премії переможцям. У своїх вітальних промовах вони відзначили той високий позитивний імідж, котрий підтримує своєю діяльністю Фундація "Україна - діаспора" як на українських, так і канадських теренах, сказали теплі слова про одного з меценатів, професора Ореста Цапа, засновника конкурсу новітніх освітянських технологій, великого патріота української освіти, відзначили гарний рівень поданих на цьогорічні конкурси проектів.

У ошатній залі - бібліотечному центрі університету, де відбувалася церемонія підведення підсумків конкурсів, переможці, гості, усі присутні також мали змогу переглянути унікальну стрічку, перший у світі документальний фільм про Голодомор, "Незнаний Голокост", створений ще у 1983 році кінорежисером Тарасом Гукалом, а також поспілкуватися з його автором.

Користуючись зручною нагодою, ректор університету професор Микола Носко вручив Надзвичайному і Повноважному Послу Канади в Україні Абайні Данн свідоцтво про присудження їй звання Почесного професора Чернігівського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.

На світлині: Логотип Чернігівського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.

Ольга АРТЕМЕНКО,

заступник голови фундації "Україна - діаспора"

30.12.07, 01:18:22 http://kobza.com.ua/content/view/2191/87

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка